https://yemek.com/tarif/narenciye-soslu-bruksel-lahanasi/ | Narenciye Soslu Brüksel Lahanası Tarifi

Brüksel Lahanasını Nasıl Lezzetlendireceğine Karar Veremeyenlere 10 Farklı ve Kolay Tarif

Favorilerime
Ekle

Mevsimin en şifa dolu lezzetlerinden lahanaların en sevimli, en mini mini hallerinden biriyle, Brüksel lahanasıylayız bugün! Kendisi ne yazık ki mutfaklara çok sık konuk edilen isimlerden değil, en azından bu tariflere dek durum böyleydi. Ancak aşağıda sizi bekleyen Brüksel lahanası tariflerinden sonra işler değişecek, eminiz.

Hazır mevsimiyken mutfaklarınıza en az patates kadar sık konuk etmeniz gereken Brüksel lahanası ile o kadar farklı ve çeşitli yemekler hazırlayabilirsiniz ki aslında. Hiç vakit kaybetmeden onlarla tanışmalı, tabaklarınızı lezzet ve şifa ile doldurmalısınız.

Unutmadan söylemiş olalım, bu tarifler ve tariflerin içinde sizi bekleyen püf noktalar sayesinde Brüksel lahanasını pişirirken de çok rahatsız edici bir kokuyla karşılaşmayacaksınız. Eğer ondan sadece kokusu sebebiyle uzak duruyorsanız bundan böyle gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

O zaman şimdiden bu tarifleri deneyen herkesin ellerine sağlık, yiyen herkese afiyet, bal, şeker olsun! Buyurunuz başlıyoruz.

  • Brüksel lahanası tarifi

Brüksel lahanasını nefis bir zeytinyağlı yemeğe dönüştürerek işe başlayalım. Taze sıkılmış limon suyuyla lezzeti katlanan bu tarif hem pratik hem de nefis.

Brüksel lahanasını nefis bir yemeğe dönüştürmenin sırrı bu tarifte: Brüksel lahanası tarifi

  • Karamelize Brüksel lahanası tarifi

Brüksel lahanasını tüketmek istiyor ama klasik tariflerde tadını yeterince beğenmiyorsanız onu karamelize etmeyi mutlaka denemelisiniz. Zira bu tarifle Brüksel lahanasının lezzeti bambaşka bir noktaya ulaşıyor...

İnsanın yedikçe yiyesi geliyor: Karamelize Brüksel lahanası tarifi

  • Pirinçli Brüksel lahanası yemeği tarifi

Sebze yemekleri yediğinizde kendinizi bir türlü doymuş gibi hissetmiyorsanız biraz pirinçten destek alarak o yemeği çok daha doyurucu bir hale getirebilirsiniz.

Buna Brüksel lahanası da dahil: Pirinçli Brüksel lahanası yemeği tarifi

  • Parmesanlı Brüksel lahanası tarifi

İsterseniz bol bol yapıp tek başına afiyetle yiyebileceğiniz, isterseniz az miktarda yapıp et ve tavuk yemeklerinin yanında bir tamamlayıcı olarak değerlendirebileceğiniz bir tarif var sırada.

Nefis aromasıyla o bir harika: Parmesanlı Brüksel lahanası tarifi

  • Brüksel lahanası turşusu tarifi

Mevsimin en taze sebzelerinin lezzetini tüm yıla yaymanın yolu nefis turşular yapmaktan geçiyor, Brüksel lahanası da bu akıma kapılıp kavanozlardaki yerini alıyor.

Klasik lahana turşusundan da nefis: Brüksel lahanası turşusu tarifi

  • Fırında kıymalı Brüksel lahanası tarifi

Et yemeden doyduğunu hissetmeyenleri de hemen bu tarife doğru alalım, Brüksel lahanasını bu kez kıymayla bir araya getirip çok doyurucu bir ana yemeğe dönüştürelim.

Hazırlaması da çok pratik üstelik: Fırında kıymalı Brüksel lahanası tarifi

  • Narenciye soslu Brüksel lahanası tarifi

Kışın nefis lezzetlerini aynı tabakta buluşturmak gibisi var mı? Mis gibi limonlar, portakallar, narlar da mutfakta bize eşlik etsin, bu kez onları taze taze yemek yerine Brüksel lahanasıyla bir araya getirip lezzet dolu bir yemeğe imza atalım.

Mis gibi kokular eşliğinde sofrada yerini alsın: Narenciye soslu Brüksel lahanası tarifi

  • Pastırmalı cevizli Brüksel lahanası tarifi

Hazırlaması 10 dakikanızı alacak, o az malzemeyle yapabileceğiniz en pratik tariflerden biri olup çıkacak. Kendisini hem bir ara sıcak hem de tamamlayıcı bir tarif olarak menülerinize ekleyebilirsiniz.

Yeni favorilerinizden olacağı şimdiden belli: Pastırmalı cevizli Brüksel lahanası tarifi

  • Sezar soslu Brüksel lahanası tarifi

Salatalardan tanıdığımız ve tadına bayıldığımız Sezar sosu bu kez Brüksel lahanasıyla bir araya getiriyor, dokusuyla, lezzetiyle damak çatlatan bir tarif hazırlıyoruz.

Bu sosla Brüksel lahanası çok daha leziz bir hal alıyor: Sezar soslu Brüksel lahanası tarifi

  • Brüksel lahana sote tarifi

Brüksel Lahana Sote Tarifi

Brüksel Lahana Sote Tarifi

Listemizi Brüksel lahanasıyla yapabileceğiniz en pratik, en az malzemeli tariflerden biriyle bitiriyoruz. "Evde Brüksel lahanası var amma ne yapsam bilemedim" diye düşünenler için kurtarıcı olacak bir tarif o.

Mevsimi geçmeden onu bol bol yemek isteyenler için geliyor: Brüksel lahana sote tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?