bel-cevresindeki-yaglari-yakan-karisim-one-cikan

Yaza Bir Kala: Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtardığı İddia Edilen Nefis Karışım

Favorilerime
Ekle

Yaza bir kala, zayıflama telaşı giderek artanlar, o "simit" diye isimlendirilen ve asla mutlu etmeyen bel çevresindeki yağlardan şikayetçi olanlar buraya!

Diyet ya da spor yapanlara en doğalından destek olacak bu karışım, vücudunuza bol bol vitamin taşımaya, sizi bel çevremizdeki yağlardan kurtarmaya pek kararlı.

Üstelik hazırlaması da öyle kolay ki...

Son olarak, siz yaparsınız ama biz yine de söylemeden geçmeyelim: Eğer doktor kontrolünde bir beslenme programı uyguluyorsanız ya da ciddi herhangi bir rahatsızlığınız varsa bu karışım da dahil, farklı herhangi bir ürünü doktorunuza danışmadan kullanmayın, doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda hareket edin.

Malzemelerini tanıyarak başlayalım: Salatalık, limon, zencefil, maydanoz ve aloe vera

healthyfoodstyle

Vücudumuzdaki fazla yağlardan, hele de o bel çevresinde kendini gösteren yağlardan kurtulmak için bugüne dek birçok yöntem denemiş olabilirsiniz.

Bu kez gücünü doğadan alan bir karışım var sırada. Sizi en doğalından o yağlardan kurtarmaya pek hevesli üstelik.

Çünkü içinde salatalık, maydanoz ya da kişniş, limon, zencefil ve aloe vera var. Bu malzemeler ne işe mi yarıyor, buyurun anlatalım.

Salatalık, maydanoz, kişniş ve limon düşük kalorileriyle yüz güldürürken antioksidan özellikleri sayesinde de güç birliği yapıyor ve vücudumuzu zararlı maddelerden arındırıyorlar. Limon suyu aynı zamanda metabolizmanın daha hızlı çalışmasına destek oluyor, bu sayede zayıflamaya destek oluyor.

Maydanoz ve salatalık böbreklerin sağlıkla çalışmasına verdiği destek sayesinde vücutta oluşan ödem gibi sorunların da çözümü oluyor.

Zencefile gelince, kendisi kan dolaşımını hızlandırmaktan tutun da bedeni ısıtıp terlemeyi sağlamasına dek birçok konuda etkili. Bu özellikleri sayesinde de bu karışımın olmazsa olmazlarından.

Karışımın sürpriz ismi aloe vera ise yine güçlü antioksidan özelliği sayesinde malzemeler arasındaki yerini alıyor. Ancak diyabet ve kalp rahatsızlığı olanların aloe verayı ağız yoluyla tüketmesi kesinlikle tavsiye edilmiyor. Bu nedenle siz, siz olun, alerjiniz ya da ciddi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan aloe vera tüketmeyin.

Sıra geldi en önemli kısma: Bel çevresindeki yağlardan kurtaran karışımın tarifi

Malzemeler:

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet limonun taze sıkılmış suyu
  • 6-7 dal bol yapraklı maydanoz ya da bir tutam taze kişniş
  • 1 yemek kaşığı rendelenmiş taze zencefil
  • Yarım su bardağı içme suyu
  • 1 yemek kaşığı aloe vera yaprağının içindeki jel kısım (arzuya göre)
Yapılışı: Tüm malzemelerin suyunu sıkın ve afiyetle tüketin. Katı malzemeler için katı meyve sıkacağını kullanabilir, ardından sıvılarla bir araya getirerek karışım tamamen homojen bir hal alana dek karıştırarak tüketebilirsiniz.

Nasıl tüketmeli: Bir ay boyunca her gün, günde 1 su bardağı kadar içmeli ve ardından en 1 hafta boyunca karışıma ara vermelisiniz. Günün hangi zamanı içeceğinize gelirsek, mümkünse yatmadan yaklaşık yarım saat kadar önce içmeniz daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Önemli bir not: Başta da söylediğimiz gibi ciddi bir rahatsızlığınız ya da alerjiniz varsa basit malzemelerle hazırlanan bu karışım da dahil olmak üzere herhangi bir yiyeceği, içeceği, ürünü düzenli olarak tüketmeye başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Sağlık bu, ihmale gelmez.

Kaynak: healthyfoodstyle

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bir beslenme uzmanı ve/veya diyetisyene danışmadan hiçbir beslenme programını ya da diyeti uygulamamalısınız. Ciddi, kronik bir rahatsızlığı olanların kendi doktorlarına da danışmaları gerektiğini hatırlatalım.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?