Neden Kullandığınız Şampuanın İçine Bir Kaşık Şeker Eklemelisiniz?

Favorilerime
Ekle

Saçını sık sık yıkayanlar, kuru şampuan kullananlar, saçlarının kuru ve sağlıksız olduğundan şikayet edenler ve kepek sorunu yaşayanların bilmesi gereken bir pratik bilgiyle karşınızdayız.

Yıkadıktan sonra saçta kalan ölü deri kalıntılarından ve dolayısıyla kepekten kurtulmanın aslında çok kolay bir yolu var.

Dermatolojist Dr. Francesca Fusco'nun önerdiği bu yöntemi denemek isteyebilirsiniz.

Daha sağlıklı saçların sırrı o hep zararlarından bahsettiğimiz "şeker"den geçiyor

thebeautyinsiders

Kafa derimiz de cildimiz gibi özel ilgiye muhtaç. En az yüzümüzü temizlediğimiz kadar onu da temizlemeli, nemlendirmeli ve ölü derilerinden arındırmalıyız.

Aksi takdirde saçımızı yıkıyor olsak bile ölü deriler saçımıza yapışıp kalıyor ve bu da zamanla kepek gibi saç sorunları yaşamamıza sebep oluyor. Kepeğe karşı şampuanlar ve bakım ürünleri de zaman zaman fayda etmiyor.

Ancak tüm bu sorunlardan kurtulmanın çok daha kolay ve ekonomik bir yolu daha var. Dermatolojist Dr. Francesca Fusco'ya bu da her evde bulunan tek bir malzemeden geçiyor: Şeker!

Diğer bir deyişle hep vücuda ve insan sağlığına olan zararlarını konuştuğumuz şeker bu sefer saç sağlığı için kurtarıcımız oluyor.

Nasıl ve hangi sıklıkla uygulamalı?

momtastic

Dr. Fusco şöyle diyor: "Saçınızı yıkadığınız şampuana bir yemek kaşığı şeker eklemek kafa derisindeki ölü derilerin pul pul dökülmesini ve hiçbir kalıntı bırakmadan saçtan kolayca çıkmasını sağlar."

Bu yöntem saç derisindeki yapışkan maddeyi temizlerken diğer yandan da ölü derileri saçınızdan atarak saç bakım kremlerinin daha etkili şekilde saçınıza nüfuz etmesini sağlıyor. Kısacası ekleyeceğiniz bir kaşık şeker hem daha derin bir temizlik, hem de daha fazla nem elde etmenize yardımcı oluyor. Şeker saçlarınızın hem daha temiz, hem daha sağlıklı, hem de daha nemli görünmesini sağlıyor.

Dr. Fusco tüm bunların etkili olması için hem besleyici, hem de nemlendirici özelliği olan bir şampuan kullanmanızı tavsiye ediyor. Şeker eklediğiniz şampuanı ise kafa derinize masaj yaparak uygulamalı ve sonrasında durulamalısınız.

Peki bunu ne kadar sıklıkla uygulamalısınız? Saç derisini çok fazla dökmek saçınızın doğal yağ dengesini bozacağından 3 ila 5 yıkamada bir bu yöntemi kullanmanızda fayda var.

Sıhhatler olsun.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Ayşe Kaya13 Şubat 2021 7:17
Hocam merhaba ben sana bir şey olmaz
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?