http://unlike.net/istanbul/escapism/cagaloglu-hamami | unlike - cağaoğlu hamamı - bekarlığa veda

Bekarlığa Seve Seve Veda Edeceğiniz İstanbul'daki 8 Mekan

Favorilerime
Ekle

Baby shower, diş buğdayı, bekarlığa veda derken eğlenceye bahane arar olduk. Nerede temalı bir parti var, oradayız artık. O tema; seçtiğiniz kıyafetten sipariş ettiğiniz yemeğe, dekorasyondan çiçeklere ve masa örtülerine kadar her şeyiyle uyumlu olmalı. Biri bile eksik olsun, vereceğiniz kutlama oracıkta patlar. Üzülürsünüz, hiç hoş olmaz.

“Gidelim arkadaşlarla bir tek atalım” olayı bitti artık. İlla bir organizasyon şart, o para o cepte durmayacak!

Bu temalı partilerin en gözdesi şu sıralar "bekarlığa veda"… (İşte bunlar hep hangover!) Biz son trendleri yakalayıp sizlere yol gösterelim istedik. Bu yeri gelir bir fasıl, yeri gelir zenneli bir şov, bazen de süreceğiniz hamam sefası olur. Bundan sonrası zevk meselesi, size kalmış. İşte İstanbul'daki en güzel bekarlığa veda mekanları!

Balkan ezgileriyle: Zarifi

Beyoğlu’nun ortasında bu kalitede bir yer bulmak epey zor. Modern meyhane konseptinin bir diğer adresidir o. Son derece şık bir yerde seçeceğiniz Rum, Ermeni, Arap, Sefarad, Türk yemekleri uzun süre aklınızdan çıkamayacak.

Partinizi, özellikle Suzan Kardeş’in çıktığı geceye denk getirirseniz bu gece unutamayacağınız bir geceye dönüşebilir. Suzan Kardeş’in yüzde yüz oynatmalı Balkan şarkılarıyla, arada yaptığı kırır geçirir esprileriyle ve Gülay’ın ağızları açık bırakacak, hayranlık uyandıracak dansıyla dört dörtlük bir şekilde veda edebilirsiniz bekarlığınıza.

Kendisi bizim favorilerimizden. Açıkçası seviyeli, ertesi günü hatırlayabileceğiniz ama inanılmaz eğlenebileceğiniz bir gece istiyorsanız burayı hemencik listenin başına not edin.

Zarifi adres: Çukurlu Çeşme Sokak No: 13 Sıraselviler, Beyoğlu, İstanbul

Ünlüler geçidi: Cağaoğlu Hamamı

"Hamamda bekarlığa veda" tekrardan pörtledi ama son derece modern haliyle. Gelinin veya damadın arkadaşlarıyla hamamda, hem ölü derilerden kurtulup hem de felekten bir gün çalması artık moda.

Cağaloğlu Hamamı ise bu kutlamayı yapabileceğiniz kaliteli yerlerden. Kendisi 1741 yılında Ayasofya Camii’ne gelir sağlamak amacıyla yapılmış. Asırlardır pek şahane atmosferiyle hizmet veren bu yerde kese, kuru masaj, sabunlu masaj, ve köpüklü yıkama da yaptırabilirsiniz. Sonrasında lokantasında yiyeceğiniz yemek, barında içeceğiniz içecek üstüne cila gibi gelecek.

Bu hamama kimler gelmiş paklanmış söylesek ağzınız açık kalır. Evet söylüyoruz; romantik eserleriyle başka diyarla gittiğimiz Franz Liszt, Instagram hesabından takip edip hem gururlandığımız hem de çatır çatır çatladığımız fotoğrafçı Mert Alas, bir türlü yaşlanmayan Kate Moss, Cameron Diaz, Şener şen, Müjde Ar ve daha niceleri… Şimdi gidebilirsiniz

Cağaloğlu Hamamı adres: Prof. Kazım İsmail Gürkan Cad. No: 24 Cağaloğlu, İstanbul

Fasıl ve pop karışımı: Etiler Kallavi

Bu önerimiz fasıldan vazgeçmeyen mezeci, oynak arkadaşlarımıza gelsin.

Etiler Kallavi, 1995 yılından beri sıcak meyhane kültürünü layıkıyla yaşatıyor. Oradan mutlu ayrılmanıza sebep olacak yemekleriyle, göbek attıracak bazen de hüzünlendirecek fasılıyla on numara beş yıldız bir mekan. Fasıl gece bir saatten sonra pop müziğe dönüyor. İkisini bir arada arayanlar için yerinde bir karar.

Mercimek köftesi, Çerkez tavuğu, kuru börülce, haydari, havuç tarator, fava, semiz otu, acılı ezme, közlenmiş kırmızı biber burasının efsane mezelerinden.

Etiler Kallavi adres: Nispetiye Mah. Aytar Cad. No: 3 Beşiktaş, İstanbul

Postmodern, neoarabesk: Arabesque

Bilmeyenini de gitmeyenini de bekarlığa burada veda etmeyenini de dövüyorlar artık! Bu listemizin en ünlülerinden en havalılarından. Seveni de gideni de çok.

Mekan postmodernlikten yıkılıyor. Arabesk mimariyi pop-art ile harmanlamışlar. Peçeli Marilyn Monroe, Sophia Loren posterleri bunlara örnek. Muhteşem manzarayı da atlamayalım. Boğaz ayaklarınızın altında. Böyle bir gecede zaten ilgi odağı sizken bu manzara ve bu hizmet ile iyice egonuz tavan yapabilir.

Beyrut’un dillere destan eğlencelerini biliriz. Arabesque de temelini buradan alıyor. Anlayacağınız buraya gelip de eğlenmeyen tek bir insan tanımıyoruz. Bir kere o zenne sahneye çıktı mı yerinizde duramayacağınızın garantisini veriyoruz.

Arabesque adres: Taşkışla Cad. Maçka Demokrasi Parkı yanı 19, Maçka, Beşiktaş, İstanbul

Sülümann: Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

Gelin tarafını buraya alalım. Bizce sadece isminden bile bir artısı var bu mekanın! Hem konsept bulmakta zorluk da çekmezsiniz.

Kanuni tarafından Hürrem için yaptırılan bu hamam 450 yıllık bir tarihi içinde barındırıyor. Bu buram buram tarih kokan mekanda Zevk-i Sefa, Keyf-i Hamam, Pir-i Pak, Ab-ı Hayat gibi paket seçenekleri var. Ağzınızı tatlandıracak şerbet, kayısı, ceviz, lokum ikramları da keyfiniz yerine getirecek.

Buradan çıkarken hayatınıza yeni bir sayfa açmış gibi hissetmeniz garantili.

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı adres: Cankurtaran Mah., Bab-ı Hümayum Cad. No:1, Sultanahmet, İstanbul

Sürprizde kanto var: Ziyade Fasıl

Bir fasıl önerimiz de Anadolu’dan olsun dedik. “Fasılın En Eğlenceli Hali” de sloganları. Epey iddialılar.

Önce bir DJ sefası, sonrasında davul şov, daha sonrasında da roman havası… Gece sonunda da sürekli değişen sürprizleri var. Bu bazen bir oryantal şov bazen de kanto gösterisi olabilir. Evet bunların hepsini bir gecede yaşayabilirsiniz.

Buraya geldiniz mi yemeden ayrılmayınız dediğimiz tatlar şu şekilde: Pazı dolması, Ziyade Special Böreği, özel sosla marine edilen steak ve irmik tatlısı.

Ziyade Fasıl adres: Yazmacı Tahir Sokak, No: 22, Sahilyolu, Suadiye, İstanbul

Mini Yunanistan: Cahide Salonika

Arabesque’den sonra bir İzzet Çapa markasıyla daha beraberiz.

“Vur patlasın, çal oynasın”ın vücut bulmuş halidir. Doğum gününüz mü var ya da bekarlığa veda partiniz? Yeni bir yer ile riske girmek istemiyorsanız hemen arayıp rezervasyon yaptırın.

Akaretler’deki bu mekan size bir Mykonos bir Santorini vaat ediyor. Kış aylarında bile içinizi mavi beyaz renkleriyle açacak bu mekan, bir nevi Yunan Meyhanesi. Hal böyle olunca Yunan şarkıları, sirtaki ve tabak kırma bu mekanda gırla var. Düğüne hazırlık yapayım derken girdiğiniz stresi anlayabiliyoruz, belki onlarca tabak kırmak bu stresinizi bir nebze azaltır.

Cahide Salonika adres: Süleyman Seba Cad. No: 42/46 Akaretler Beşiktaş, İstanbul

En az 50 like: Nomads

martinschuppli - nomad - bekarlığa veda

martinschuppli - nomad - bekarlığa veda

Arap prensi ya da Arap prensesi gibi hissetmek isteyenleri şöyle alalım. Bir insan neden böyle hissetmek ister bilmiyoruz ama buranın bir kokusunu aldı mı sanıyoruz ki artık hep isteyecektir.

Arap ve Türk müzikleriyle sabaha kadar göbek attıracak bu mekanda bir de oryantal ve davul şov var.

Arap evini anımsatan tasarımına ve egzotik dekorlara ise Instagram’da en az 50 like veriyoruz. Kendisinden bir tane Amsterdam’da bir tane de İstanbul’da var. Değer bilelim.

Nomads adres: Muallim Naci Caddesi, No: 65, Ortaköy, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?