Bir Hafta Boyunca Sadece Bebeğinin Yediği Mamalarla Beslenen Çılgın Anne

Favorilerime
Ekle

Her gün beslenme düzeni üzerinde değişiklikler yapanların şaşırtıcı hikayeleriyle karşılaşıyor, bir hafta boyunca sadece kahvaltılık gevrek yemeyi deneyeninden tutun da bir hafta boyunca sadece afrodizyak etkili yiyecekler yiyenine dek, her birinin yaptıklarını öğrenince hayretlere düşüyoruz.

İnsanların kendi üzerinde uyguladıkları bu deneylerin ne kadar sağlıklı olduğu ayrı bir tartışma konusu tabii ama bu kez de sıra dışı bir anneyle karşı karşıyayız.

Minik bebeğini beslemek için hazırladığı mamaları yemeye başlayan, bir hafta boyunca sadece bu mamalarla beslenen çılgın annenin yaşadıklarını hep birlikte öğrenelim.

Buyursunlar...

Genç bir anne, zaman bulamamaktan yakınırken aklına ilginç bir fikir geliyor ve bunu denemeye karar veriyor

Maggie Downs, henüz 7 aylık bebeği olan çiçeği burnunda bir anne. Doğumun ardından iş yerinde değil, evde çalışmaya devam eden bu genç kadın, aynı anda hem bebek bakmanın hem de işleri yetiştirmenin oldukça zor olduğunu fark ediyor ve aklına ilginç bir fikir geliyor.

Hiçbir şeye zamanının yetmemesi nedeniyle çamaşırların dağ gibi yığılmasından, bulaşıkların lavabonun içinde birikmesinden bıkan anne, yemek hazırlama zamanından tasarruf edebileceğini fark ediyor ve kolları sıvıyor.

Yemek yapmayı çok seven Maggie, her gün mutfağa girip oğlu için şahane mamalar hazırladıktan sonra bir de kendisi için ayrı bir yemek hazırlamaktan vazgeçiyor, bunun yerine bebeği için hazırladığı mamaların miktarını biraz daha artırarak kendi de o mamalarla beslenmeye başlıyor.

Gençlik yıllarında, üniversite dönemlerinde de böyle çılgın diyetleri fazlasıyla denediğini söyleyen Maggie, mamayla beslenmeye karar vermesinin, onun için çok da 'çılgın' bir durum olmadığını ekliyor.

Bebeğinin mamalarını yemeye başlayan anne, başlarda bu durumdan çok memnun oluyor

Oğlunun katı gıdayla beslenmeye başlamasının ardından, ona vereceği tüm mamaları elleriyle hazırlayan Maggie, yemek yapmayı çok sevdiği için bebeğine sürekli en taze ve en sağlıklı mamayı yapmaya özen gösteriyormuş. Bu yüzden bu mamaları kendisi de gönül rahatlığıyla yemeye başlamış. Maggie, mamalarla geçecek bir haftanın başlarını şöyle anlatıyor:

"Düşündüğümde bebek maması yeme fikri, kötü bir fikir değildi. Sonuçta dünyanın en sevilen yemeklerinin birçoğu da ezilmiş yemekler. Patates püresi, humus, guacamole...

İlk başlarda yediğim püreler çok güzel geliyordu. Bu durum bana gerçekten çok zaman da kazandırdı, aksi takdirde zamanımın birçoğunu her zamanki gibi ocak başında yemek yapmakla harcayıp ardından da bulaşıkları temizlemekle geçirecektim.

Tüm bunların yanı sıra bu bir haftada blenderda yaptığım mamalar konusunda daha yaratıcı olmayı öğrendim çünkü lezzetli bir şeyler yemek istiyordum."

Deneyinin sonundaysa genç anne, çiğnemeyi neredeyse unuttuğunu söylüyor ve yeniden eski beslenme düzenine dönüyor

delish

delish

7 gün boyunca bebek maması yiyerek geçirdiği haftanın sonunda Maggie, katı besinler yemenin gözüne çok zahmetli bir iş gibi gözükmeye başladığını, hatta "çiğneme" eyleminin kendisi için sadece belli belirsiz hatırladığı eski bir arkadaş gibi olduğunu söylüyor. Tabii bu yedi gün içinde yediği mamalardan da çok sıkıldığını, artık eğlenceli ya da ilginç gelmediğini de ekliyor.

Her ne kadar zamandan kazandırdığı için mama yeme fikrini sevmiş olsa da genç anne, bir haftanın sonunda bu beslenme düzenini bırakmaya karar veriyor ve eski, alışık olduğu düzene geri dönüyor. Ama yaşadığı bu ilginç haftadan güzel sonuçlar çıkarmayı da ihmal etmiyor. Maggie, haftanın sonunda şöyle bir karar alıyor:

"Bu deneyi tersine çevirmeye karar verdim. Bugünden itibaren 'Bebeğim ne yerse ben de onu yiyeceğim.' demek yok, artık ben hangi mamaların tadını sevdiysem bebeğime de onu yedireceğim."

Aklına takılanlar olacaktır, söylemeden geçmeyelim, Maggie bu bir haftada hatırı sayılır bir kilo kaybına uğramıyor, yalnızca mama tükettiği için sindirim sistemi her zamankinden biraz daha farklı çalışıyor. Sözün kısası, siz zaten yapmazsınız ama biz de uyarmış olalım, bu annenin yaptığı gibi bir deneye asla girişmeyin, kilo vermek, zaman kazanmak gibi farklı amaçlarla sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Kaynak: DelishDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?