kirk-myers

Fazla Kiloları Yüzünden Ölecekken Victoria’s Secret Modellerinin Spor Eğitmeni Olan Adam

Favorilerime
Ekle

Victoria's Secret modellerinin kusursuz fiziklerine hayran olmadan yapamıyor ve her zaman nasıl bu kadar formda kalabildiklerini hep merak ediyoruz.

İşte bugün bunu mümkün kılan adamla tanıştıracağız sizi: Kirk Myers.

Ancak Kirk Myers sıradan bir spor eğitmeni değil. Zira kendisi gençlik yıllarında obezite sınırında olan, bu yüzden yoğun bakımda ölümle savaşan bir adamken şimdi dünyanın en güzel fiziğine sahip kadınlarını çalıştıran isim haline gelmiş durumda.

Bu yüzden hikayesinin her detayı epey ilginç ve derslerle dolu.

Bundan 17 yıl önce 136 kiloydu ve ölmek üzereydi

Kirk Myers, şu anda ünlü isimlerin en gözde spor eğitmenlerinden biri. Ama bundan 17 yıl önce genç adam tam 136 kiloydu ve yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışıyordu.

Myers kendini bildiğinden beri fazla kilolu olduğunu söylüyor. Büyüme çağındayken sürekli kurabiye, hatta çiğ kurabiye hamuru yiyen, her hafta iki galon çikolatalı süt içen Myers fazla kiloları yüzünden kıyafetlerin içine girmekte zorlandığını ve bu yüzden mezuniyet balosuna bile gidemediğini anlatıyor.

21 yaşına geldiğinde ise günün 18 saatini uyuyarak geçiren ve kendini enerjisi tükenmiş olarak tanımlayan Myers sonunda üvey annesinin zoruyla hastaneye gidiyor ve doktorlar konjestif kalp yetmezliği teşhisi koyunca 11 gün hastanenin yoğun bakım ünitesinde kalıyor.

Bu durum Myers'ın hayatını değiştiren an oluyor. Hayat düzenini değiştirmesi gerektiğini ve bunu da ancak beslenmesini değiştirip kilo vererek başarabileceğini anlıyor genç adam.

Sağlıklı beslenme ve sporla 77 kiloya kadar iniyor

Böylelikle Myers, Rick Carter isimli bir spor eğitmeninin kanatları altına giriyor ve onun sayesinde sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya başlıyor. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapan ve spor salonunda her gün vücudunun iki farklı bölgesini çalıştıran adam kendine kilo hedefleri de koyuyor. Önce az az kilo vermek, sonra ise hayalindeki kiloya inmek için elinden gelen her şeyi yapmaya başlıyor.

Birkaç ay içinde önce 5, sonra 10, sonra 20 kilo veren Myers toplamda 36 kilo verdiğinde önemli bir aşamaya ulaşıyor. Arkadaşları ondaki değişimi fark edip ondan fitness tavsiyeleri almak istediğinde ise Myers spor eğitmeni olmak istediğine karar veriyor.

Aradan birkaç yıl geçiyor ve Myers 77 kiloya kadar iniyor. Bu durumun onun kendine olan güvenini artırdığını fark ettiğinde ise bu işi profesyonel olarak yapmanın ilk adımlarını da atıyor.

Kendi spor salonunu açıyor

Önce Gotham Gym isimli bir spor salonunda 30 kişiyi çalıştıran Myers bir gün ünlü aktör Hugh Jackman ile tanışıyor ve onun da desteğiyle kendi markasını oluşturup kendi spor salonunu açmaya karar veriyor.

Dogpound ismini verdiği spor salonu markasını böylelikle kuran adam Hugh Jackman'in de kendi tanınmış arkadaşlarını buraya yazdırmasıyla bir anda ünlülerin gözdesi olan bir mekanın sahibi oluyor.

Adriana Lima dahil çoğu Victoria's Secret modeli artık onunla çalışıyor

instagram

instagram

Kirk Myers'ın Victoria's Secret melekleriyle tanışması da bu sayede gerçekleşiyor. Ünlülerin saç stilisti Marty Harper onu meleklerden biri olan Jasmine Tookes ile tanıştırıyor. Güzel model onunla çalışmaktan o kadar memnun kalıyor ki içinde Adriana Lima da bulunan birçok Victoria's Secret modeli kısa süre içinde Myers'ın müşterisi oluyor.

Bir aralar fazla kiloları yüzünden ölümle mücadele eden Kirk Myers böylelikle kendi tecrübelerinden de beslenerek dünyanın en fit kişilerine spor yaptıran isim oluyor. Melekler hakkındaysa şöyle diyor genç adam: "Victoria's Secret kızları çok sıkı çalıştıkları ve her antremanı başarıyla tamamladıkları için onları çalıştırmak çok ilham verici bir deneyim. Üstelik bazıları aşırı pozitif ve spor salonuna harika bir enerji getiriyorlar."

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?