pizza-tadinda-yumurtali-ekmek-tarifi-mart-2021

Artan Ekmekleri En Lezzetli Şekilde Değerlendirebileceğiniz 10 Pratik Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Evde bayatlamaya yüz tutan ekmekler varsa, 1-2 gün önce aldığınız ama bitiremediğiniz ekmekleri farklı şekilde değerlendirmek istiyorsanız bu tarifler tam size göre demektir. Zira onlar hem ekmeklerinizi en lezzetli şekilde değerlendirmenizi sağlayacak hem de kahvaltılarınıza farklı tatlar kazandıracak.

Klasik lezzetleri sevenler için yumurtalı ekmekler de hazırlayacağız, en sevdiğiniz kahvaltılıkları aynı ekmek dilimlerinin üzerinde de buluşturacağız. Bu tarifleri uygulamaya başlamadan önce çayı demlemeyi unutmayın. Çayınız demini alana dek onlar da hazır olmuş, sıcak sıcak sofradaki yerini almış olacak.

Hadi o zaman artan ekmeklerle yapılan pratik kahvaltılık tariflerle sizi baş başa bırakalım. İçlerinden en beğendiklerinizi fırsat buldukça tek tek denemeyi unutmayın.

  • Anne usulü yumurtalı ekmek tarifi

Çocukluğumuzdan beri afiyetle yediğimiz, her yemekte olduğu gibi onda da en güzeli anne elinden çıkan bir lezzet kendisi. Tıpkı annenizin hazırladığı lezzeti yakalamak içinse ihtiyacınız olan tarif karşınızda.

Bayat ekmekleri değerlendirmenin en tanıdık, en lezzetli yolu: Anne usulü yumurtalı ekmek tarifi

  • Fırında yumurtalı ekmek tarifi

Yumurtalı ekmeği çok seviyor ama yağda kızartma fikrine soğuk bakıyorsanız aynı lezzeti fırında pişirerek de elde etmek mümkün aslında.

Böylesi çok daha hafif: Fırında yumurtalı ekmek tarifi

  • Pizza tadında yumurtalı ekmek tarifi

Bu kez biraz daha bol malzemeli, pizza tadında bir yumurtalı ekmek hazırlayalım diyoruz. Peynirleri de işin içine dahil ediyor, tek başına dev bir kahvaltılık menüye dönüşen bu lezzetleri hazırlıyoruz.

Evdeki ekmekler değerlensin, kahvaltılar lezzetlensin: Pizza tadında yumurtalı ekmek tarifi

  • Pizza tadında kahvaltılık dilimler tarifi

Artan ekmekleri değerlendirmek için mutlaka yumurtalı ekmek yapmak zorunda değiliz elbette. Yeşil biber, domates, zeytin, sucuk ya da sevdiğiniz diğer kahvaltılık malzemeler bir araya gelsin, ekmek dilimlerinin üzerinde yerini alıp fırında misler gibi pişsin.

Fırından mis kokular yükselsin: Pizza tadında kahvaltılık dilimler tarifi

  • Fırında zeytinli kızarmış ekmek tarifi

Artan ekmekleri değerlendirmenin en pratik yöntemlerinden biri onları kızartmaksa bir diğeri de onları şöyle nefis malzemelerle bir araya getirip kızartmak. Böylesi de çok pratik.

Üstelik çok daha doyurucu: Fırında zeytinli kızarmış ekmek tarifi

  • Bayat ekmek böreği tarifi

Tadına bakanların bayat ekmeklerle hazırladığınıza kolay kolay inanmayacağı, bir kez yiyenin hep yemek isteyeceği bir lezzet o.

Klasik börekleri aratmaz: Bayat ekmek böreği tarifi

  • Fırında peynirli ekmek tarifi

Hazırlaması 10 dakikanızı alacak, fırında da 10 dakika pişince sofrada sıcak sıcak yerini alacak. Yedikçe yemek isteyeceğiniz bir lezzet.

Yanında demlikler dolusu çay içmek serbest: Fırında peynirli ekmek tarifi

  • Fırında ekmek kızartması tarifi

Artan ekmekleri güzelce dilimliyor, zeytinyağı ve peynirle lezzetlendirip hemen fırına veriyoruz. Ekmeğin mis gibi kokusu tüm mutfağa yayılırken birazdan başlayacak ziyafet için son hazırlıkları tamamlıyoruz.

Hafta sonu kahvaltıları onunla güzel: Fırında ekmek kızartması tarifi

  • Bayat ekmek böreği tarifi

Yukarıda nefis bir bayat ekmek böreği tarifi paylaşmıştık ama benzer tarifleri de nasıl kolayca hazırlayabileceğinizi göstermek için bir nefis alternatif daha hazırladık. Siz sevdiğiniz malzemeleri tezgahın üzerine çıkarın...

Kalanını el birliğiyle hallederiz: Bayat ekmek böreği tarifi

  • Domates soslu ekmek üstü kızartma tarifi

Domates Soslu Ekmek Üstü Kızartma Tarifi

Domates Soslu Ekmek Üstü Kızartma Tarifi

Havaların ısınmasıyla birlikte sofralarda kızartmalar daha çok yer almaya başlayacak, kahvaltıdan akşam yemeğine, günün her öğününe nefis sebze kızartmaları konuk olacak. İşte onlardan biri geliyor.

Kızarmış ekmekler en renkli, en lezzetli haline kavuşuyor: Domates soslu ekmek üstü kızartma tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?