http://www.asilhaber.net/yillardir-yemek-yemeden-yasiyor-h163359 | asilhaber

9 Yıldır Yemek Yemeden Su İçmeden Yaşadığını İddia Eden Genç Kızın Şaşırtan Hikayesi

Favorilerime
Ekle

"Söz konusu yemekken nasıl böyle bir şey mümkün olur" diye düşünmeden edemeyeceğiniz bir hikayeyle karşı karşıyayız bugün.

Sıkı takipçilerimiz bilir, daha önce yemeğe alerjisi olan gencin yürek burkan hikayesini de, güldüğünde ve yemek yediğinde bayılan kadının üzücü hikayesini de, hatta suya alerjisi olan gencecik bir kızın hüzünlü hikayesini de birlikte okumuş, birlikte üzülmüş, birlikte şaşırmıştık.

Ama durum bu kez farklı. Çünkü ortada ne herhangi bir hastalık, alerji söz konusu ne de geçmişte yaşanmış hüzün dolu bir olay.

Bu kez hikayemizin kahramanı yemek yememeyi ve su içmemeyi neredeyse seçmiş biri desek daha doğru olur.

Nasıl mı?

Tam olarak şöyle...

Genç kız 9 yıl boyunca hiçbir şey yememesini şöyle açıklıyor: "İştahım yok"

m.sondakika

Muluwork Ambaw Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa yaşayan 18 yaşında genç bir kız. Önceden Konta adlı bir kasabada ailesiyle birlikte yaşayan ve yoksul bir ailenin çocuğu olan Ambaw, eğitimi için başkent Addis Ababa'ya yerleşiyor.

Burada kuzeni ve kuzeninin eşiyle birlikte yaşamaya başlayan Ambaw, yaklaşık 9 yıldır yemek yemediğini, hatta su bile içmediğini iddia edince de ülkenin en çok konuşulan ismi haline geliyor. Neden yemek yemediği sorusuna ise verdiği cevap oldukça basit: "İştahım yok"

Ambaw, en son 5. sınıfa yeni başladığı sıralarda bir öğlen yemeği yediğini hatırlıyormuş, ondan sonra ise ağzına tek lokma bir şey girmemiş. Buna rağmen herhangi bir sağlık sorunu çekmediğini de söyleyen genç kızın tek sorunu ara ara yaşadığı baş ağrılarıymış. Bunu da ağrı kesici ilaçlar kullanarak hallediyormuş.

Böyle ciddi bir iddia ortaya atılınca ülkede bir şaşkınlık alıp başını gidiyor tabii, ailesinden tutun da okul müdürüne kadar herkes şahit olduklarını bir bir açıklıyor.

"Eve geldiğinden beri tuvalete de hiç gitmedi"

Bir süre önce yanlarına taşındığı kuzeni Belachew Kereso ve eşi Asnakech Ayele de genç kızın onların yanlarına taşındığından beri su bile içmediğini destekler açıklamalar yapmışlar. Öyle ki ev hanımı olan Ayele "Ev hanımı olduğum için bütün günümü evde geçiriyorum. Eve geldiğinden beri bir şey yiyip içtiğini hiç görmedim. Tuvalete de hiç gitmedi." demiş.

Okulunun yanı sıra evde de sürekli ev işleri yaptığı söylenen Ambaw, aynı zamanda kendisini hiç yorgun da hissetmiyormuş.

Doktorlardan şok eden açıklama da gecikmiyor: "Kan testinde her şey normal ama midesinde yiyecek kalıntısına bile rastlanamadı"

asilhaber

Ambaw'ın iddiaları gündeme öyle bir oturuyor ki bu duruma doktorlar da ilgisiz kalamıyor ve çeşitli muayeneler yapılıyor. Normal şartlar altında bir insanın yemek yemeden, en önemlisi de su içmeden 9 yıl yaşamasının mümkün olmadığını söyleyen doktorlar gördükleri karşısında şaşkına dönüyorlar.

Çünkü yapılan kan testinin sonucunda Ambaw'ın kan değerleri oldukça normal seviyelerde çıkıyor. Oysa bırakın 9 yılı, sadece birkaç gün sıvı tüketilmemesi ya da yemek yenmemesi durumunda bile kan değerlerinin hızla düşmüş olması ve bunun organlara önlenemez zararlar vermiş olması bekleniyor.

Buraya kadar her şeyin genç kızın bir yalanı olduğunu düşünmüş olabilirsiniz. Hatta eminiz bunu en başta doktorlar da kızın "masum" bir yalanı olarak görmüşlerdir. Ama yapılan muayeneler sonucunda doktorlar öyle bir bulguya rastlıyorlar ki ne yalan söyleyelim, bizi epey şaşırttı.

Şöyle ki, doktorlar vücutta bir insanın yaşaması için gerekli olan kimyasalları incelerken mide kısmına geldiklerinde, herhangi bir yiyecek kalıntısına ya da suya rastlayamıyorlar. Bu da kızın en az birkaç gün ya da birkaç hafta boyunca hiçbir şey yememiş ve içmemiş olmasıyla açıklanabilecek bir durum sayılıyor.

Akıl sır erdiremediğimiz, Ambaw ile tanışsak kesin "Ne demek iştahım yok, olur mu öyle, ekmeksiz ye ama yine de ye" diye tutturacağımızdan emin olduğumuz, ilginç bir hikaye.

Biz tıpkı Etiyopya ve hatta tüm dünyadaki birçok insan gibi böyle bir şey nasıl mümkün olabilir, çözemedik. Sizin "Kesin şöyle bir şey söz konusudur ya" dediğiniz bir fikriniz varsa bize mutlaka yorum olarak yazın, birlikte aydınlanalım. :)

Kaynak


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

9

Fatma Evrenli Önür3 Ağustos 2017 14:50
KESİN HENÜZ YEMEK.COM'A HİÇ GİRMEMİŞTİR YOKSA KESİN YERDİ :)
Yanıtla
Zeynep Çetin 7 Ağustos 2017 12:35
Yanıtla
Ahahah harikasınız. :)
beho6 Temmuz 2017 20:25
İnsan vücudunun %70'i sudur. İnsanoğlu 3 aydan fazla yemek yemeden ayakta ise, beyin artık, '' YEMEK! YEMEK!'' Diye kendi içinde bağırmaya başlar. Daha sonra artık beyin dayanamayıp kendini yvaş yavaş yemeye başlar. Doğru duydunuz, beyin, 3 aydan fazla aç kalırsa... Beyin kendi kendini yemeye başlar. Lakin SUya gelince işler değişiyor. Neden mi? Çünkü su içmeden yalnızca 3 GÜN DAYANABİLİRİZ. Çünkü başta da dediğim gibi vücudumuzun %70'i sudur. bu nedenle karşımızdaki HABER BİR YALAN HABERDİR... Beho Tarafından Yazıldı...
Yanıtla
lotuseaster10 Ocak 2017 19:58
Zaten ne kadar yememiz gerektiğini yakınlarımız, toplum öğretiyor bize. ama hiç yememek nedir?! Saçmalık gibi geliyor ama saçma görünen şeyler de, gerçek olmaya çok müsait. Belki "aa ekmek yemek değil ki!" diye bi şeyler söyler sonra, haberi yoktur belki. Ekmeği çok benimsemişse falan !
Yanıtla
Erhan Koç26 Aralık 2016 18:45
Ben de mi böyleyim.Kozmik Güneş ışınlarıyla mı besleniyorum ? hahaha :) Midem bomboş iştahım yok.
Yanıtla
Semih Tan21 Aralık 2016 17:22
GÜneş seyri denen bir olay var , bunu düzenli uygulayan insanların belli bir süre sonra hiçbir gıda ihtiyacı olmadıklarını okumuştum. Hikayeye konu olan kız belki farkında olmadan bunu yapıyor olabilir.
Yanıtla
Gökhan Aktürk20 Aralık 2016 23:52
Kozmik ışınlarla besleniyor
Yanıtla
shekersheker16 Aralık 2016 18:29
baya da balıketliymiş ayol!.
Yanıtla
Engin Adlı15 Aralık 2016 18:04
"evrilmeye" demek istedim
Yanıtla
Engin Adlı15 Aralık 2016 18:03
Yüzyıllardır açlığa mahkum yaşadıkları için yavaş yavaş bu şekilde verilmeye başlamış olabilirler.
Yanıtla
TC Sanem Uçar Güleç 18 Aralık 2016 21:46
Yanıtla
"breatharianizm" denilen bir mistik hareket. Jasmuheen hiçbir şey yemeden sadece hava ve gün ışığıyla beslenerek yaşıyor. Avustralyalı kadına göre beslenmekten kaçınmak insanı en yüksek ruhsal seviyeye çıkarıyor. Sayıları 40 bine ulaşan takipçilerine de aynı şeyi öneriyor. 20 yıla yakın bir zamandır dünyaya yaymaya çalıştığı bu disiplinle insanın mutluluk ve huzura ulaşması için yemek yemeyi kesmesi, hava ve ışıkla beslenmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Tabii bu disiplin açlığın yanında meditasyon da gerektiriyor. 19 yıldır bir şey yemeden yaşadığını ileri süren Jasmuheeen, sadece arada sırada ikram edilen bir bardak çayı içmekle yetindiği iddiasında.

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?