Dünyayı Gezen Türk Teyzenin Herkese İlham Verecek Çok Sevimli Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Geçtiğimiz günlerde Facebook'taki Interrail Türkiye grubunda bir teyzenin dünyanın çeşitli turistik noktalarında çekilmiş fotoğraflarının dolaşmasıyla başladı her şey.

Hakkında sadece İzmir'de yaşadığı bilinen bu teyze otostop yaparak bir çiftin arabasına binmiş ve içinde bu fotoğrafların olduğu fotoğraf makinesini unutmuştu.

Ve tüm internet bu maceraperest teyzeyi aramaya başladı.

Teyzemiz Ayder Yaylası'ndan otostopla genç bir çiftin arabasına biniyor

interrailturkiye

İsmini şu noktada henüz bilmediğimiz bu teyzemiz bir gün Rize-Ayder Yaylası'ndan otostop yapıyor. Onu Tülin Tezer-Emre Öztemel çifti arabalarına alıyor. Bir turizm şirketi aracılığıyla Karadeniz turuna çıkan teyzemiz onlardan kendisini aşağıda bekleyen turizm aracına götürmesini istiyor.

"Ben yürümeyi, gezmeyi çok severim oğlum"

interrailturkiye

Emre Öztemel, yaşlı teyzemizin yaylanın tepesinde tek başına ne yaptığını merak ediyor ve "Bu yaşta burada ne işin var teyzeciğim?" diye soruyor. Teyzemiz ise "Ben yürümeyi, gezmeyi çok severim oğlum" diyor. Tabii genç çift henüz teyzemizin ne kadar genç ruhlu olduğundan o anda henüz haberdar değil :)

Sürprizlerle dolu bir fotoğraf makinesi

interrailturkiye

Çiftin teyzemiz hakkında öğrenebildiği tek şey ise onun İzmir'de Buca'da yaşadığı. Çift teyzeyi gideceği yerde bıraktıktan sonra ise beklenmedik bir şey oluyor ve çılgın teyzenin fotoğraf makinesini unuttuğunu fark ediyorlar.

Teyze her yerde: İtalya, Paris, Hindistan...

interrailturkiye

Teyze hakkında bir şeyler öğrenmek ve fotoğraf makinesini ona geri iade etmek için makinedeki fotoğraflara bakmaya karar veren çift büyük bir sürprizle karşılaşıyor. Zira makinede teyzenin İtalya'da Pisa Kulesi önünde, Paris'te Eyfel Kulesi önünde, Hindistan'da Tac Mahal'de ve ayrıca Bosna, İspanya gibi ülkelerde çekilmiş birbirinden sevimli fotoğrafları var.

Dünyayı gezen Türk teyze aranıyor!

interrailturkiye

Ve fotoğraf makinesini bulan çift bu fotoğraflardan bazılarını Facebook'taki Interrail Türkiye grubunda paylaşıp oraları ziyaret eden insanlardan teyzeyi bulmak için yardım istiyor. Böylelikle "Dünyayı Gezen Türk Teyze Aranıyor" seferberliği başlıyor sosyal medyada.

Mutlu son: Ayşe Teyze bulundu!

interrailturkiye

Ancak hikayemiz çok kısa sürede mutlu bir sonla bitiyor. Sosyal medyanın gücü sayesinde teyzemizi (Teyzemizin adının Ayşe olduğunu öğreniyoruz bu sırada ayrıca) Balkan turuna yazdıran bir kişi Tülin Tezel'e ulaşıyor. Ayşe Teyze makinesini kaybettiğini anlayınca çok üzülmüş, geri dönmüş ama bulamamış.

Ve 25 ülke gezen Ayşe Teyze fotoğraf makinesine kavuşur...

twitter

Interrail Türkiye ekibi sonrasında Ayşe Teyze'ye ulaşarak evinde ziyaret ediyor. Dünyayı gezmek için 10 sene para biriktirdiğini ve tam 25 ülke gezdiğini söyleyen Ayşe Teyze makinenin onun için önemli olmadığını ancak içindeki anıları kaybettiği için üzüldüğünü anlatıyor gelen arkadaşlara. Fotoğraf makinesini çıkarıp verdiklerinde ise "Bana dünyaları verdiniz" diyerek çok seviniyor.

Kısacası Ayşe Teyze'den öğrenecek çok şeyimiz var. Çünkü hayat çok kısa ve hayallerinizi gerçekleştirmek için asla çok geç değil.

Hala vaktiniz varken dünyayı gezmek istiyorsanız örneğin hemen şimdi çıkın yola ya da hayaliniz neyse peşinden koşun. Tıpkı Ayşe Teyze gibi...Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynepiya11 Ocak 2017 7:41
ne güzel bir haber bu :)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?