Garsonluk Yaparak Dünyayı Gezen Küt Saçlı Kız: Adisyon Arkası Notlar

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi hayalini kurduğumuz hayatı yaşamakla meşgul bir genç kızla tanıştıracağız.

Adı Başak Kablan, namıdiğer Adisyon Arkası Notlar.

Onun yemek ve gezi ile dolu hikayesine şöyle buyurun.

Dünyayı gezmek için çok paraya ihtiyacın yok

instagram

"İlk fırsatta istifa edeceğim, sırt çantamı da alıp dünyayı gezeceğim abi, kesin kararlıyım." Bu cümleleri etrafınızdan sık sık duyuyor olmalısınız. Ya da belki siz de bu cümlelerin arkasına sığınan ama ne işini bırakmaya cesaret eden, ne de dünyayı gezebileceğine gerçekten inanan kişilerden birisiniz.

Ama Başak öyle değil. Başak bize dünyayı gezme hayalini gerçekleştirmek için çok paraya ihtiyaç olmadığını öğreten ve hikayesiyle bize ilham verenlerden.

Hindistan gezisi Başak'ın hayatını değiştiriyor

instagram

26 yaşındaki Başak şu ana kadar birçok işte çalışmış. Fotoğrafçılık, metin yazarlığı, sosyal medya uzmanlığı ve son olarak da kabin memurluğu yapmış.

Ama onun hayatını değiştiren şey kabin memurluğunu bıraktıktan sonra biriktirdiği parayla gittiği Hindistan gezisi olmuş. Ve 1 ay kaldığı Hindistan'dan döndüğünde kesin kararını vermiş. Her şeyi arkasında bırakıp ne olacağını hiç bilmeden Alaçatı'da bir pizzacıda garsonluk yapmaya başlamış.

Adisyon arkasına alınan notlarla gerçekleşen bir hayalin hikayesi bu

instagram

Önceleri garsonluğu günü kurtaran geçici bir iş olarak görüyormuş Başak. Ama sonra tanıştığı insanlar ve dokunduğu hayatlar sayesinde kendini gastronomik bir maceranın içinde bulmuş. Ve garsonluk yaparak dünyayı gezebileceğini inanmış, hem de kalpten inanmış. Boş zamanlarında adisyonun arkasına aldığı notların kendi hikayesini oluşturduğunu da fark edince Adisyon Arkası Notlar adını koyduğu bir projeye başlamış.

Onun amacı garsonluk yaparak hem hikayeler hem de para biriktirmek. Böylece dünyayı gezmek ve gittiği yerlerin yeme-içme kültürüyle de yakından ilgilenmek istiyor.

Çok yakında Avrupa turuna çıkmayı planlayan Başak, insanın istediği takdirde kendi imkanlarıyla hayallerini gerçekleştirebileceğinin en güzel ve en taze örneklerinden. Umarız adisyon arkasındaki notları hiç bitmez ve hayallerinden hiç vazgeçmez.

Adisyon Arkası Notlar'ı Instagram ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?