https://yemek.com/tarif/maras-usulu-dondurmali-irmik-helvasi/ | Maraş Usulü Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi
3 Dakikada Hazır:

Maraş Usulü Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi

Tarif Defterime
Ekle

Lezzetle kurulan, muhabbeti, kahkahası hiç eksik olmayan o kocaman sofraların tatlı sonu hep irmik helvasıyla yapıldı. Özellikle Ramazan ayında kurulan sofralara en çok yakışan tatlı tariflerinin başında geldi. Dondurmanın hep en yakın dostu da irmik helvası oldu. İşte bu yüzden irmik helvası, mutfağımızın en sevilen ve en özel tariflerinden biri. Damaklarımızda yeri hep ayrı.

Tane tane döküleni makbuldür irmik helvasının. Yapımı kolay gibi görünse de kıvamını tutturmak maharet ister. İçine Algida Maraş usulü dondurma koyduğunda ise yemelere doyum olmaz.

Canınız şöyle tam kıvamında bir irmik helvası çektiyse ve vaktiniz azsa artık çözümü çok kolay ve lezzetli. Özellikle çalışan biriyseniz ve iftara gelen misafirlerinize hem hızlı hem pratik bir tatlı ikram etmek istiyorsanız imdadınıza yetişecek Algida Maraş usulü dondurmalı irmik helvası tarifi karşınızda!

Pişirme derdi olmadan sadece 3 dakikada hazır! Paketi açın, daha önceden ısıttığınız suyun içinde 3 dakika bekletin, ters çevirip tatlınızın keyfini çıkarın Helvası tam kıvamında, dondurması da Algida Maraş'tan. Keyfi de lezzeti de bol olsun. Afiyetler olsun.

Devamını Oku

KAÇ KİŞİLİK

2 porsiyon

HAZIRLAMA SÜRESİ

3 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

0 dakika
Bu tarif Yemek.com editörü tarafından üretilmiştir.
ingredients

Maraş Usulü Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler

  • 1paketalgida maraş usulü dondurmalı irmik helvası
  • 1/2su bardağısıcak su

Maraş Usulü Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kaynattığınız suyu derin bir kasenin içerisine koyun.
  2. Kutudan çıkardığınız 1 porsiyon irmik helvalı dondurmayı paketiyle beraber suyun içerisine yerleştirin. 2-3 dakika bekleyin.
  3. Beklettikten sonra irmik helvalı dondurmayı bir tabağın içerisine ters çevirerek koyun ve servis edin. İrmik helvalı dondurmanız hazır! Afiyetler olsun.

Doyamayanlar için bir de videomuz var!


Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?