Kahveli Sıcak Çikolata Tarifi

İçinizi Isıtıp Vücudunuzu Hastalıklardan Koruyacak 10 Farklı Sıcak İçecek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Özellikle soğuk günlerde elinizden eksik etmediğiniz, en sevdiğiniz sıcak içecekler hangileri oluyor? Kahveler mi, bitki çayları mı, yoksa sıcak çikolatalar, salepler mi? Peki bunlardan hangilerini hazır paketler halinde alıyor, hangilerini evde kendi ellerinizle hazırlıyorsunuz?

Evet, genel olarak poşet çaylar, hazır halde sunulan paketlerde aldığımız, en fazla sıcak sütle hızlıca karıştırdığımız sıcak içecekler kullanıyorsunuz, biliyoruz. Ve evet, yine evde kendi ellerinizle misler gibi hazırlasanız dışarıdan aldıklarınızı aratmayacak, hatta lezzetleriyle onları geride bırakacak sıcak içecek tariflerine imza atabilirsiniz diyoruz.

İçine hangi malzemeleri koyduğunuzdan emin olduğunuz, yapması neredeyse hiç vaktinizi almayacak kadar pratik, her zaman elinizin altında olacak bu sıcak içecek tariflerini bir köşeye mutlaka not edin, çünkü canınızın ne zaman isteyeceği hiç belli olmaz.

İşte karşınızda birbirinden nefis, farklı, pratik ve şifalı sıcak içecek tarifleri...

  • Salep

Özellikle sonbahar-kış sezonunda elimizden düşürmek istemediğimiz salepleri bu kez dışarıdan almıyor, sevdiğimiz o koyu kıvamı ve nefis tadıyla evde kolayca hazırlıyoruz.

10 dakikanızı ayırmaz mıydınız: Salep tarifi

  • Portakallı sıcak çikolata

Soğuk havalar söz konusu olduğunda akla ilk gelen lezzetlerden biri salepse diğeri de kesinlikle sıcak çikolata! Genelde dışarıda aldığımızda ya da hazır paketlerde alıp evde yapmaya kalktığımızda istediğimiz kıvamı pek tutturamıyoruz ama evde, her şeyiyle kendimizin yapacağı bu sıcak çikolata ile hayaller gerçek olacak, biliyoruz.

Üstelik bu kez portakallı: Portakallı sıcak çikolata tarifi

  • Karamelli sıcak çikolata

Öyle tek bir sıcak çikolata tarifi verip kaçmak olmaz, aslında o kadar çok ve farklı malzeme ile çeşitlendirilebilir ki o. Mesela karamelle...

Nasıl yakıştılar birbirlerine: Karamelli sıcak çikolata tarifi

  • Nogay çayı

Kendisine tereyağlı çay diyenler olsa da aslında biraz daha farklı ve zengin bir tarif o. Üstelik sadece tadıyla değil faydalarıyla da tüm kış tam destek oluyor, hastalıklardan koruyor.

Onunla henüz tanışmadıysanız daha fazla vakit kaybetmeyin: Nogay çayı tarifi

  • Kurşun geçirmez kahve

Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi

https://yemek.com/tarif/kursun-gecirmez-kahve/ Kurşun Geçirmez Kahve Tarifi

Bu kez de kahve ve tereyağının buluştuğu, Hindistan cevizi yağı ve tarçının da içinden eksik olmadığı sıra dışı bir içecekle devam ediyoruz. Kış aylarında sık sık yaşanan soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıklardan bu lezzetle korunuyoruz.

Mikroplar uzak olsun: Kurşun geçirmez kahve tarifi

  • Chai tea latte

Biliyoruz, bugüne dek onu hep dışarıdan hazır olarak aldınız, çok sevdiniz, soğuk havalarda elinizden düşürmediniz ama... Bugünden sonra evde, ellerinizle hazırlamanın tadını çıkarmalısınız.

Çünkü böylesi çok daha keyifli: Chai tea latte tarifi

  • Masala çayı

Yapmadan önce mutlaka bir aktarın yolunu tutup şifa dolu malzemelerini hazır etmeniz gereken, kakuleden karanfile, zencefilden tarçına, içinde neredeyse yok yok diyebileceğimiz bir çay o.

Tam bir şifa deposu: Masala çayı tarifi

  • Sarımsak çayı

"Sarımsaktan da çay mı olurmuş canım" diye düşünmeyin, kendisi "ölümsüzlüğün sırrı" olarak dahi anılacak kadar şifa dolu bir lezzetken neden çayını da hazırlamayalım ki...

Mis gibi oluyor, mis: Sarımsak çayı tarifi

  • Bağışıklık sistemini güçlendiren çay

Kış boyunca ıhlamur, kışburnu gibi bitkileri değerlendirmek, sık sık çaylarını demleyip içmek nefis fikir ama ondan daha etkili bir fikir daha varsa o da bu çay! Ihlamur, adaçayı, hibiskus ve daha neler neler var içinde.

Şifalı bitkiler güçlerini birleştirirse: Bağışıklık sistemini güçlendiren çay tarifi

  • Kahveli sıcak çikolata

Kahveli Sıcak Çikolata Tarifi

Kahveli Sıcak Çikolata Tarifi

Soğuk havalarda içinizi ısıtacak, evde pencere ya da televizyon önünde geçirdiğiniz her ana lezzet katacak bir tarif o. Sıcak çikolata severler de kahve tutkunları da mutlu.

Bu uyuma sen de katıl: Kahveli sıcak çikolata tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?