kurban-bagis-yapabileceginiz-kurumlar

Kurban Bayramı'nda Bağışlarınızı Bekleyen 7 İyiliksever Kurum

Favorilerime
Ekle

Kurban Bayramı’nın manevi olarak doyumu çoktur. Duygusal bir amaca hizmet eden bu bayramda, herkesin et yiyebilmesi, insanlar arasındaki dayanışma ve paylaşma ruhunun artması temel amaçlardandır.

Hepimizin bildiği üzere birçok kurum ve kuruluş da bu amaçları gerçekleştirmemize önayak olmak için her yıl Kurban Bayramı'nda bağış toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, bu nedenle de bizlerin kurbanlık yardımlarını bekliyor. Hangi kurum kurban bağışı kabul ediyor ve belirledikleri kurban kesim fiyatları nedir gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık biz de sizler için.

Aşağıdaki listemiz bağışta bulunmak isteyen hayırsever okurlarımıza ilham olsun, Kurban Bayramı'nı hakkıyla yaşamak isteyen herkese kaynaklık etsin. Herkese şimdiden iyi bayramlar!

LÖSEV

Lösemili Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı için vekaleten kurban kesimi ve bayram bağışı kabul ediyor. Vekaleten kesilen kurbanlar 12 ay boyunca dağıtılıyor, ihtiyaç fazlası et, deri, yün ve bağırsak gibi kısımlar ise paraya çevrilerek vakfın önemli faaliyetlerinde kullanılıyor.

Bayram bağışları ise lösemili ve kanserli çocukların parasız bir şekilde tedavi görmelerine, ücretsiz bir şekilde eğitim almalarına ve diğer ihtiyaçlarını karşılamada kullanılıyor.

Kurban bağış ücreti: 1450 TL
Bağış yapmak isterseniz sizi şöyle alalım: LÖSEV Bağış Sayfası

Darülaceze

1895 yılından bu yana varlığını sürdüren, iyi ki de sürdüren kurumlardan olan Darülaceze, kurulduğu günden beri binlerce insana ücretsiz hizmet verdi. Bu hizmetlere sizin de ufacık bir katkınız olsun isterseniz Darülaceze'ye bizzat giderek bağış olanaklarını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kurban bağış ücreti: 1800 TL
Bağış yapmak isterseniz sizi şöyle alalım: Darülaceze bağış sayfası

Darüşşafaka

Annesi ya da babası hayatta olmayan çocuklara uzun yıllardır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Darüşşafaka, bayram bağışlarını maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilerinin eğitim, gıda, barınma, giyim ve sağlık gibi giderlerini karşılamak için kullanıyor.

Cemiyet, Darüşşafakalı öğrencilerin et ihtiyacını yıl boyu gelen adak bağışlarından karşılayabildiği için vekaleten kurban kesimi gerçekleştirmiyor.

Önerilen bayram bağışı ücreti: 1100 TL
Bağış yapmak isterseniz sizi şöyle alalım: Darüşşafaka bağış sayfası

Türk Kızılayı

Yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırma, afet, göç gibi durumlarda hem ulusal hem de uluslararası çapta yardım sağlama gibi çeşitli konularda önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, Kurban Bayramı için vekaleten kurban kesimi yapıyor. Kesilen kurbanlar, kavurma olarak konservelere dolduruluyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kurban bağış ücreti: 1050 TL
Bağış yapmak isterseniz sizi şöyle alalım: Türk Kızılayı bağış sayfası

TSK Mehmetçik Vakfı

TSK Mehmetçik Vakfı da Kurban Bayramı için vekaleten kurban bağışı kabul eden kurumlardan. Kesilen kurbanlar, kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınlarına ve malul gazi Mehmetçik ailelerine et olarak, kesim bölgelerinin dışında yaşayan şehit yakınları ve malul gazi Mehmetçik ailelerine ve kurban bağışçılarına ise kurban etlerinden yapılan kavurma şeklinde dağıtılıyor.

Kurban bağış ücreti: 1355 TL
Bağış yapmak isterseniz sizi şöyle alalım: Mehmetçik Vakfı bağış sayfası

THK (Türk Hava Kurumu)

Türk Hava Kurumu da bildiğiniz gibi kurban derisi bağışı yapılabilen kurumlardan. Kurban deriniz hazır olduğunda size en yakın THK şubesine giderek bizzat teslim edebileceğiniz gibi, bölgenizde bulunan THK şubesini arayarak sizden teslim alınmasını da sağlayabilirsiniz.

Bağış detayları için sizi şöyle alalım: THK bağış sayfası

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk)

mapfregenelsigorta

mapfregenelsigorta

Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarına ortaokuldan üniversiteye kadar bakım ve eğitim desteği veren Koruncuk, kız çocuklarının meslek sahibi bireyler olarak toplumda yer almaları için elinden gelen desteği veren kurumlardan. Siz de katkınız olsun isterseniz vakfın bağış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kurban bağış ücreti: 1290 TL
Bağış yapmak isterseniz sizi şöyle alalım: Koruncuk bağış sayfası


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?