İçindeki Enerjiyi Eğlenerek Atmak İsteyenlere İstanbul'daki 8 Keyifli Dans Mekanı

Favorilerime
Ekle

Kışın yaptığımız haftalık etkinlik programlarıyla kah oturup kah kalktık ama biliyoruz ki bu güzel havalarda içinizdeki enerji oturmanıza izin vermeyecek. Haliyle biz de bu enerjiyi boşaltacak mekanlar arayışına geçtik ve İstanbul’un en iyi gece kulüplerini ayağınıza kadar getirdik.

Sabaha kadar dans edeceğiniz mekanlardan, hoplayıp zıplayıp ertesi güne ağrılarla uyanacağınız, “dün gece umarım kötü bir şey yapmadım” telaşıyla telefonunuza sarılacağınız, yaptığınız komikli, ilginçli dans koreografileriyle arkadaşlarınızın diline düşeceğiniz mekanlardan bahsediyoruz.

Haliç manzarasının tadını çıkarın: Topless

İstanbul’un hatırı sayılır gece kulüplerinden biridir o. Hem teraslı hem de manzaralı! Kısacası yazın İstanbul’dakilerin içine su serpen bir mekan. Bir de deep house, house, elektronik müzik seviyorsanız mutlaka programını takibe almalısınız. Mesela Berlinli tek kişilik dev kadro Monolink, Avrupa soundunu Güney Amerika iklimiyle öpüştüren Joyce Muniz geçtiğimiz günlerde Topless’te yerini alan isimlerden birkaçı.

Böyle başarılı isimlerin, kaliteli müziklerin yanına hafif esen rüzgarı katın, sonra bir de Haliç manzarasını. Dans koreografilerinize siz bile inanamayacaksınız!

Topless Teras adres: Fitaş Plaza, Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 12, Kat 6, Beyoğlu, İstanbul

Parti başlasın: Kloster

İçinizdeki enerjiyi açığa çıkarmak için partilemeye hazır mısınız? Eğer öyleyse en hip rotanız Kloster! Kendisi şu sıralar İstanbul underground kulüplerinden en sevileni. Çünkü Kloster’da şimdiye kadar Dole § Kom, Le Roi, Carlo Ruetz, Tangun, Cure Shot, DJ Butch, DJ Claptone gibi isimleri gördük.

Ayrıca sadece hafta sonu değil cuma günlerinin en erken başlayan parti serisi Why So Serious ile gönüllerde taht kurmuşluğu vardır. Üstüne üstlük insana çarşambayı bile sevdirtmiş mekandır. Parti, tekno, house, dans kelimelerinin birleştiği bu mekana en kısa sürede gidile!

Kloster adres: Hüseyinağa Mahallesi, Kamer Hatun Caddesi, No 10/B, Beyoğlu, İstanbul

Dansın adresi: İndigo

Üniversitenin ilk yıllarında hayatımıza giren bir daha da çıkmayan mekandır o. Listenin de en popüler olanı, Tomtom Sokağı’nın yıldızıdır. İstiklal’in orta yerindeki mekan elektronik müzik sahnesinin vazgeçilmezlerindendir. En seçkin dj'leri burada görür, en unutulmaz geceleri burada yaşarsınız. Dans etmekten ayaklarınıza kara sular yine burada iner!

“Sold-out gecelerin kahramanı” Wankelmut, geçtiğimiz yıl en çok dinlediğimiz parçalardan Acamar'ın yaratıcıları Frankey § Sandrino, Amsterdam house/techno sahnesine yön veren Nuno Dos Santos İndigo’nun bu yıl herkesi heyecanlandıran konuklarından.

İndigo’nun takvimine göz atmalı. Sonuçta herkes bilir ki İndigo hafta sonu dans etmek isteyenlerin değişmez adresi.

İndigo adres: Tomtom Mahallesi, Akarsu Sokak, No 1/B, Beyoğlu, İstanbul

Alternatif bir mekan arayanlara: Klein

Harbiye’de açılır açılmaz alternatif mekan arayanların sesi oldu. Sadece kaliteli müzikleriyle değil; dans etmeye, iyi bir gece geçirmeye gelen profil sebebiyle de gececilerin gözdesi oldu.

Çok önceleri bir sinema salonu olan mekan; vintage halı, köşelerdeki şamdanlar, ışıklandırmalar ile oldukça iyi. Gece 12’den evvel giderseniz öyle hareketlilik falan göremezsiniz amma velakin 1’den 2’den sonra ortalık fena karışıyor, ritimler her bir yanınızı sarıyor.

Programını takip ederseniz böyle şahane isimlere rastlayabilirsiniz: Londra'nın disco superstarları Horse Meat Disco, Jackmaster, Tensnake, Jack in The Box, John Digweed, Wolf § Lamp...

Diğer gece kulüplerine göre bir hayli tuzlu olduğunu da hatırlatalım.

Klein adres: Ergenekon Mahallesi, Cebel Topu Sokak, No 4, Şişli, İstanbul

Anadolu yakasının biriciği: Arkaoda

Hem Anadolu Yakası’nın hem de listemizin bir tanesi, en samimisi. Kadıköy’de gece hayatı ya da “Hadi kalk dans etmeye gidek" denilince de akla ilk gelen.

Alternatif yerli/yabancı isimlerin verdiği konserlerle hip-hoptan funk’a, rock’tan caza, elektronikten house’a kadar geniş bir müzik yelpazesi olan mekanda eğlence garanti.

Berlin'den DJ Lotte Ahoi ve Köln'den DJ ikilisi Popov Marconi, beatnight gecesiyle Threefinger, dj setiyle önce ve sonraların vazgeçilmezi Çerikunda, modern funk üçlüsü Cünort, Volkan Judocu ve Rastunch burada muhteşem gece yaşatmış isimlerden birkaçı.

Arkaoda adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No 18, Kadıköy, İstanbul

Biri konsept parti mi dedi?: Roxy Club

Cihangir mekanlarını anlattığımız yazımızdan hatırlayacaksınız. Cihangir’de gece hayatının ondan sorulduğunu, konsept parti denilince akla ilk gelenin, bloggerların artık evi gibi bellediği bu mekan yine dans etmek için şahane duraklardan.

Özellikle içinizde bir tane bile kurt kalmayana kadar dans etmek istiyorsanız; mekanda esen swing ve reggae gecelerini kaçırmayın deriz.

Roxy Club adres: Cihangir Mahallesi, Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak, No 7, Beyoğlu, İstanbul

O zaman dans: Minimüzikhol

"Minnacık mekanda tıkış tıkış ne kadar eğlenebiliriz ki?" diye sormayın! Gece 2’den sonra mekanda bitince bu sorunun cevabı sizi bir hayli şaşırtacak. Birçok kişinin el üstünde tuttuğu bu gece kulübü dans etmek isteyenlerin adresi. Birçok kişi derken daha çok hipster'lardan bahsediyoruz. Anlayacağınız İstanbul’un hem gece kulübü hem de hipster dostu mekanıdır.

Sohbet etmek, arkadaşlarınızla güle oynaya bir gece geçirmek için değil de kimseyi umursamadan dans edeceğiniz bir yer.

Minimüzikhol adres: Cihangir Mahallesi, Sıraselviler Caddesi, Soğancı Sokak, Cihangir Palas, No 3, Beyoğlu, İstanbul

Tarihi yarımada manzarası yeter: Cue İstiklal

facebook

facebook

Topless’in şahane manzarasından bahseder de Cue İstiklal’inkini es geçer miyiz? Hiç de bile! Galatasaray Lisesi’nin bulunduğu sokakta yer alan mekan 5. katta. Dans etmekten yorulduğunuz anda ışıklarıyla gözlerinize şölen yaşatacak Tarihi Yarımada manzarası sizi bekler.

Yerli ve yabancı dj’lerin canlı performanslarını izleyip kendinizden geçebileceğiniz mekanda gece yarısına kadar lounge müziğiyle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Sonrasında ise durum fena, deep house, house, elektronik, swing, nu-disco müzikleriyle oturmak yok!

Cue İstiklal adres: Tomtom Mahallesi, Yeniçarşı Caddesi, No 38, Kat 4, Beyoğlu, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?