istanbul-pizzalar-kesfet

İstanbul'da Yiyebileceğiniz Açık Ara En Güzel 10 Pizza

Favorilerime
Ekle

İstanbul'da Yiyebileceğiniz Açık Ara En Güzel Hamburgerler yazısını yazdıktan sonra, pizzasına değinmesek olmazdı, olamazdı.

Çünkü daha önce de dediğimiz gibi, her ne kadar bir pizzacı ya da hamburgerciye gittiğimizde içecekleri, mekanı, manzarayı ve daha bir sürü şeyi dikkate alsak da esas olarak ilgilendiğimiz tabakta önümüze gelen şeyin lezzeti. O yüzden milyonlarca salaş mekan, dolup taşıyor, milyonlarca deniz manzaralı mekan batıyor.

Her neyse, aşağıda naçizane, İstanbul'da yiyebileceğiniz en güzel pizzalar var. Seçin, beğenin, yiyin.

Sizden ricamız, "Burası da olmaz mı be bunu yazanın jalapeno biberi kadar beyni yok bla bla" şeklinde talihsiz bir beyanatta bulunmaktansa bizim gözümüzden kaçtığını düşündüğünüz pizzayı/pizzacıyı yorum olarak bırakmanız.

Pizza Funghi

Nicelerinin Şişhane metrosundan çıkarken, peynir kokusu almış Jerry (Tom & Jerry) gibi istemsizce kapısını çaldığı mekan Miss Pizza'nın, pizza mutfağına kattığı lezzettir. Truffle yağı ve beyaz şarapla marine edilmiş kestane mantarı, porcini mantarı, gorgonzola peyniri ve mozzarella içerir.

Solo Carne

pizano-pizzeria

Bu aralar kahvaltı yapmayanı pişiyle dövdükleri Ortaköy kahvaltıcılar sokağında (Eski Bahçe sokak) yer alan Pizano Pizzeria'nın etraftaki bütün kedileri başınıza toplamaya neden olan pizzası Solo Carne. Domates sosu, mozzarella peyniri, sucuk, dana jambon, dana bonfile, jalapeno biberi içerir, pek de iyi yapar.

Pizza Houston

pizza-houston-piola

Türkiye'de şube açtıktan sonra bazılarımızın mutluluğunu Taksim'in ortasında, Sivas halayı çekerek gösterdiği Piola'nın, menünün arka taraflarında oturan gizli yıldızıdır. Dilimlenmiş dana bonfile, soğan ve pizza fırından çıktıktan sonra ilave edilen roka içerir. Sadeliğin en güzel yansımalarından biridir.

Pizza Bruschetta

Anadolu Yakası'nın dünyaya açıldığı noktaların en lezzetlerinden biri olan Vapiano'dayız şimdi. Dünya çapında 100'ün üzerinde şubesi olan Vapiano'nun Yemek.com semalarına hediye ettiği pizza ise, Pizza Bruschetta. Domates sos, mozzarella, roka, parmesan ve bruschetta sos içeriyor.

Bafetto Pizza

Hazır gitmişken, Anadolu Yakası'nda kalmaya devam ediyoruz. Hamurları 48 saat dinlenerek, olabildiğince hafifleyen Bafetto'dayız. Masamızda mekanla adaş Bafetto Pizza var. Özel (hafif acı) ezme, fırınlanmış patates dilimleri, dana bacon içeriyor.

Bub’s BBQ Chicken & Rıfat’ın Acılı Pizzası

Hemen söyleyelim, iki farklı pizzadan bahsediyoruz, evet. Ancak iki farklı pizza alın demiyoruz. Tek pizzadan birden fazla çeşit yapabilen Upper Crust'a uğradık çünkü. Bir yanını, barbekü soslu tavuk, dilim soğan ve mozzarella peynirli beyaz pizza olan Bub’s BBQ Chicken yaptık, diğer yanını ise domates sosu, pul biber, kekik, acı zeytinyağı, sucuk, dilim parmesan ve taze fesleğenli pizza Rıfat'ın Acılı Pizzası ile hazırladık. Yerken de "Niye tek pizzayla yetineyim ki?" şeklinde havalı bir cümle kurduk.

Nutella Pizza

Nutellalı pizza listedeki diğer pizzalar kadar özgün ve bir markaya ait değil biliyoruz. Ancak önereceğimiz mekan belli. Bir zamanlar Tümer Metin'i mekana almamalarıyla ve arkasında gizli bir bar saklamalarıyla bilinen Pizza Emirgan'dan bahsediyoruz. Nutella, fındık, muz ve pudra şekeri şeklinde sahne alan bu güzelliğe biz pizza dedik ama Pizza Emirgan tatlı diyor, haberiniz olsun.

Calzone Muratti

"Taksim'de yemek yenecek yer yok" diyenlere inat olarak açıldığını düşündüğümüz Pizzeria Pera'dan selam getirdik bu kez. Yanımızda da domates sosu, sarımsak sos, jambon, parmesan ve ıspanaklı bir lezzet olan Calzone Muratti'yi getirdik. Hiç de fena etmedik.

Pinsa*

Kadıköy'ün güzel kızı Moda'ya uğramadan olmazdı, olamazdı. Yolu İtalya'ya düşmüş bir hikayenin baş kahramanının yazdığı bir yerdeyiz. Şu ana kadar yazdıklarımızdan farklı olarak, spesifik bir pizza ismi yazmadık. Çünkü bu mekanda, yani Pinsa'da öyle bir şey yok. Gidiyorsunuz, kara tahtadan dilediğinizi seçiyorsunuz. Biz orada yazanlara güvendiğimiz için de tek bir pizza ismi yazmış gibi olduk. Pinsa.

Not: Kiloyla pizza alabiliyorsunuz.

Yemek.com bonusu: Hamursuz pizza

Tabii bizim yaptığımızın listeden küçük bir farkı da yok değil. Bizimkini yalnızca İstanbul'da değil, her yerde yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

3

Misafir11 Kasım 2015 08:31
Minnesota pizza nerde? Liste cok ustunkoru olmus
Yanıtla
Ali9 Kasım 2015 09:39
Zorlu center eataly pizza gene gözünüzden kaçmış yoksa sırf bi avm de olduğu için mi burun kıvırdınız
Yanıtla
özcan8 Kasım 2015 15:50
Taksim de istiklal caddesi üzerindeki ESMER cafe de pizza yemediyseniz.Bence pizza yememişsinizdir...
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?