Foldio2: Telefonuyla Fotoğraf Çekenler İçin Pop-up Stüdyo

yemek.com
Zeynep Yılmaz
Zeynep Yılmaz
51 takipçi108 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Eylül 20, 2018
Zeynep Çetin
Şubat 18, 2019
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Cemre Özgüzel
Ocak 30, 2018

İyi fotoğraf çekmek için profesyonel makinelere mecburiyetin olmadığı zamanlara geldik. Hatta renkleriyle oynamak için de artık bilgisayar başına oturmak zorunda değiliz.

Fotoğrafçıların hışmını üzerimize çekmeyelim; tabii ki profesyonel bir makineyle çekilenler gibi hiçbir zaman olmayacak o yemek fotoğrafı ancak yine de teknolojinin gelişmesiyle epey yol katedildi.

O zaman hazırsanız bir başka "İstiyorum" ürünündeyiz.

Kickstarter'da "backer"larını bekleyen Foldio2, genellikle cep telefonuyla fotoğraf çeken, amatör ancak bir yandan da epey ciddi ve yetenekli hevesliler için "pop-up stüdyo" olarak da adlandırılan, ışıklandırmalı bir kutu, bir nevi magic-box.

Yemek fotoğrafı çekenlerin en büyük derdi ışıktır. Gün ışığı her zaman istediğiniz gibi olmaz, gün ışığı olmadan da kaliteli fotoğraf almak bir amatör için işkenceye dönebilir. Malum herkesin fotoğraf stüdyosu yok ya da stüdyo olabilecek bir alanda gerekli ışık ekipmanını edinecek bilgisi ya da maddi gücü olmayabiliyor.

Foldio2 de amatör fotoğrafçıların bu problemlerini çözüyor aslında. Ufak bir kutu içinde sağladığı ışık ile, çektiğiniz yiyecek, içecek ya da ürünü maksimum performansla görüntülemenizi sağlıyor. Bunu da kutunun kenarlarında yer alan led ışıkları ile yapıyor. Foldio2'nin sert plastik kullanılan malzemesi katlanabiliyor ve çanta halinde taşınabiliyor da. Daha ne olsun.

Foldio2'yi istiyoruz. Siz de istiyorsanız Kickstarter'daki sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Yaşasın yemek geldikten sonra soğuyana kadar fotoğrafını çekmeye çalışmak!

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?