Maalesef Milyonlarca İnsanın Uğraştığı Sivilce Nasıl Geçer?

Favorilerime
Ekle

Sivilce problemi yaşayan cilt tipine sahip insanlar, birçok çareye başvursalar da bu sorunun tam olarak üstesinden gelemezler. Sivilceyle başa çıkmak için doktora giderler, aktarlardan aldıkları karışımlarla destek tedavi uygularlar. Başvurulan birtakım kozmetik ürünleri de zamanla ciltte tahrişe sebep olabilir ya da derinin tahriş olup iz bırakacağı endişesi taşındığı için birçok ürüne mesafeli yaklaşılır. Üstelik birçok kozmetik ilaç, herkesin bütçesinin karşılayacağından çok daha fazlasını talep ettiği için erişimi zordur. Dillerde tek bir soru kalır: "Sivilceye ne iyi gelir?"

Net açıklayalım o zaman: Sivilce nasıl geçer?

Sivilcelerden kurtulmak meyve ve sebzelerle de mümkün olabiliyor. Evet, meyve ve sebzeler. Artık biliniyor ki çoğu kozmetik ürünün içerisinde de meyve ve sebze özleri bulunuyor. Bunlardan en bilineni de salatalık. Bunun için herhangi bir kozmetik ürüne ihtiyacınız yok. Evinizdeki salatalığı soyarken bir taraftan da kabuklarını cildinize sürebilirsiniz. Kabuğun bıraktığı süt, sivilcelerinize iyi gelecek.

Diğer bir sebze ise karnabahar. Sekiz tane karnabahar yaprağını, iki kaşık zeytinyağı ile mikserden geçirin. Karışımı, sivilceli bölgeye yoğun bir şekilde sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra uyguladığınız bölgeyi ılık suyla temizleyin. Bu temizleyici özelliği olan maskeyi haftada bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz.

karnabahar-manset

Bir de unutulmaması gereken ve sivilceler için anında çözüm olabilecek iki mucizevi sebze var: Soğan ve sarımsak. Kuru soğanın suyunu sivilcelerinizin üzerine sürerek kurumalarını sağlayabilirsiniz. Sarımsak da aynı şekilde sivilceleri kurutmada yardımcı olur. Ezdiğiniz bir diş sarımsağı, sivilce olan bölgeye sürebilirsiniz. 10-15 dakika cildinizde kalması yeterli. İlk başta canınızı yakacaktır ancak hızlı bir şekilde tedaviyi gerçekleştirir. Haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Sivilce için özel maske

Bunların dışında cildinizi rahatlatmak ve aynı zamanda da temizleyici işlevi gösterecek bir karışıma ihtiyacınız olacak. Bunun için de ayıklanıp yıkanmış maydanozu tahta havanda dövün ve içine limon sıkın. Bunu cildinize sürüp 15-20 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin. Sivilcelerinizin kabusunuz olmasını engellemek için mutfağa bakmanız yeterli ancak bunların destek tedavi olduğunu unutmamak gerekir. Öncelikle doktorunuza danışmanızı öneririz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?