https://yemek.com/tarif/ispanak | Ispanak Tarifi

Enerjinizi Tavan Yaptırıp Sizi Mutlu Hissettirecek 7 Enfes Yiyecek

Favorilerime
Ekle

Yiyecekler aslında bizim gözümüzdeki gibi yalnızca bizi besleyen varlıklar değildir. Tamam tamam, herkesin öyle düşündüğünü söyleyemeyiz ancak bazen oturup düşünsek o yiyeceklerin yararlarını, o içeceklerin keyfini ve hissettirdiği her şeyi nasıl da mutlu ve iyi hissederiz.

Yalnızca o yiyecekleri düşünüp mutlu olmaktan bahsederken bir de enerjinize enerji katıp keyfinizde patlamalar yaşatacak yiyecekler var.

Merak etmeyin, bu kez bahsettiğimiz yiyecekler Şimdiye Kadar Duymadığınız, Görmediğiniz ve Yemediğiniz 18 Değişik Meyve gibi farklı yiyeceklerden bahsetmeyeceğiz.

Bakalım neler varmış listede.

Üç tane düşer: Elma

Ne içerir: Kuersetin

Ne yapar: İçerdiği kuersetin sayesinde kuvvetli bir antioksidan olarak hareket eder, vücudunuzu rahatlatır, enerji verir.

Denizin güzeli: Somon

Ne içerir: Omega-3, doymamış yağ

Ne yapar: Somon balığının sahip olduğu doymuş yağlar ve Omega-3, depresyona karşı koyar, endişeyi azaltır.

Yok mu sandınız: Çikolata

damakta-eriyen-cikolata

Ne içerir: Serotonin

Ne yapar: İçerdiği serotonin sayesinde hem anti depresan hem de enerji vericidir. Mutluluk hormonu olan endorfini artırır.

Beyne benzer: Ceviz

Ne içerir: Nörotransmit serotonin

Ne yapar: Tıpkı çikolatada olduğu gibi ceviz de serotonin içerir ve bu da rahatlamaya, vücudunuzun mutlu olmasına yardımcı olur.

Yargılamayın: Mısır gevreği

Ne içerir: Folik asit

Ne yapar: Enerjiiiiii diye bağırmak istiyorsanız bilin ki bu folik asitten. Canınıza can gelir, kanınıza kan gelir. Mısır gevreği badireli bir konudur herkesin gözünde ancak değerlerine dikkat edip alırsanız hiç de sorun değildir.

Nasıl olur: Ispanak

Ispanak Tarifi

Ispanak Tarifi


Ne içerir: Folik asit

Ne yapar: Hem antioksidan hem de folik asit açısından tam bir kral olan ıspanak, enerjinizi yükseltip mutlu hissettirmek konusunda da elinden geleni en iyi şekilde yapacaktır.

Tabii ki listede: Kırmızı et

steak-nasil-pisirilir

Ne içerir: Demir

Ne yapar: Özellikle kadınlarda görülen demir azlığı nedeniyle enerji düşüklüğü yaşayanlar olabilir. Bunun nedeni kanınızda yeterli seviyede demir olmadığında kan beyninize ulaşmakta güçlük çeker ve yorgun hissedersiniz. Kırmızı etteki demir de sizi bu nedenle daha enerjik hale getirir.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere doktorunuzun sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?