ebeveynlerin-bilmesi-gerekenler-9-one-cikan

Yazı Ağız Tadıyla Geçirmek İsteyen Tüm Ebeveynlerin Bilmesi Gereken 16 Pratik Bilgi

Favorilerime
Ekle

Bakmayın temmuza geldiğimize, yaz daha uzun. Koca bir yazı, evde ya da tatilde çocuklarınızla geçirecekseniz size nefis önerilerimiz olacak.

Malum, okullar kapandığından beri çocuklar yaz tatilinin tadını çıkarıyor. Ama özellikle minikler için bu tatil zaman zaman biraz can sıkıcı olabiliyor. E ebeveynler için de sürekli çocuklara göz kulak olmak zor olduğuna göre buyurun böyle.

Hayatınıza katacağınız birkaç ufak tefek malzeme, birkaç parlak fikir sayesinde çocuklarınız da siz de yazı huzurla, mutlulukla, bol bol eğlenceyle geçirin, bu tatil hepiniz için unutulmaz anılarla dolu olsun!

Dondurma yerken elleri batmasın diye muffin kalıplarından ya da içecek kapaklarından destek alabilirsiniz

Çocuğunuz dondurmayı yiyene kadar dondurma eriyip her yere bulaşıyorsa bunu engellemek için dondurma çubuğuna muffin kalıbı geçirebilirsiniz. Ama olur da yanınızda, yakınınızda muffin kabı bulamazsanız alternatif olarak içeceklerin kapaklarını değerlendirebilirsiniz. Zaten bu kapakları bulabileceğiniz birçok yer, hiçbir içecek almasanız bile bu kapaklardan istediğinizde verecektir.

Hazır dondurma yedirmek istemiyorsanız onlara muzdan enfes dondurmalar hazırlayabilirsiniz

Bir çocuk için yaz demek, dondurma demektir çoğunlukla. Ama siz, sağlıksız olduğunu düşündüğünüz hazır dondurmaları yedirmek istemiyorsanız sadece 1 malzeme kullanarak bile muz hazırlayabilirsiniz çocuklarınıza.

Muzların kabuklarını soyun ve bir blender'dan geçirip püre haline getirin. Ardından dondurucuda bekletin ve çocuklarınızın canları dondurma yemek istediğinde dondurucudan çıkarıp servis edin. Dilerseniz muz püresinin içine bal koyup daha tatlı dondurmalar da hazırlayabilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Çocuğunuz bir şeyler içerken bardağa yabancı madde girmemesi için bardağın üzerini streç film ile kapatabilirsiniz

Yaz gelince sayıları ve görünürlükleri artan minik sinekler, böcekler çocuklarınıza zarar vermesin, bir anda içtikleri içeceğin üzerinde bitmesin diye bardakların üzerini streç film, buzdolabı poşeti ya da pişirme kağıdı gibi malzemelerle kapatabilir, ortasına bir pipet geçirerek içeceklerini afiyetle içmelerini sağlayabilirsiniz.

Sinek ısırıklarını sürekli kaşıyarak kanatmalarına engel olmak için sirkeden destek alabilirsiniz

Yazın hepimizin baş belası olan o sinek ısırıkları, özellikle çocukların başına geldiğinde daha can sıkıcı olabiliyor. Isırıldığı yeri sürekli kaşıdığı için kanatan çocukları bu dertten kurtarmak için 1 ölçü sirke ile 1 ölçü suyu karıştırın ve temiz bir bezle sinek ısırığının olduğunu bölgelere uygulayın. Kaşıntısı geçecek, bu sayede çocuğunuz kendini kaşımayı bırakacaktır.

Elbette bu uygulamayı kendi sinek ısırıklarınıza da yapabilir ve kaşıntıdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Duvarlara yaptıkları karalamaları ve resimleri diş macunu yardımıyla kolayca çıkarabilirsiniz

Çocuktur, resim yapmak için her zaman kağıdı kullanması gerekmez. Duvarları da boş bulunca dayanamaz boyayıverir. Elbette temizlemesi de yine ebeveynlere kalır. Hiç canınızı sıkmayın, hemen elinize bir tüp diş macunu ve bir temiz bez alın. Çok az miktarda diş macunu kullanarak, duvarı yavaş yavaş ovun, işte bu kadar!

Bardaklara mıknatıs yapıştırarak masaya boyu yetişmeyen çocukların bardakları buzdolabına bırakmalarını sağlayabilirsiniz

Çocuğunuzun boyu henüz masalara ya da tezgaha yetişmiyorsa, suyunu içtikten sonra bardağını almak için hep peşinde dolaşmak zorunda kalmaktan yorulduysanız bardakların bir tarafına mıknatıs yapıştırın ve çocuğunuzun bardakla işi bittikten sonra bardağı buzdolabına yapıştırmasını sağlayın.

Yalnız dikkat, mıknatısları sağlam bir şekilde yapıştırdığınızdan emin olun, aman diyelim.

Çocuğunuzla yazı yazma alıştırmaları yapıyorsanız kalemi doğru tutmasını sağlamak için bir peçeteden yardım alabilirsiniz

Eğer çocuğunuzun yazı sadece eğlenerek değil biraz da öğrenerek geçirmesini istiyorsanız ve elbette yaşı da uygunsa yazı yazma alıştırmaları yapabilirsiniz. Çocuğunuzun yazı yazarken kalemi doğru bir şekilde tutmadığını düşünüyorsanız bir kağıt peçeteyi top yapın ve avcunun içinde tutarak denemeler yapmasını sağlayın. Böylece kısa zamanda kalemi doğru bir şekilde tutmayı öğrenecektir.

Çocuğunuz ayakkabı teklerini karıştırıyorsa bir çıkartma yapıştırarak nasıl giymesi gerektiğini öğretebilirsiniz

Çocuğunuz henüz hangi ayakkabı tekini hangi ayağına giyeceğini ayırt edemeyecek yaşlardaysa ona zararı olmayacak bir malzemeyle yapılmış, rahatsızlık vermeyecek bir çıkartma alın ve bu çıkartmayı tam ortasından ikiye ayırarak her bir teke bir tanesini yapıştırın. Böylece çocuğunuz ayakkabıları nasıl yan yana koyması ve giymesi gerektiğini çok daha kolayca öğrenecektir.

Kilitli poşetin içine boya ve saç kremi koyarak çocuklarınıza eğlenceli bir oyun hazırlayabilirsiniz

Çocuklarınız tatilde sıkılmasın, yaratıcılıklarını geliştirebilsin isterseniz kilit poşetin içine çocuklar için özel olarak üretilen yıkanabilir boyalardan ve bir miktar saç kremi koyarak eğlenceli bir oyun yaratabilirsiniz. Çocuklarınız, kilitli poşetin içindeki boyaya parmaklarıyla şekiller verip eğlenecek. Siz de evin dört bir yanının boyaya bulanmayacak, çocuklarınızın boyalı ellerle gezmeyecek olmasının tadını çıkarabilirsiniz. Mis.

Çocukların parmakları kapılara sıkışmasın, kapılar üstlerine kilitlenmesin diye kapılara havuz makarnaları yerleştirebilirsiniz

Yaz bu, hafif bir rüzgarla kapılar çarpabilir, çocuğunuzun parmağı o kapıya sıkışabilir ya da kendini yanlışlıkla bir odaya kilitleyebilir. Bu nedenle tedbirli olmalı, kapılara bir koruyucu yapmalısınız. Deniz ya da havuz makarnası olarak bilinen, ince ve uzun yüzme ekipmanını küçük parçalara ayırın. Her bir parçaya tam ortasından uzunlamasına bir kesik atın ve bu kesik kısmı kapının özellikle de kilit bölümlerinin bulunduğu bölüme geçirin

Böylece, kapılar hiçbir zaman tam olarak kapanamayacağından, yukarıda sözünü ettiğimiz kötü durumlarla da karşılaşmazsınız. Eğer çocuğunuzun boyu kilit kısmına yetişiyorsa ve oraya yerleştirdiğiniz havuz makarnasını çıkarıyorsa, hazırladığınız bu aparatı kapının en üst kısmına da takabilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Masa ve sağlam kumaşları değerlendirerek ona özel hamaklar hazırlayabilirsiniz

Çocuklarınızla yazın tadını çıkarmak için her zaman tatile gitmeniz gerekmiyor aslında. Onlara, ağırlıklarını taşıyabilecek, dayanıklı kumaşlar ve bir masayla nefis bir hamak hazırlayabilirsiniz. Bu sayede evin içinde kendine ait daha çok alanı olacak olan çocuğunuz, bu hamağı çok sevecek, eminiz.

Siz yaparsınız ama biz yine de baştan uyarmış olalım, seçeceğiniz kumaşın ve kullanacağınız masanın çok sağlam olduğundan emin olun ve kumaşın bağlarından kurtulup çözülme ihtimaline karşı hamağın altında bulunan tabana yumuşak malzemeler kullanarak güzel bir zemin oluşturun.

Araba yolculuklarında çocuk koltuğunu sevmesi için koltuk arkası düzenleyicilerden destek alabilirsiniz

Eğer arabanızla sık sık seyahat ediyorsanız ya da arabayla tatile gitmeyi planlıyorsanız ve çocuk koltuğunu bir türlü sevmeyen bir çocuğunuz varsa yolculuğunuzun huzurlu geçmesi için koltuk arkası düzenleyicisi kullanın. Yola çıkmadan önce koltuk arkası düzenleyicinin içine onun seveceği zararsız malzemeleri, oyuncakları yerleştirin ve yolculuğun tadını çıkarın.

En sevdiği oyuncakları karşısında görür görmez çocuğunuz tüm huysuzluğunu üzerinden atacak ve yolculuğu eğlenerek geçirecek. Siz ise dikkatinizin sürekli dağılması sorunundan kurtulacak ve yolculuğunuza ağız tadıyla devam edebileceksiniz.

Plaja gittiğinizde çocukları kumlardan korumak için lastikli çarşaf kullanabilirsiniz

Plaja gittiğinizde çocuğunuzun her yeri bir anda kumlarla kaplanmasın, ağzına sokma ihtimali oldukça yüksek olan ellerine kum bulaşmasın istiyorsanız yanınızda bir lastikli çarşaf bulundurun deriz. Lastikçi çarşafı yere ters bir şekilde serin ve dört köşesine yüksek taşlar, çantalar ya da su şişeleri yerleştirin. Böylece kum, oturduğunuz yere kolay kolay giremeyecek, çocuğunuzun her yanı kum olmayacak.

Küçük çocukların zarar görmeden eğlenmeleri için şişme havuzları oyun alanına çevirebilirsiniz

Küçük çocuklarınızın ve hatta emeklemeye başlayan bebeklerinizin evin içinde sivri sehpa köşelerinden ya da sandalyelerden uzak durmasını sağlamak için şişme havuzlardan destek alabilirsiniz. Bu şişme havuzun içini de yumuşak ve çocuğunuza zarar vermeyecek oyuncaklarla doldurdunuz mu, tamamdır.

Bebeğiniz saatlerce bu oyun alanının içinde eğlenecek, siz de her an "başını bir yere vurur mu acaba" diye endişelenmekten kurtulacaksınız.

Doğanın orta yerinde vakit geçirirken böceklerden korumak için şöyle pratik cibinlikler yapabilirsiniz

Piknik yapacaksanız ve çocuklarınızın böceklerden, sineklerden zarar görmesini istemiyorsanız hem onların çok seveceği hem de sizin içinizi rahatlatacak cibinlikler yapabilirsiniz. Temiz bir çarşaf, bir hulahop ve biraz ip yeterli. Hulahopa çarşafın kısa tarafını yapışkanlar ya da ipler yardımıyla sabitleyin, Ardından hulalopu yine ipler yardımıyla yüksek bir yere ya da ağaca bağlayın. Çarşafı fotoğrafta gördüğünüz gibi aşağı kadar uzayacak şekilde ayarlayın. İşte bu kadar kolay.

Çocuğunuzun musluğa kolayca erişmesini sağlamak için eski şampuan şişelerinden şöyle aparatlar yapabilirsiniz

http://www.cheeriosandlattes.com/faucet-extender-for-kids-diy/ | cheeriosandlattes

cheeriosandlattes

Güzelce temizlediğiniz eski şampuan şişelerini yukarıda gördüğünüz gibi kesin ve musluk başlığına takın. Çocuklarınız üstünü başını ıslatmak zorunda kalmadan, kolayca ellerini yıkayabilsin.

Yaz, çocuğunuz için de sizin için de nefis geçsin!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?