breaking-bad-mavi-kristal

Breaking Bad'den Lezzetiyle Tüm Sezonları Baştan İzlettirecek 6 Mavi Tarif

Favorilerime
Ekle

Hangimiz bitişinde mavi kristallere boğmadık kendimiz, hangimiz sevmedik beş sezonunu da çılgınlar gibi? İçimizdeki Walter White sevgisi bambaşkaydı. İlk bölümü ile ağır ağır başlayan hikaye, ikinci bölümden sonra bağımlısı olacağımızın sinyallerini vermişti zaten. Hele Jesse ile müthiş mecaraları yok mu, 45 dakikalık film tadında anlar yaşatmıştı her birimize.

breaking-bad-1-1

Kanser tedavisi görürken, bütün umutlarını çöp kutusuna atmak üzere olan öğretmenimizin uzun soluklu ve bir o kadar da heyecan verici hikayesini bir kez daha yad edelim dedik. Dizinin neredeyse kalbi, temel taşı olan mavi kristalin peşinden size nefis tarifler hazırladık.

Şerefine Walter, şerefine Breaking Bad!

Cranston ona hasta: Breaking Bad mavi kristal

breaking-bad-mavi-kristal

Walter White’ın çok gizli tarifine ulaştık, en saf kristal nasıl yapılıyor öğrendik. Dünyadan saklayacak halimiz yok, paylaşalım hemen istedik!

“Pişirmek” fiilinin muhtemelen en çok kullanıldığı yapımdı Breaking Bad. Umutları tükenmiş kimya hocası Walter White (Bryan Cranston), önce öğrencisi sonra “stajyeri” olan Jesse’yle (Aaron Paul) karavandan bozma küçük mutfaklarında epeyce pişirdi bir şeyler. Tabii kap kap tarhana çorbası değildi pişirdikleri, zihin bulandıran, kimyevi şeyler, anladınız siz onu.

Dizi boyunca kullanılan mavi kristal, toz şeker ve gıda boyasıyla yapılan bir şekermiş aslında. Cranston çekimler boyunca sürekli atıştırmış bu şekerlerden. İroni bu ya, bağımlısı olmuş adeta.

Bu tarife ulaştık, nasıl yapıldığını öğrendik. Aklımıza da bin bir türlü kullanma yolu geldi. Birkaçını derleyip paylaşalım dedik. Türlü çeşit yaratıcı yöntemle kendinize ve Breaking Bad hayranı sevdiklerinize sunun istedik.

Tarifi de burada: Mavi kristal tarifi

Ev partisinde parıldayanlar: Mavi Donut’lar

breaking-bad-mavi-donut

Breaking Bad hayranı arkadaşlarınızı toplayıp küçük bir parti verin. Son sezonun en heyecanlı bölümlerini, finali hatta tüm sezonu baştan izleyebilirsiniz. Donut tarifimizi alnızca beyaz kuvertür çikolata sosuyla uygulayın ve sos katılaştıktan sonra üstünü mavi şekerlerle süsleyin. Tarif 30 adet donut çıkartıyor, hepinize yeter.

Üzerine de mavi şekerler konsun hemen: Donut tarifi

Breaking Bad hayranı sevgiliye özel: Mavi cupcake pasta

breaking-bad-mavi-cupcake

Sevdiceğiniz hem bir Breaking Bad hayranı hem de bir tatlı düşkünüyse, ona gayet yaratıcı ve neşeli bir doğum günü pastası hazırlayabilirsiniz. Nefis mi nefis cupcake tarifi bu iş için ideal. Kremasını hazırlayıp, içerisine biraz mavi gıda boyası ekleyin ve kekinin üstüne güzelce yerleştirin. Dilerseniz üzerine havanda ezerek iyice ufalttığınız mavi kristal parçaları serpebilir, mavi bonibonlarla da süsleyip birlikte hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

Mavi bonibonları ve şekerleri unutmayalım: Bonibonlu cupcake tarifi

En yakın arkadaşa nefis hediye: Meth’li jöle

breaking-bad-methli-jole

Jöle, yapımı en kolay ve lezzetli tatlılardan. Renklendirmesi de oldukça kolay. Sıcak suyla jöle karışımını pişirip soğuk su eklediğiniz aşamada mavi gıda boyasından 1 çay kaşığı ekleyin ve iyice karıştırın. Jöleyi servis etmeden önce üstüne mavi şekerlerden serpmeyi unutmayın!

Mavi gıda boyası da koyduk mu, oldu bu iş: Jöle tarifi

Tek kişilik Breaking Bad partisi: Mini şekerleme topları

breaking-bad-mini-toplar

Mavi şekeri yaptıktan sonra oda sıcaklığında veya buzdolabında, buzdolabı poşetleri içerisinde 2 haftaya kadar sağlam şekilde muhafaza etmeniz mümkün nasılsa. Orada öylece duruyorlar. Canınız tatlı isteyiverdi, bir de Breaking Bad finalini bir kere daha izleyip dertlenmek… Evde süt, irmik, şeker ve krem şanti olması yeterli. Mini mini topları yapması çok kolay. Küçük parçalar halindeki mavi şekerleri havanda dövüp iyice küçültüp üstlerine de serptiniz mi tamamdır.

Partiye hazır mıyız: Mini şekerleme topları tarifi

Şeker yapmaya üşenene: Sakız

breaking-bad-sakiz

Tarifteki şekeri yapmak zor geldiyse, ayh uğraşamam ki diyorsanız artık eskisi kadar kolay bulunamasa da sakız kullanabilirsiniz. Hani şu minicik paketlerde aktarlarda satılan sakızları. Sakızlı muhallebi deneyin. Mavi gıda boyası alıp iyice minik parçalara böldüğünüz sakızların üzerine çay kaşığı yardımıyla dökün ve sakızlar iyice mavileşene kadar bekleyin. Sonra muhallebinin üstünü bu sakızlarla süsleyin.

Tam muhallebi yapıp, üzerini mavi mavi süslemelik: Sakızlı muhallebi tarifi

Bonus: Anneyi babayı trollemece

breaking-bad

Bu şekerleri küçük plastik poşetlere doldurup odanızda sağa sola üstüne yanına biraz da parayla filan bırakın. Gizlemek istermiş de gizleyememiş gibi sanki. Sonra bırakın odanız temizlenirken veya sizden habersiz karıştırılırken sizinkiler buluversin, yürekleri hop etsin. Aaa yoo fikri biz vermedik! Kafanıza terlik inerken orada olmayacağız yani ona göre.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?