beyaz-yakali-kadin-calisan-shutter-1

Gerçek Bir Beyaz Yakalı Olmak İçin Yapılmaması Gereken 15 Hata

Favorilerime
Ekle

Belki yıllardır beyaz yaka apoletini gururla taşıyorsunuz, belki bu harikalar diyarına yeni yolunuz düştü, belki bir türlü yakanızı doğru sıcaklıkta yıkayamıyor, berrak beyazlığı yakalayamıyorsunuz.

Bu 'belki'lerin hepsi olabilir. İnsansınız, her şey insan için.

Lakin bu günden sonra aynı hatalara düşmek yok. En acı örnekleriyle, perfect bir beyaz yakalının, yeme içme konusunda yapmaması gerekenleri gerçek kesit kıvamında listeledik.

Artık excuse'niz yok dostlar.

Güne filtre kahve yerine üçü bir aradayla başlayan Anıl Bey'e zorla uyku hapı içirmişler

Filtre kahve dururken normal, sıradan, saçma sapan kahve içince “Öyle kafein olmaz olsun” diyerek vermişler uyku hapını Anıl Bey’e.

 

Gün içinde iki defa müsli demediği ortaya çıkan Mert, iş seyahatinden geri çağrılmış

Ev yapımı müsli tarifini print edip, odasına asmışlar Mert’in gelince. Artık sadece müsli demesi yetmeyecekmiş.

 

İşe gelirken Starbucks'a uğramayan Can Bey'i taksiciler levyeyle kovalamış

"Sallama çayla idare ederim" diyerek ‘bodoslama’ şirkete gelmeye niyetlenen Can Bey, levyeyi görünce anlamış yaptığı hatayı. Şimdilerde kahve bardaklarına fake isimler yazdırarak konuyu unutturmaya çalışıyormuş.

 

Hayatında Bozcaada'ya gitmeyen, haliyle "Off Bozcaada da çok bozdu" demeyen Selin, zam istemiş, iskonto yapmışlar

Her hafta sonu soluğu Bodrum’da alan Selin’in, hayatında hiç Bozcaada’ya gitmediği ve haliyle “Offf Bozcaada da çok bozdu” diyemediği için maaşı asgari ücrete düşürülecekmiş.

 

İsveç diyeti dendiğinde boş boş bakan Ayça Hanım'ı malulen emekli etmişler

Montignac diyeti, tarçın diyeti, meyve diyeti, İsveç diyeti gibi tüm diyetleri bilmesi gereken Ayça Hanım "Ama ben iki dürüm yesem dokunmaz" savunmasını yapsa da genç yaşında emekli edilmiş. Eşinin zoruyla dukan diyetine başlatılan Ayça Hanım, Linkedin’de profilini güncellemiş.

 

Ofise bir kere bile suşi söylemeyen Osman ve Koray Beyleri beraber eve çıkarmışlar

Beşiktaş düşünüyorlarmış. "En kötü uzakdoğu restoranında çalışan bir garson ev arkadaşı daha alırız" diyorlarmış. Hayırlı olsun.

 

Sabah salata sayıklayıp öğlen hamburger yiyen Ecem ve Ezgi'nin masasına nar ekşisi dökmüşler

Ecem ve Ezgi, her ne kadar "Ama biz dün akşam yemiştik ondan öyle dedik" savunmasıyla kendilerini kurtarmaya çalışsa da, hafta sonu gittikleri Lady Gaga konserinin biletleri nar ekşilenmiş.

 

Bardağında herhangi bir süper kahraman ya da kahveyle ilgili özlü söz olmayan Alp Bey'i, yeni ofise çıktık diye keklemişler

İlk iş gününde, masaların üstünde Bülent Ersoy’un sahne kıyafetleri gibi bardaklar görünce hafif kıllanan Alp, filtre kahvesini, o düz, beyaz, çeyize koysan sırıtmayacak bardakla içince bardağa gelen bakışlardan anlamış hatasını. Şimdilerde kahvesini masa altında içiyormuş.

 

Kız arkadaşı, geçen hafta Barcelona'ya gidip, yediği tapas'tan bahsetmeyen Ergin'den ayrılmış

Bu olay üstüne hafta sonu rakı balık tekliflerini sıklaştıran Ergin, hala yaptığı hatanın farkında değilmiş. Bir de üstüne Nou Camp’da Barcelona formasıyla çekildiği resmi profil fotoğrafı yapmış. Şimdilerde dertleştiği dostları, bir beyaz yakalının yurt dışında yediği yemeği en az 2 saat anlatması gerektiğini salık veriyorlarmış.

 

Hangi balığın hangi mevsimde yendiğini bilmeyen Sonat Bey'in bilgisayarını hack'lemişler

Sonat Bey, bir de üstüne “Ben bir hamsi yiyorum, onu da çok aramam” deyince işler kızışmış. Hacker’lar Sonat Bey’in icloud hesabına ulaşmaya çalışmış. Sonat’ın uzun yıllardır android kullandığını öğrenen ofis arkadaşları derin bir oh çekmiş.

 

Şu yaşına kadar dışarıda bir limonataya 20 TL vermeyen Süleyman'ın ofiste hiçbir kız yüzüne bakmıyormuş

İçerisine bir adet nane yaprağı atılınca fiyatını 120983'e katlayan limonatadan bihaber olamaz beyaz yakalı. Olmamalı. Yeni hayatında başarılar Süleyman.

 

Karaköy'de bir tane mekan bile bilmeyen Çağrı'yı, istifaya zorlamışlar

İş arkadaşlarının her biri yerinde karar diyor. "Her kahve içelim dediğinde, soluğu hangi çay bahçesinde alacağımızı bilemiyorduk" diyor. "Cold brew şahidimiz olsun ki artık telefonlarını açmıyorduk" diyor.

 

Gitmek istediği bir aşçılık kursu olmayan Emre, şirket takımından çıkarılmış

İş gücü bırakıp bir pasta evi açma hayali olmayan son beyaz yakalı Emre, bu vizyonsuzluğu şirkette duyulunca her hafta yapılan halı saha ve basketbol takımlarından çıkarılmış. Şimdilik “Diz kapağımda sakatlık var” bahaneleriyle idare ediyormuş Emre.

 

Yemekli iş toplantılarında bir kere bile bruschetta veya risotto demeyen Okan'ın yeni departmanı yemekhane olmuş

Zeytinyağlı mücver, ekşili köfte ve şehriyeli pilavla yaptığı brainstorming’lerin her birinden memnun ayrılmış Okan ve hala bruschetta demiyormuş.

 

Bütün araştırmalara rağmen masasında 1 litrelik su şişesine rastlanmayan Gökhan Bey'i, zorunlu izne çıkarmışlar

Aldığımız haberler Gökhan'ın fellik fellik market gezdiği yönünde. Sıradan bir cam şişe suyla dönmek istemiyor, 1 litrelik Evian su şişesi arıyormuş.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Cadde Gezgini9 Aralık 2014 11:44
ahahhah süper :D :D
Yanıtla
yor21 Eylül 2014 18:57
Aferin lan ispanya gitmişsin
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?