Kıtlıktan Çıkmış Gibi Kedi Köpek Maması Yiyen Teyze

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21765 takipçi414 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Öznur Doğan
Aralık 2, 2014

Zayıflamak için dalından pamuk yiyenlerden, aldığı nefesin yeterli besini sağlayacağına inananlardan ve hatta açlığı bastırıyor diye tenya yiyenlerden en ilginç diyetler yazımızda bahsetmiştik. Bu kez durum az biraz farklı. Bu kez amaç yalnızca kilo vermek de değil.

Amerika'da yaşayan ve bir pet shop sahibi olan Dorothy Hunter, kendisinin diyet, bizim fantezi olarak yorumladığımız bir amaçla 30 gün boyunca yalnızca kedi köpek maması yemeye niyetleniyor. Kesinlikle dünyanın en mantıklı işini yapmayan Dorothy Teyze, bütün gün çalışırken bir şeyler yemeyi unuttuğunu küçük sebep olarak veriyor ve büyük ekliyor "Hayvanlarımızın nasıl şeyler yediğini bilmiyoruz, bu konuda biraz hassasiyet göstermeliyiz"

Hassasiyet konusunda yüzyıl ileride olan Dorothy Teyze, her ne kadar derdinin kilo olmadığını, yemek yiyecek vakti bile olmadığını söylese de, NBC'ye verdiği röportajda "Zaten çok da zayıf sayılmam" minvalinde cümleler de kurmuyor değil.

Dorothy Teyze'nin dünya üzerinde kedi köpek maması yiyen ilk insan olduğunu söylemek şimdi pek doğru olmaz. Evinde kedi köpek besleyen birçok insanın en azından tadına baktığı bir gerçek (yorumlarda hep birlikte itiraf edebiliriz arkadaşlar). Ancak bu olayı kutsal bir nedene dayandırırmışçasına sadece kedi köpek maması yemek çok da makul değil.

Daha doğrusu kararı hep birlikte vermemiz: Dünyada en çok sevdiğiniz varlığınız kedi ya da köpeğiniz ise eğer, Dorothy Teyze'nin yaptığını yapar mıydınız?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?