Kıtlıktan Çıkmış Gibi Kedi Köpek Maması Yiyen Teyze

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21771 takipçi413 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Temmuz 14
Zeynep Çetin
Haziran 28
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Zeynep Çetin
Temmuz 7

Zayıflamak için dalından pamuk yiyenlerden, aldığı nefesin yeterli besini sağlayacağına inananlardan ve hatta açlığı bastırıyor diye tenya yiyenlerden en ilginç diyetler yazımızda bahsetmiştik. Bu kez durum az biraz farklı. Bu kez amaç yalnızca kilo vermek de değil.

Amerika'da yaşayan ve bir pet shop sahibi olan Dorothy Hunter, kendisinin diyet, bizim fantezi olarak yorumladığımız bir amaçla 30 gün boyunca yalnızca kedi köpek maması yemeye niyetleniyor. Kesinlikle dünyanın en mantıklı işini yapmayan Dorothy Teyze, bütün gün çalışırken bir şeyler yemeyi unuttuğunu küçük sebep olarak veriyor ve büyük ekliyor "Hayvanlarımızın nasıl şeyler yediğini bilmiyoruz, bu konuda biraz hassasiyet göstermeliyiz"

Hassasiyet konusunda yüzyıl ileride olan Dorothy Teyze, her ne kadar derdinin kilo olmadığını, yemek yiyecek vakti bile olmadığını söylese de, NBC'ye verdiği röportajda "Zaten çok da zayıf sayılmam" minvalinde cümleler de kurmuyor değil.

Dorothy Teyze'nin dünya üzerinde kedi köpek maması yiyen ilk insan olduğunu söylemek şimdi pek doğru olmaz. Evinde kedi köpek besleyen birçok insanın en azından tadına baktığı bir gerçek (yorumlarda hep birlikte itiraf edebiliriz arkadaşlar). Ancak bu olayı kutsal bir nedene dayandırırmışçasına sadece kedi köpek maması yemek çok da makul değil.

Daha doğrusu kararı hep birlikte vermemiz: Dünyada en çok sevdiğiniz varlığınız kedi ya da köpeğiniz ise eğer, Dorothy Teyze'nin yaptığını yapar mıydınız?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?