Mantar Kavurması Tarifi

İçine Anadolu Sinmiş Ar Ruha Restaurant Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Türk yemek kültürünün en önemli elementi olan Anadolu mutfağının kapılarını arkaya kadar açtığımızda içinden çıkan güzellikler karşısında düşüp bayılma ihtimalimizin farkındayız. Bu yüzden kendimizi Nişantaşı'ndaki Ar Ruha Restaurant'a attık.

Şanlıurfa'yı biraz daha yakından tanımak, gidip görmek isteyenler için başlangıç seviyesinden uzman seviyesine bir deneyim yaşatmak için ve gittiğinizde yabancı hissetmeyin diye tarifleri de almayı unutmadık.

Ar Ruha Restaurant Anadolu ile Avrupa'nın kesişim kümesi gibi, okulda öğretmenin bir solukta okuduğu kompozisyon gibi. Her şey yerli yerinde, her şey giriş, gelişme ve sonuç bütünlüğünde.

O halde Ar Ruha Restaurant'ın son zamanlarda dillere dolanan yemekleri ve tariflerini bir arada verelim. Verelim ki evde hazırlayacağınız yalnızca bir masa, 4 yemekle gönülleri fethedin.

Soğuk değil: Yoğurt çorbası

Ar Ruha Restaurant Yoğurt Çorbası Tarifi

Hikayenin başlangıcı, ilk tanışıklık anı. İçindeki yoğurt ve süt yağıyla birlikte günün her saati kendini içirir. İçine ekmek de doğratır, kıtır ekmek de ekletir. Kaşık kaşık yerken gözler diğer yemekleri ancak bitince görür.

Tüm gün içebilirim diyorsanız: Ar Ruha Restaurant’tan Yoğurt Çorbası

Hem de etli: Mantar kavurması

Mantar Kavurması Tarifi

Kültür mantarını yalnız başına kavurmaktan vazgeçmek istiyorsanız bir de yağsız kuzu kuşbaşıyla deneyin. Ar Ruha Restaurant'ın Executive Şefi Sıdık Toktaş lezzeti bir üst seviyeye çıkarıp hikayeyi taçlandırır. Yanına güzel bir pilav da iyi gider.

Suyuna da banarım diyorsanız: Ar Ruha Restaurant’tan Mantar Kavurması

İçine düşmek istersiniz: Kazan kebabı

Ar Ruha Kazan Kebabı

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ar Ruha Restaurant Kazan Kebabı

Salça sosuyla patlıcan bir araya gelir, yanına domatesler de ince ince kesilir. Tek seferde birden fazla yemek isteyeceğiniz bir lezzet. Kompozisyonun düğüm yani gelişme bölümüdür. En uzun zamanı bu tabakta geçirmek istersiniz.

Güzelliğine talibim diyorsanız: Ar Ruha Restaurant’tan Kazan Kebabı

Siz adına bakmayın: Şıllık tatlısı

Ar Ruha Şıllık Tatlısı

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ar Ruha Şıllık Tatlısı

Krepin her yere girebileceğini anlatabilen, içindeki cevizle damak çatlatan diye adlandırılabilecek bir tatlı. Kompozisyonun çözüm yani sonuç kısmıdır. Sofraya en son gelen ancak gitmesi istenmeyendir. Baklava dilimleri gibi parçalar halinde servis edilir.

Masamı taçlandırırım diyorsanız: Ar Ruha Restaurant’tan Şıllık (Şıllıki) Tatlısı


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

büşra9 Ocak 2015 19:40
güzel yapanlara afiyet olsun
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?