metet-kozde-doner-anadolu-yakasi-donerciler

Anadolu Yakası'nın En Çok Beğenilen 5 Et Dönercisini Denedik!

Favorilerime
Ekle

Sosyal medya yöneticimiz Sena Şenkal ile şehrin en lezzetlilerini keşfetmeye tüm hızımızla devam ediyor, Anadolu Yakası'nın en iyi pizzacılarının ve İstanbul'un en iyi tulumba tatlıcılarının ardından şimdi de Anadolu Yakası dönercilerini keşfetmek üzere yollara düşüyoruz!

7'den 70'e herkesin en sevdiği lezzetlerden biri olan et dönerin "iyisini" yiyebilmek sizin de hassas noktalarınızdansa hemen aşağıdaki mekanları ilk fırsatta keşfetmelisiniz.

Sizi önce İstanbul Anadolu Yakası’nda en çok beğenilen et dönercileri adım adım gezdiğimiz videomuza, hemen ardından da detaylı bilgileri edinmek üzere aşağıdaki yazımıza doğru alabiliriz.

Et kalitesi ve lezzeti dışında, fiyat ve performansına göre de değerlendirdiğimiz bu 5 farklı dönerciyi ve adreslerini hemen şimdi telefonlarınıza, ajandalarınıza kaydetmeyi ve ilk fırsatta her birini tek tek denemeyi unutmayın. Canınızın döner yemek istediği her an Yemeksepeti'nden tek tıkla bulunduğunuz yere sipariş verebileceğinizi de hatırlatalım: Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Uzunyayla Döner

uzun-yayla-doner-anadolu-yakasi-1

Anadolu Yakası'nın en çok beğenilen et dönercilerini gezmeye Tuzla'dan başlıyor, Uzunyayla Döner'de soluğu alıyoruz. Et dönerlerinde %100 dana eti kullanan mekan, yağ ve et dengesinin mükemmel ayarıyla damakta nefis tatlar bırakan dönerler yapıyor. Unutmayın, iyi bir et dönerin altın kurallarından biri kaliteli et kullanılmasıdır tabii ki. İşte burada bu altın kurala uyan nefis dönerler sizi bekliyor.

Uzunyayla Döner adres: Rauf Orbay Cad.No:57, Tuzla, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Tatar Salim

tatar-salim-anadolu-yakasi-1

İkinci durağımız Tatar Salim için Ataşehir'e doğru ilerliyoruz şimdi. İyi bir et dönerin ikinci altın kuralı odun ateşidir diyor ve burada tam da ağzınıza layık, odun ateşinde ağır ağır pişirilmiş nefis et dönerlerle buluşuyoruz. Baskın bir baharat tadı olduğunu ve et dönerinizin yanına mekanın nefis narlı salatasının da çok yakışacağını söylemeden geçmek olmaz.

Tatar Salim adres: Küçükbakkalköy Atilla İlhan Cd, Efe Sk. No:4, Ataşehir, İstanbul

  • Dönerci Celal Usta

donerci-celal-usta-anadolu-yakasi-2

Üçüncü durağımız Dönerci Celal Usta'nın Atakent şubesi! Genellikle dana eti, bir miktar da kuzu eti ile hazırladıkları et dönerleri, tamamen yaprak döner olarak yapıyorlar. Özellikle porsiyon halinde aldığınız nefis dönerlerini dakikalar içinde hemen bitirmeniz ise neredeyse garanti.

Dönerci Celal Usta adres: Atakent Mah, Reşitpaşa Cad., No:75/B, Ümraniye, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Metet Közde Döner

metet-kozde-doner-anadolu-yakasi-1

Sadece Anadolu Yakası'nın değil tüm şehrin en popüler dönercilerinden Metet Közde Döner dördüncü durağımız oluyor! Kuzguncuk şubesine gittiğimiz mekanda bizi közde pişirilmiş, %30 kuzu-%70 dana eti ile hazırladıkları nefis dönerler karşılıyor. Mekan dönerlerini pişirdiği közün kömürünü ise Endonezya'dan özel olarak getiriyor. Bitmedi. Ette kullandıkları karabiberi de Vietnam'dan özel olarak getirten bir mekan burası. Sözün kısası, aynı lezzeti başka yerde kolay kolay bulamayabilirsiniz, ilk fırsatta deneyin deriz.

Metet Közde Döner adres: Kuzguncuk Mah, İcadiye Cd. No:39, Üsküdar, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Bayramoğlu Döner

bayramoglu-doner-anadolu-yakasi-1

Son durağımız et döner gurmelerinin adını da yolunu da ezbere bildiği Bayramoğlu Döner oluyor! Hem eti hem de tandırda pişirdikleri nefis lavaşlarıyla bu mekan, yıllardır değişmeyen mükemmel bir lezzeti bizlerle buluşturuyor. Bol bol gidiniz, sevdiklerinizi götürünüz.

Bayramoğlu Döner adres: Rüzgarlıbahçe, Cumhuriyet Cd. No:2, Beykoz, İstanbul

Sena'nın bu nefis Anadolu Yakası dönercileri turuyla ilgili fikirlerini merak edenler için de kısaca özetleyelim: Sena'nın bu turdaki favorisi Metet Közde Döner oldu. Sena'ya göre fiyat-performans olarak en iyisi ise hem etinin kalitesi hem de fiyatlarıyla tam kıvamında bulduğu Tuzla'daki Uzunyayla Döner oldu. Bakalım siz deneyince en çok hangisini seveceksiniz?

Yorumlarınızı ve farklı mekan önerilerinizi bekliyoruz!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

6

Sergio Morello23 Mayıs 2023 20:14
Ewt söylediğiniz hepsi mükemmel olabilir ama bir dönerci Agababa unutuldumu acaba yada bilmiyormuydunuz.
Yanıtla
Yemek.com 24 Mayıs 2023 09:06
Yanıtla
Bu gezimizde listemizdeki dönercilere yer verebildik sadece. Önümüzdeki ziyaretlerimizde değerlendireceğiz yorumunuzu. Teşekkürler!
Srtc2423 Mayıs 2023 14:45
Bayramoğlu der susarım. 33 yıldır değişmeyen lezzet ve hizmet.
Yanıtla
Yemek.com 24 Mayıs 2023 09:05
Yanıtla
Yorumunuz için teşekkürler!
Şaban Bayram22 Mayıs 2023 18:19
Diğerleri için bişey söyleyemiycem ama Tatar Salim 10 numara 5*,ben böyle bir et dönerci görmedim.
Yanıtla
Yemek.com 23 Mayıs 2023 09:22
Yanıtla
Bizce hepsi çok güzeldi. :) Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?