kokorec-mekan

Her Sohbette “Onu Asıl Şurada Yiyeceksin” Diyenlere 10 Sokak Lezzetinin En İyi Adresleri

Favorilerime
Ekle

Yemek yapmayı da yemeyi de seven bir milletiz. Böyle olunca da yemeklerimizin lezzeti evlere sığmıyor, sokaklara taşıyor! Dışarıda acıkırsanız kafanızı herhangi bir yöne çevirmeniz yeterli. Anında yiyecek muhteşem bir şey bulabilirsiniz. Aç değilseniz bir sokak lezzetinin önünden geçmeniz yeterli, anında acıkabilirsiniz

Tabii seçenek çok olunca “Nereye gitsek aklımız diğerinde kalıyor” diyen sayısız insandan biriyseniz sizi “Keyif Haritası” ile tanıştıralım.

Keyif Haritası, Türkiye’nin 10 kategoride en iyi lezzetlerini, en keyifli mekan ve lokasyonlarını kullanıcılarla birlikte belirleyen bir platform. keyifharitasi Instagram hesabında keyif yapmayı seven ve “Şuraya kesin gitmelisiniz!” diyen herkesin yorumları toplanıyor ve sonucunda 10 kategoride Türkiye’nin en iyi lezzetleri ve toplam 100 keyif noktası açıklanıyor.

Siz de sokak lezzetleri deyince en iyi durakları bilen veya bilmek isteyenlerdenseniz sizi keyifle içeriğimize doğru alabiliriz.

Buyurun hep birlikte, afiyetle!

keyif-haritasi

Biri yaz mı dedi: Midye Dolma

midye-dolma-yeni

Midye dolma deyince aklımıza yazın güneşlenirken yediklerimiz gelse de aslında o her mevsim bizimle. Herkes midyeyi bu kadar sevince sokaklar da bu sevgiyi göz ardı etmemiş ve nefis midye dolmalar yapan mekanlar her yerde konumlanmış. Ne dersiniz? Sizce de güzel bir midyeciye gidip "En çok kim yiyecek?" yarışı yapmak için harika bir gün değil mi?

Mekanı paylaşın, yarışa başkaları da katılsın: En iyi 10 midye dolmacıyı belirlemek için tıklayın!

Gel de yeme: Kokoreç

kokorec-mekan-yeni

Sokak lezzetleri arasında en popüler olanlardan biri kokoreç. Sevmeyeni yanından bile geçmiyorken seveni de asla vazgeçmiyor. Kokoreç deyince akan suları durduranlardansanız sizin de illa ki şehirde hem hijyenik koşullarda yapılmış hem de lezzetiyle akıllara kazınmış bir kokoreç mekanınız vardır.

Sadece kendinize saklamayın: En iyi 10 kokoreç noktasını belirlemek için tıklayın!

Bazı aşklar 9 harflidir: Hamburger

hamburger-mekan-yeni

Sıra kalbimizde her zaman apayrı bir yeri olan büyük aşkımıza geldi: Burger! Neredeyse tüm dünyanın hemfikir olacağı nadir konulardan biri, burgerin çok lezzetli olması olabilir. Bu da arka arkaya açılan burger mekanlarının sebebini açıklıyor.

Herkesin bir favori burgercisi vardır: En iyi 10 burger adresini belirlemek için tıklayın!

Her daim favori: Sosisli

sosisli-mekan-yeni

Konu sosisli olunca “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” sözü akıllara geliyor çünkü her insanın sosisli sandviç yiyişi farklı. Kimisi turşulu sever kimisi goralı sever... “Hardallı mı hardalsız mı olsun?” konusu da her seferinde kararsızlık yaşatır. Eee... Bir lezzet her haliyle güzel olunca, güzel yapan mekan sayısı da haliyle çok oluyor.

En az bir tane bildiğinize bahse gireriz: En iyi 10 sosisli durağını belirlemek için tıklayın!

Paylaşınca daha da güzel: Pizza

pizza-mekan-yeni

Arkadaş toplanmalarının tartışmasız lezzeti pizza! Üzerine ne koyarsan koy enfes olan tadı, uzayan peyniri ve aklımızı başımızdan alan lezzetiyle “Ne yiyelim?” sorusunun değişmez cevabı, gerçek şampiyon! Haydi şimdi kalkın, arkadaşlarınızı arayın ve favori pizza mekanınızda buluşun!

Orası neresi çok merak ettik: En iyi 10 pizzacıyı belirlemek için tıklayın!

Bahar koktu: Balık ekmek

balik-ekmek-keyif-haritasi
Canınız isterse en kolay bulabileceğiniz şeylerden biri çünkü şahane balık mekanları var. Taze balıklı, baharatlı, belki limonlu ama kesin bol soğanlı bir balık ekmek alırsınız, denize karşı oturup keyfinize keyif katarsınız. "Oooo balık mı? Onu kesin şurada yiyeceksin!" dediğiniz bir yer varsa Keyif Haritası'nda herkesle paylaşın ve en iyi 10 balıkçıdan biri sizin sevdiğiniz balıkçı olsun.

Sevdiğiniz balıkçı da çok sevinir: En şahane 10 balıkçıyı belirlemek için tıklayın.

En yakın arkadaşımız: Patates Kızartması

patates-kizartmasi-yeni

İnsanlar ikiye ayrılır: Elma dilim patates kızartması sevenler ve normal patates kızartması sevenler. İnsanın yedikçe yiyesinin geldiği bir lezzet o. Uzun saatler tüm sohbetimizde masada bize eşlik eder. Son yıllarda birçok mekan patates kızartmasını cheddar, trüf, baharat gibi farklı soslarla zenginleştirdi ve çok da iyi yaptı.

"Var öyle müthiş bir mekan" diyorsanız: En iyi 10 patates kızartması noktasını belirlemek için tıklayın!.

Tadı damakta kalanlardan: Köfte Ekmek

kofte-ekmek-yeni

Mutfağımızın en fazla çeşide sahip lezzetlerinden biri o. Kasap köftesinden kaşarlısına, ızgara köftesinden fırın köftesine saymakla bitmeyecek kadar versiyonu var. Ekmek arası köfte özellikle de bahar aylarında favorimiz. Köftesi çok güzel mekanlar ise insanda çıkarken şefi alkışlama isteği uyandırmıyor mu?

Hep birlikte alkışlayalım: En iyi 10 köfteciyi belirlemek için tıklayın!

Saygı duruşu: Sucuk Ekmek

sucuk-ekmek-yeni

Hafif kızarmış ekmeğin arasında sıcacık sucuklar, keyifle alınan o ilk ısırık ve ardından o nefis sucuklu ekmek bitene kadar dünyayı 5 dakikalığına durdurmak... Var mı böyle bir keyif? Yok. O yüzden şehir nefis sucuk ekmek noktalarıyla dolu.

Peki en güzeli sizce nerede: En iyi 10 sucuk ekmek durağını belirlemek için tıklayın!

Parmaklar hazır mı: Tavuk Kanat

tavuk-kanat-yeni

Yumuşacık etinden alınan ilk ısırıkla gözler istemsiz kapanıp kendini bu lezzete bırakıyor. Neredeyse tüm mekanların menüsünde bir yer buluyor ama bazı mekanlar kendi yorumlarını katarak ekstra güzel yapıyor.

Öyle bir yer kesin biliyorsunuz: En iyi 10 tavuk kanat mekanını belirlemek için tıklayın!

"O değil de..." demeyin, anın keyfini çıkarın!

Keyif Haritası Instagram sayfasına girin, hangi lezzet en iyi nerede yenir söyleyin, hep birlikte yiyelim!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?