Kurtuluş'taki Lezzet Durağı: Adana Ocakbaşı

yemek.com
İlayda Olgaç Ulus
USLA Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik eğitimiyle başlayan mutfak serüvenime siz d ... Devamını okuyun
İlayda Olgaç Ulus
11700 takipçi17 içerik
Bu içerik Yemek.com üyesi tarafından yazıldı ve binlerce kişiyle paylaşıldı. Siz de Yemek.com içerik paneline girerek tariflerinizi, mekan önerilerinizi, eğlenceli içeriklerinizi Yemek.com okuyucuları ile paylaşabilirsiniz!

Sıkça Yenen Konular

Çağla Gillis
Ocak 24, 2020
Zeynep Çetin
Şubat 23
Pepsi BadgeAdvertisement
Pepsi
Şubat 9
Çağla Gillis
Mart 14, 2020

Son zamanlarda ocakbaşı muhabbetlerinin ne kadar popüler olduğunu hepimiz biliyoruz. O kadar fazla mekan türedi ki hangisi ''ocakbaşı'' keyfini tam manasıyla yaşatıyor tartışılır.

Benim senelerdir gittiğim bir mekan Kurtuluş'daki Adana Ocakbaşı. Mutlaka adını duymuşsunuzdur ya da yolunuz düşmüştür. Hafta içi bile rezervasyonsuz yer bulamayacağınız, ufak ve keyifli bir mekandır. Benim için ocakbaşı listesinde ilk sırada yer alır. Adının hakkını verdiğini düşünürüm. Ocakbaşı deyip sıradan restoranlara denk geldiğim de oldu. Altını doldurabilmek önemli.

Öncelikle tırnak pidenin burada masaya ne ara gelip ne ara bittiği hiç belli olmaz. Sürekli tüketim halindedir. Ortaya mis gibi közlenmiş sarımsak ve arpacık soğan gelir ki benim olmazsa olmazlarımdandır. Ayrıca alternatif olarak arzuya göre yoğurtlu patlıcan salatası ve gavurdağı salatası servis edilir.

Etler ise gerçekten lezzetlidir. Her gittiğimde önce ciğer ardından çöp şiş söylerim. Bunları uykuluk ve pamuk gibi pirzolası takip eder. Kapanış şaşlık ve Adana kebapla yapılır. Bir de şalgam suları vardır sevdiğim, giderseniz mutlaka deneyin. Ne yedin be kardeşim dediğinizi duyar gibiyim ama inanır mısınız normalde az ve sağlıklı yemeye dikkat eden birisi olarak burada hiç de öyle fazla yemişim gibi hissetmem. Sanırım bulunduğun ortamda rahat ve mutlu olmanın etkilerinden biri... Diğer iyi tarafı da üstünüz başınız hiç is kokmaz. Fiyatlar da gayet uygundur diğer yerlerle kıyaslayınca.

Güzel yemek, güzel ortam, güzel insanlar. Kısaca mutlu kalkarsınız o masadan. 40 senedir hizmet veren Adana Ocakbaşı bence bu hizmetiyle daha uzun süre kalpleri fethetmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?