adana-ocakbasi-editor

Kurtuluş'taki Lezzet Durağı: Adana Ocakbaşı

Favorilerime
Ekle

Son zamanlarda ocakbaşı muhabbetlerinin ne kadar popüler olduğunu hepimiz biliyoruz. O kadar fazla mekan türedi ki hangisi ''ocakbaşı'' keyfini tam manasıyla yaşatıyor tartışılır.

Benim senelerdir gittiğim bir mekan Kurtuluş'daki Adana Ocakbaşı. Mutlaka adını duymuşsunuzdur ya da yolunuz düşmüştür. Hafta içi bile rezervasyonsuz yer bulamayacağınız, ufak ve keyifli bir mekandır. Benim için ocakbaşı listesinde ilk sırada yer alır. Adının hakkını verdiğini düşünürüm. Ocakbaşı deyip sıradan restoranlara denk geldiğim de oldu. Altını doldurabilmek önemli.

Öncelikle tırnak pidenin burada masaya ne ara gelip ne ara bittiği hiç belli olmaz. Sürekli tüketim halindedir. Ortaya mis gibi közlenmiş sarımsak ve arpacık soğan gelir ki benim olmazsa olmazlarımdandır. Ayrıca alternatif olarak arzuya göre yoğurtlu patlıcan salatası ve gavurdağı salatası servis edilir.

Etler ise gerçekten lezzetlidir. Her gittiğimde önce ciğer ardından çöp şiş söylerim. Bunları uykuluk ve pamuk gibi pirzolası takip eder. Kapanış şaşlık ve Adana kebapla yapılır. Bir de şalgam suları vardır sevdiğim, giderseniz mutlaka deneyin. Ne yedin be kardeşim dediğinizi duyar gibiyim ama inanır mısınız normalde az ve sağlıklı yemeye dikkat eden birisi olarak burada hiç de öyle fazla yemişim gibi hissetmem. Sanırım bulunduğun ortamda rahat ve mutlu olmanın etkilerinden biri... Diğer iyi tarafı da üstünüz başınız hiç is kokmaz. Fiyatlar da gayet uygundur diğer yerlerle kıyaslayınca.

Güzel yemek, güzel ortam, güzel insanlar. Kısaca mutlu kalkarsınız o masadan. 40 senedir hizmet veren Adana Ocakbaşı bence bu hizmetiyle daha uzun süre kalpleri fethetmeye devam edecek gibi gözüküyor.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?