dilim-pizza-editor

Mum Işığında Pizza Keyfi: Dilim Pizza

Favorilerime
Ekle

Buranın yeri benim için hep ayrı olacak. Çocukluğumdan itibaren Yeşilköy'de severek gittiğim yegane yerdir. Mekandan çalışanlara, müziklerden menüsüne kadar tek bir değişiklik göstermeden senelerdir aynı kalitede devam ediyor diyebilirim. Eski Yeşilköylülerden biri olarak gitmekten keyif aldığım, bir sürü anı biriktirdiğim bir yer benim için.

Annelerimize de aynı duyguları yaşattığı gibi bu gidişle çocuklarımıza da yetişecek. Burası daha çok lokallerin tercih ettiği bir mekan. Genelde herkes birbirini tanır ya da aşinadır. Öyle piyasa mekanlardan olmadığından daha sakin ve sessizdir. Mum ışığında güzel pizzalar yersiniz. Pizza konusunda başarılılar. Güzel tarafı da malzemelerini tek tek kendiniz seçiyorsunuz. Her defasında bu sefer salata yerim niyetiyle gidip maalesef lezzetli pizzalarına hep tav olmuşumdur. Bu arada bu konuda azimliyim ben niyete girdim mi hayatta bozmam diyorsanız salataları da (benim favorim peynirli salata) güzeldir.

Kapanış ise enfes sufleyle yapılmalı. Mutlaka denemelisiniz. İstanbul'da yediğim en iyi suflelerden. Hakkını veriyorlar. Yeşilköy'e yolunuz düşerse uğramanızı öneririm. Özellikle sufle için... Fiyat kalite dengesine gelince de sizi tatmin eder diyorum. Tek bir hatırlatma, mekan hafta içi veya hafta sonu farketmez (doluluk oranına göre değişiklik gösterse de), genelde en geç 23.30 civarı hesabı getirir size, erken kapatıyorlar bilginize...


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?