kir-one-cikan

Açık Havanın İştahı Açtığını Bilenlere İstanbul'un Bol Yeşillikli 9 Kır Restoranı

Favorilerime
Ekle

Son on yıldır en popüler düğün konseptlerinden olan kır düğünleri, kabul edelim ki bahar ve yaz düğünleri için en iyi alternatiflerden. Özellikle düğün sahibi olarak değil de dertsiz tasasız bir davetli olarak gidiyorsanız sizden alası olmaz o gün. Doğanın içinde, misler gibi yeşillikler arasında, bol oksijenli havayı solurken nasıl olsun zaten.

Ama işte düğünden düğüne olur o zevk. Adeta o restoranlar normalde yokmuş gibi davranmaya, binalar arasındaki küçük kafelere gitmeye devam ederiz. Bu kez, kıralım zincirlerimizi, düğün davetiyesi beklemeden de gidebileceğimiz kır restoranlarına koşalım dedik.

Hafta sonu alın sevdiklerinizi yanınıza, yollara düşün. Çok uzağa değil ama çılgın kalabalıktan uzağa. Çünkü güneşin, yeşilin tadını doyasıya çıkarmalık mekanlar bunlar.

Not: Bu içerik ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmış, 9 Nisan 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Yenilenmiş hissedersin: Leonardo Restaurant & Cafe

Şehrin en şirin yerlerinden Polonezköy'de yer alan Leonardo Restaurant & Cafe, yemyeşil kırlarda kahvaltı ve bruch yapabileceğiniz, Türk, Polonya, Avusturya, Fransız ve Slav mutfaklarından lezzetler deneyebileceğiniz en nezih, en oksijenli yerlerden. Çıkın çıkın gidin efendim.

Adres: Cumhuriyet Cadddesi, No 1, Polonezköy, İstanbul

Bir tatlı huzur almaya gitmelik: Beyaz Bahçe

Bir aile işletmesi olan Beyaz Bahçe, nefis yemekleri, yemyeşil bahçesi, çocuklara özel oyun parkı ile bahar aylarına nefis bir başlangıç yapmak için en uygun adreslerden. Futbol ve voleybol sahalarında dilediğinizce oyunlar oynayabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim.

Adres: Beykoz Caddesi, Beyaz Bahçe Butik Otel, No 1, Cumhuriyet, Beykoz, İstanbul

Her şey tospembe gelmeye başlar: Cafe Romantika

Bu kez sadece yemyeşil alanlardan değil aynı zamanda masmavi denizden de bahsedeceğiz. Hem deniz kenarında hem de yeşillikler içinde olan Cafe Romantika'ya bir kez giden müptelası olup çıkıyor. İstanbul'da ama İstanbul'dan çok uzaklarda bu yerden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Alara Sokak, No 1/7A, Fenerbahçe Parkı, Kadıköy, İstanbul

Adalar iyi ki var dedirtecek bir neden daha: Yücetepe Kır Gazinosu

Aynı manzarayı başka yerde bulamayacağınız bir konumda bulunan bu nefis mekan, doğanın orta yerinde hafta sonunuzu şenlendirmeye hazır. Üstelik ona gitmek bile güzel. Bir ada vapuruna atlayın ve doğru bu mekanın yolunu tutun. Çünkü mutluluk dediğin atacağın küçük adımlarda saklı.

Adres: Aya Yorgi Manastırı yanı, Yüce Tepe Mevkii 5, Büyükada, Adalar, İstanbul

Açık büfe kahvaltıyı kaçırmayın: Event Garden

Event Garden, sevimli piknik masalarında, şimdi bol bol çiçek açmış olduğunu tahmin ettiğimiz meyve ağaçları altında doğada vakit geçirmek için şehirdeki en ideal ve en yakın yerlerden. Açık büfe kahvaltılarının da dillere destan olduğunu hatırlatalım.

Adres: PTT Evleri Mahallesi, Bahçeköy Caddesi, No 87, Sarıyer, İstanbul

En büyük hobimizi gerçekleştirme imkanı: Aşgana Garden

İlkbahar demek mangal demektir. Sevdiklerini toplayıp en yakın yeşilliğe ulaşmak, misler gibi mangalı yapıp doğanın keyfini çıkarmaktır. Aşgana Garden, hem restoran hizmeti hem de mangal yapma imkanıyla yüz güldürüyor. Günü burada bitirmek insanın ömrüne ömür katar.

Adres: Hüseyinli Köyü, Ayazma Hüseyinli Yolu, Çekmeköy, İstanbul

Vadettikleri adında gizli: Bahar Country

Şelale Bahçesi, Secret Garden ve Venüs Garden gibi çeşit çeşit bahçesiyle devasa bir yeşil alanda hizmet veren Bahar Country, adı gibi baharı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir ülke adeta. Kuş cıvıltıları arasında yemek yemenin, bol oksijenin ve doğanın tadına doyamayacaksınız.

Adres: Bahçeköy Yolu, No 83, Sarıyer, İstanbul

Tatilin tadı burada çıkar: Yeşil Çiftlik Restaurant

Organik ürünlerle hazırladığı köy kahvaltılarını mutlaka denemeniz gereken yerlerden Yeşil Çiftlik Restaurant, Kilyos yolunda, doğanın en güzel köşelerinden birinde huzur bulmak isteyenleri bekliyor. Mangal sezonunu açmak isteyenler de kendin pişir kendin ye akımının bu yılki ilk temsilcilerinden olmak isteyenler de bu güzelim hafta sonu rotasını Kilyos yönüne çevirebilirler.

Adres: Kilyos Yolu Üzeri, Uskumru Kavşağı, No30, Sarıyer, İstanbul

Adeta bir tropik park: Polina

facebook

facebook

Doğa denince ilk aklımıza gelen yer Polonezköy'deyiz yine. Bir kır restoranından ziyade kendinizi bir tropik parktaymış gibi hissedeceğiniz Polina'da bolca yeşillik, bolca huzur, bolca doğa var.

Özellikle hafta sonları kahvaltı için sıkça tercih edilen Polina'da dilerseniz tüm günü de keyifle geçirebilirsiniz. Ailece şehirden uzaklaşma planları yapanlar da bu mekanı listesine eklesin deriz. Bu arada pastaları ayrıca meşhur, onu da belirtmeden geçmeyelim.

Polina adres: Polonez Mahallesi, 75. Yıl Cad 26/A, 34829 Polonez Köyü/Beykoz


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?