https://www.facebook.com/sdmdiyeti/ | facebook

1 Haftada 1 Beden İncelten Mucize Diyet: SDM Diyeti

Favorilerime
Ekle

Son dönemde oldukça popüler olan SDM diyeti (societa dietetica medica) obezite ve fazla kilolara karşı etkili bir diyet olarak adından sıkça söz ettiriyor. Yaz ayları yaklaşırken, sizin de bu diyeti uzman doktorunuz ile oluşturarak kısa bir süre içerisinde istediğiniz kilonuza ulaşmanız mümkün.

Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği SDM diyeti ile kendinizi hem tok, hem enerjik hem de sağlıklı hissedeceksiniz. Kısa süre içerisinde gözle görülür şekilde kilo verdiren SDM diyeti motivasyonunuzu artırarak, sizi daha formda hissettirecektir.

SDM diyeti nedir?

SDM diyeti düşük yağ, düşük karbonhidrat ve yüksek protein ile size sağlıklı bir beslenme planı sağlayarak, vücudunuzdaki yağ depolarının yakılmasını hızlandırır. Böylece vücudunuz için gerekli olan enerjiyi, vücudunuzdaki karbonhidratlardan değil; yağlardan yakmış oluyorsunuz. Bu özellik, SDM diyetini diğer diyetlerden ayırıyor ve amacınıza yönelik sağlıklı bir diyet uygulamanızı sağlıyor. SDM diyetinin en önemli bir diğer özelliği de, bölgesel kilo verdirmesidir. Bu özellik sdm diyetini muhteşem bir diyet haline getiriyor. Böylelikle hem sağlıklı besleniyor hem de hayalini kurduğunuz bölgesel incelmelere kavuşuyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken, diyet listesine bağlı kalmak ve doktorunuzun tavsiyelerine uymak oluyor.

SDM diyeti nasıl yapılır?

drchernoff

drchernoff

Uzman doktor ve diyetisyen reçetesi ile uygulanabilen bu diyet; SDM ürünleri olan çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata, puding gibi birçok çeşitliliğiyle protein bazlı ve lifli gıdalardan oluşuyor. Sadece diyetisyen kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler ilgili firma tarafından kargo aracılığıyla adresinize gönderiliyor. Diyetinizde tükettiğiniz bu yiyecekler yüksek proteinli olduğundan gün boyu enerjik hissediyorsunuz. Üstelik ürünlerin lezzetli olması ve tok tutması sizi hem mutlu hissettirecek hem de diyetinizden keyif almanızı sağlayacak.

Günlük hayatınızda kolaylıkla uygulayabileceğiniz SDM diyeti sadece SDM ürünleriyle sınırlı kalmıyor. Diyetinizde doktorunuzun belirlediği sebze ve meyveleri de tüketebiliyorsunuz. SDM diyeti üç dönemden oluşuyor. Haydi bir de bu dönemlere göz atalım:

1. Zayıflama dönemi: Diyetin başlangıcı olan bu dönem de düşük karbonhidrat ve yağ içeren bir diyet uyguluyorsunuz. Üstelik uyguladığınız bu diyetin düşük kalorili olması, hedeflediğiniz kiloya ulaşmanızı çok daha basit bir hale getiriyor. SDM diyetinin düzenli yapılması halinde, 1 haftada 1 beden incelmeniz mümkün oluyor.

2. Geçiş dönemi: Bu dönem, ulaştığınız ideal kilonuzu sabitlemeye yönelik oluyor. SDM diyeti ile kaybettiğiniz kilolarınızın geri alınmamasını sağlamak amacıyla size yeniden bir beslenme programı hazırlanıyor. Tek yapmanız gereken ise bu beslenme programına uymak oluyor.

3. Yaşam boyu sağlıklı beslenme: Bu dönem de ise, vücudunuza uygun dengeli bir beslenme listesi hazırlanıyor ve fiziksel aktiviteler ile hayat boyu ideal kilonuzu korumaya yönelik bir beslenme programı oluşturuluyor. Bu dönemin esas amacı, Akdeniz tipi beslenme programı ile beslenmenize dikkat etmek oluyor.

Son olarak uyaralım; SDM diyetini tüm diyetlerde olduğu gibi doktorunuza danışmadan ve onun onayını almadan asla uygulamayın.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bir beslenme uzmanı ve/veya diyetisyene danışmadan hiçbir beslenme programını ya da diyeti uygulamamalısınız. Ciddi, kronik bir rahatsızlığı olanların kendi doktorlarına da danışmaları gerektiğini hatırlatalım.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?