detoks

Hiç Beklemeden, Uğraşmadan: 3 Günde 5 Kilo Verdirdiği İddia Edilen 7 Farklı Diyet Listesi

Favorilerime
Ekle

Etrafınızda kime sorsanız ''Ben diyetteyim, yemeyeceğim'' cümlesini duyuyoruz. Market raflarında her şeyin diyetini görmeye başladık, online diyetler, diyet listeleri arttı. Akşam buluşmaya çağırdığımız tüm arkadaşlarımız da spora gidiyor. Kilo vermek ve diyetler gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor. Diyet yaparken de yaşanan en büyük motivasyon çabuk kilo kaybettiğinizi farketmek. Uyguladığınız diyetlerini vücudunuzda ne kadar çabuk görürseniz veda ettiğiniz pastalar, böreklere o kadar değiyor.

Gönül, hemen sonuçlarını alabileceğiniz, hayalini kurduğunuz elbiselerin içerisine hemen gireceğiniz diyetlerden ve kolay uygulanabilir diyet listelerinden yana. Bunu yaparken de az efor, çok kilo kaybını bekliyoruz haliyle. Son zamanlarda giderek popüler olan, kısa bir sürede hızlı sonuç verdirdiğine inanılan diyetlerden ve diyet listelerinden bahsedelim öyleyse. Bu diyetleri yapmadan önce mutlaka bir doktora danışın diyor ve farklı diyet listeleriyle sizi şaşırtacak o diyetlere buyur ediyoruz.

En şaşırtıcılarından biri: Patates diyeti

patates-diyeti-nasil-yapilir

Hepimizin en çok sevdiği sanıyoruz ki patates. Patates yiyerek zayıflayabileceğimizi söyleseler çok büyük ihtimalle gülerdik. Lakin patates tüketerek kilo vermek gayet mümkün. Sadece 3 gün süren ve en ekonomik diyetlerden biri olan diyetle tanıştıralım öyleyse sizi. Karşınızda: Patates diyeti. Patates diyeti listesinde sadece haşlanmış patates, yoğurt ve su tüketebiliyorsunuz. 3 gün boyunca bu 3 şey haricinde pek bir şey tüketmiyorsunuz.

Bu durum her gün etini, sütünü, peyniri tüketmeye alışmış bünyelerde şok etkisi yaratıyor ve kısa süreli bir zayıflama etkisi yaratabiliyor. Elbette uygulamadan önce zararlarına ve risklerine göz atmakta da fayda var. Sadece 3 şey tüketmek sağlıklı sayılmaz ancak kısa sürede zayıflatıyor olması onu son zamanların en popüler diyetlerinden birine çevirmeyi başardı. ''Patates gibi olmadan, patatesle zayıflamanın da yolu varmış'' dedirten bu diyetin de 3 günde 5 kilo verdiği iddia ediliyor.

Patates diyetiyle ilgili tüm detaylara da şu içeriğimizden ulaşabilirsiniz: Üç Günde Beş Kilo Birden Verdirdiği Söylenen Şok Diyet: Patates Diyeti

En ekonomiklerinden: Yoğurt diyeti

Zayıflamak için sadece yoğurt yemenize ve 5 güne ihtiyacınız var desek ne derdiniz? Son zamanların bir diğer popüler diyeti olan yoğurt diyeti bunun gerçek olacağını kanıtlar yönde. Deneyenlerin 5 günde 3 kilo verdirdiğini iddia ettiği bu diyet, adı üzerinde sadece yoğurt ve birkaç besin tükettiğiniz bir diyet. Hem düşük kalorili hem de besleyici olan yoğurt, bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağladığı, metabolizmayı hızlandırdığı için sıkça tüketilen bir besin. Düşük kalorili olması da cabası.

Çorba, yoğurt ve birkaç meyveden ibaret olan bu diyet listesi, kısa bir süre uygulanıyor. Çünkü uzun vadede uygulanması tavsiye edilen diyetlerden değil. Hatta siz uygulamadan önce mutlaka bir diyetisyen ya da doktora danışmayı ihmal etmeyin.

Yoğurt diyetiyle ilgili tüm detaylar için de şuradan alalım sizi: 5 Günde 3 Kilo Zayıflattığı Söylenen Uygulanışı En Kolay Diyet: Yoğurt Diyeti

Tok tutması da cabası: Chia tohumu diyeti

Chia tohumunun tok tuttuğuna, zayıflattığına dair birçok şey duyduk hatta deneyimledik. O minicik cüssesinin arkasında anlat anlat bitiremeyeceğiniz kadar çok fayda yatan chia tohumu, yine son dönemlerde ilginç diyetiyle ve dahil olduğu ilginç diyet listeleriyle gündemin tam da ortasına oturdu. Pek ekonomik bir diyet olmamasına rağmen çok fazla uygulanmaya da başlandı. Hayatınızda minik bir değişiklik yaparak diyeti uygulamaya başlamanızda aslında çok kolay.

Chia diyetiyle ilgili tüm detaylar için de buradan bekleniyorsunuz: Tok Tutarak Zayıflatan Son Dönemlerin En Popüler Diyeti: Chia Tohumu Diyeti

Bir nevi detoks: Su diyeti

detoks

Meyvelerin suyu, sebzelerin suyu ve bildiğimiz su... Güçlerini birleştirip sizi zayıflatmaya, sadece 7 günde o girmek istediğiniz elbiselerin içine girmenizi sağlıyor. 7 günde 7 kilo kaybedeceğinizi iddia eden bu diyet listesinde elma suyu, portakal suyu, limonlu su başta olmak üzere su içeriği bir hayli yüksek olan meyve ve sebzelerin tüketildiği bir diyetten söz ediyoruz. Sabah kahvaltısında ya da akşam yemeğinde katı gıdaların tüketildiği, bu gıdalarında genellikle haşlama sebze ya da salata olduğu bir diyet kendisi. Bir nevi detoks aslında. Vücudun 1 haftalık bir süre içerisinde hızlı kilo kaybetmesini ve temizlenmesini sağlıyor.

Uygulaması diğerlerine göre o kadar da kolay olmayan bir diyet çeşidi diyebiliriz su diyetine. Aman diyelim, 7 günden fazlası size zarar.

Proteine doya doya: Kinoa diyeti

Sabah, öğle ve akşam 3 öğün olmak üzere neredeyse tüm öğünlerde kinoa tüketilen ve kinoanın gücüyle tok tutan bir diyetle daha karşınızdayız. Son zamanların en popüler yiyeceklerinden biri olan kinoa, gerçek bir bitkisel protein kaynağı. Glutensiz oluşuyla çölyak hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği ürünlerin başında geliyor. Tok tutma özelliği olan kinoa kilo vermeye de yardımcı oluyor.

Diyet listesi ve diyetle ilgili diğer tüm detaylar için sizi şuradan alalım: Kısa Sürede Kilo Vermenin En Sağlıklı Yoluyla Tanışın: Kinoa Diyeti

Pek lezzetli: Muz ve süt diyeti

youtube.com

youtube.com

Sadece 3 gün içine 3 ya da 5 kilo arası verdiren, yapılabilecek en lezzetli ve keyifli diyetlerden biriyle tanışın. Çok sevilen muz ve süt ikilisi tüketiliyor ve çabuk kilo kaybettiren bir diyete dönüşüyor. Şahane bir protein ve potasyum kaynağı olan muz, sporcu beslenmesinde önemli rol oynuyor. Sütler de içerisinde bulunan kalsiyum ve vitaminler bağışıklık sisteminize ve sindirim sisteminize destek oluyor. İkisi güçlerini birleştirip enerji, protein, vitamin ve kalsiyum ihtiyacınızı karşılıyor. Bu sayede başka hiçbir şey tüketmeden zayıflamanıza yardımcı oluyor. Şok bir diyet listesine sahip olduğu için en fazla 3 gün yapılabiliyor. Muzlu süt şekilde ya da muz ve süt şeklinde uygulayabileceğiniz diyetin yan rollerinde ise bolca su ve yeşil çay var.

Tüm bu diyetleri ve diyet listelerini uygulamadan önce mutlaka bir bilene danışmanızda fayda var diyerek yazımızı sonlandıralım. Sağlıkla kalın.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bir beslenme uzmanı ve/veya diyetisyene danışmadan hiçbir beslenme programını ya da diyeti uygulamamalısınız. Ciddi, kronik bir rahatsızlığı olanların kendi doktorlarına da danışmaları gerektiğini hatırlatalım.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Azra_12319 Mart 2019 09:11
Patates diyetinde çay serbest mi?
Yanıtla
Duygu Arslan 19 Mart 2019 09:27
Yanıtla
Merhaba, diyet boyunca şekersiz olması koşuluyla günde 3 bardağı geçmeyecek kadar siyah çay ya da yeşil çay tüketebilirsiniz. Sevgiler.

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?