Peynirli Poğaça Tarifi

Yemek.com ve Sana'nın Ödüllü Tarif Yarışması'na Hemen Katılmak İçin 11 Sebep

Favorilerime
Ekle

Bazılarınız çoktan duydu, mutfağa girip en güzel tariflerini yapıp bize yollamaya başladı bile. Şimdiden onlarca tarif geldi, gelmeye de devam ediyor. Herkesin ellerine sağlık, teşekkür ederiz her birinize.

Ama hala duymayanlarınız olabilir, o yüzden bu nefis haberimizi tekrar paylaşmak istiyoruz.

Yemek.com ve Sana olarak ucunda harika bir ödül olan tarif yarışması düzenliyoruz. Demli çayınızın yanında yapmayı çok sevdiğiniz, "En iyi çay saati tarifini ben yaparım" dediğiniz o nefis tariflerinize talibiz. İster kek, ister kurabiye, istter poğaça, isterseniz börek... Siz hangisini istiyorsanız...

O yüzden yarışmamızdan henüz haberi olmayanlar ve olup da henüz katılmamış, aklında soru işaretleri olan siz sevgili takipçilerimize sözümüz...

Neden Sana tarif yarışmasına katılmalısınız?

Çünkü yemek yapmak kendini ifade etme sanatıdır ve siz bu sanatı çok iyi biliyorsunuz

Nasıl ressam kendini resimle, şair şiiriyle ifade ediyorsa siz de yemek yaparak kendinizi ifade edebiliyorsunuz. Çünkü yemek de en az resim, edebiyat kadar bir sanat biçimi.

Çünkü yemek yapmayı seven insan yaptığı şeyin hakkını verir, takdir edilmeyi sever

Yemek yapmayı seven insan onu zevkle, aşkla yapar ve tam olarak yaptığı şeyin hakkını verir. Karşılığında duyduğu bir "Eline sağlık, nefis olmuş" sözü onun tüm yorgunluklarını unutmasını sağlar, gününe güzellik katar.

Çünkü yemek yapmayı seven insan paylaşmayı da sever, hayatın paylaştıkça daha güzel olduğunu bilir

kek-yapan-anne-kiz

Çünkü tüm yemeklerin lezzeti paylaşıldıkça artar. Neden tariflerinizi kendinize saklayıp bu nefis histen mahrum kalasınız ki?

Çünkü üretmek kadar güzel bir şey yok ve tariflerinizin binlerce kişi tarafından okunması, onlara ilham vermesi harika

yarisma-kurabiyesi-yapan-kadin

Sizin mutfağınızda pişen bir tarifin bambaşka bir şehirdeki bambaşka bir evin mutfağına girmesi kadar güzel bir şey var mı?

Çünkü çay en güzel sohbetlerin eşlikçisi; çay saatleri en nefis keklerin, kurabiyelerin, böreklerin olmaktan mutluluk duyduğu yerdir

Çay kalabalıkla içilir. Çayı yudumlarken edilen sohbetler ise fırından yeni çıkmış puf puf bir kek olmadan, kıyır kıyır kurabiyeler olmadan hep biraz eksiktir.

Çünkü misafirlerinizin size hep tarifini sorduğu o nefis çay saati tarifi artık ölümsüzleşecek

Portakallı Yumuşacık Kek Tarifi

Portakallı Yumuşacık Kek Tarifi

Sizden herkesin tarifini istediği o nefis çay saati eşlikçileri artık her yerde görünür olacak, sosyal medyada onlarca kez paylaşılacak, beğenilecek, harika yorumlar alacak.

Çünkü yemek yapmak kendi zevkinin bir yansımasıdır

Kaplumbağa Kurabiye Tarifi

Kaplumbağa Kurabiye Tarifi

Bazıları patatesli börek sever, bazıları ıspanaklı... Her tarif içinde sahibinin bir zevkini, onun bir tercihini saklar.

Çünkü dünyanın sizin yemek yaparken kullandığınız püf noktalarını öğrenmeye ihtiyacı var

Çünkü herkes kek yapabilir, ama herkes aynı keki yapamaz. Sizin de yemek yaparken kullandığınız, tariflerinize lezzet katan, size mutfakta zaman kazandıran püf noktaları varsa bunları öğrenince mutlu olacak çok kişi tanıyoruz.

Çünkü tarifiniz Yemek.com'da yayınlanacak

yemek-com-yeni

Ve sizin isminizle hep orada kalacak.

Çünkü Sana'dan harika bir hediye kazanma şansınız var

sana-yazi-ici-gorsel-tarif-yarismasi

Sabah kahvaltılarınızda, gece kaçamaklarınızda, evin küçüklerinin acıktığı zamanlarda ya da gurme hamaratlıklarınızı rahatlıkla yansıtabileceğiniz harika bir ekmek kızartma makinesi sizin olacak. Kendisini buradan daha yakından tanıyabilirsiniz.

Çünkü zaten neden katılmayasınız ki?

Peynirli Poğaça Tarifi

Peynirli Poğaça Tarifi

Yemek yapmayı seven, çay saati tarifi benden sorulur diyen herkesi yarışmamıza bekliyoruz. Dedik ya hayat paylaştıkça güzel.

Yarışmanın detayları için sizi buraya alabiliriz.

"Katılmayı çok istiyorum ama Yemek.com'a tarif nasıl yollanır bilmiyorum" diyenler ise şuradan adım adım tüm detaylara ulaşabilir.

Şimdiden ellerinize sağlık!


Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?