23 Yaşındaki Kızıyla Abla-Kardeş Sanılan 7 Çocuk Annesi Kadının Beslenme Sırları

Favorilerime
Ekle

Hamile kalmış ve doğum yapmış tüm kadınlar bilir. Hamilelik döneminde alınan kilolar doğumdan sonra öyle kolay kolay verilmez ve hatta bazen bir kısmı tüm hayatınız boyunca sizinle kalabilir.

Ama bugün 43 yaşında olan ve tam 7 çocuk annesi Jessica Enslow için durum bunun tam tersi.

23 yaşındaki en büyük kızıyla neredeyse yaşıt gözüken, fiziği ve güzelliğiyle genç kızlara taş çıkaran Jessica'nın sırlarına öyleyse şöyle buyursunlar...

İlk doğum yaptığında 19 yaşındaydı ve hamilelik kilolarını veremediği için depresyondaydı

Jessica Enslow 1993 yılında ilk çocuğuna doğum yaptığında sadece 19 yaşındaydı. Şimdi aradan 24 yıl kadar uzun bir süre geçti ve kendisi tam 7 çocuk annesi. Ve tüm bunlara rağmen hala 20'li yaşlarında gösteriyor, fit vücudu ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakıyor.

İlk hamileliği sırasında oldukça kilo alan Jessica, bu kiloda kalmaktan çok korkuyor. Doğumdan sonra eve geldiğinde ilk yaptığı şey hamilelik öncesi giydiği kot pantolonlarından birini denemek oluyor. Pantolonu baldırlarından yukarı çekemediğini fark ettiğinde ise büyük bir korku ve endişenin içini kapladığını söylüyor ve bir şeyler yapması gerektiğini anlıyor.

Fazla kilolarından kurtulmak için beslenmesini tamamen değiştiriyor

Zaman içinde diyet yapsa ve kardiyo çalışsa da çok fazla üstüne yoğunlaşmadığı için çok da başarılı sonuçlar alamıyor. Tarih 2017'yi gösterdiğinde ise tamamen kararlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulmaya karar veriyor ve hayatında büyük değişikler yapıyor.

İlk olarak beslenme düzenini değiştiriyor. Elinden düşürmediği ve "Onsuz yaşayamam" dediği çikolata krema kavanozunu bir kenara koyuyor ve bir daha yüzüne bakmıyor. Bu küçük kaçamaklarından vazgeçmekle de kalmayan genç anne sağlıklı karbonhidratlar ve protein odaklı bir beslenmeyi hayatına dahil ediyor. Yulaf ezmesi, mevsim meyveleri ve tam buğday ekmeği mutfağının vazgeçilmezleri oluyor. Canı abur cubur çektiğinde ise kendini çikolatalar, tatlılar arasında kaybetmek yerine protein barlara doğru yöneliyor.

Çocuklar tüm vaktini alıyor olsa da spordan asla vazgeçmiyor

Genç annenin bugünkü görünümüne kavuşmasının arkasında ise diyet harici etkenler de var elbette. Spor yapma alışkanlıklarını da değiştiren Jessica, eskiden kardiyodan vazgeçemiyorken sonradan ağırlık kaldırmaya daha fazla yoğunlaşıyor. Çocuklardan dolayı her zaman spor salonuna gidemiyor olsa da evde sporunu yapmaktan geri kalmıyor.

Jessica en zorunun günlük koşuşturmaca içinde zaman bulmak olduğunu söylüyor. Çocuklar okuldayken haftada 3 gün spor salonunun yolunu tutan genç anne pazartesi günleri de erken kalkıyor, kimse uyanmadan kardiyosunu yapıyor.

Kızıyla abla-kardeş sanıyorlar

En büyük desteğinin eşi olduğunu söyleyen Jessica aynı zamanda artık genç kız olmuş en büyük kızından da tam destek alıyor. Geçtiğimiz günlerde 23 yaşına giren en büyük kızı Alyssa ile abla-kardeş, hatta arkadaş sanılan Jessica kimseyi kolay kolay 7 çocuk annesi, 43 yaşında bir kadın olduğuna inandıramıyor.

instagram

instagram

Bu sayede Instagram'da da büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Jessica Enslow'u dilerseniz şuradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Özlem Taşkın20 Ocak 2018 19:20
Sırf sayfaya tıklama oranı arsın diye saçma salan haber yapiyosunuz. Gerçeklik değeri varmı bilmiyorum ama tarih hatası yüzünden gerçeklik değeri de kalmıyor
Yanıtla
Duygu Arslan 22 Ocak 2018 09:33
Yanıtla
Hikaye gerçek. Yazının içinde kadının Instagram hesabı var, fotoğraflar ve kendi deneyimleri de oradan, kendiniz de bakabilirsiniz. :) Tarihte küçük bir yazım yanlışı yapmıştık, onu da düzelttik. Sevgiler.

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?