sana-yarisma-yeni

Çay Saati Tariflerinizi Hazırlayın: Sana'dan Ödüllü Tarif Yarışması!

Favorilerime
Ekle

Binlerce tarif, binlerce içerik yolladınız bize. "Sizden Gelenler" diyerek, sosyal medya kanallarımızdan paylaşıp milyonlarca insanın görmesine vesile olduk bazen. Bizim için her tarif, her içerik çok önemliydi. Çünkü aynı sofraya oturmak böyle bir şeydi, aynı sofraya oturmanın verdiği mutluluk da birçok şeyde yoktu. O yüzden yine güzel bir sürprizimiz var size...

Tarif yarışması!

Yemek.com ve Sana olarak tarif yarışması düzenliyoruz. İnce belli çay bardağına doldurduğunuz çayları yudumlarken, en güzel sohbetlerin eşlikçisi çay saati tariflerinize talibiz. Kurabiye, kek, börek, atıştırmalık... Siz hangisini uygun görürseniz.

Ödüller Sana'dan: 10 kişiye ekmek kızartma makinesi!

sana-pogaca-trf

Sabah kahvaltılarınızda, gece kaçamaklarınızda, evin küçüklerinin acıktığı zamanlarda ya da gurme hamaratlıklarınızı rahatlıkla yansıtabileceğiniz harika bir ekmek kızartma makinesi sizin olacak. Kendisiyle tanışmak isteyenler burayı tıklayabilir.

Yarışma kuralları: "Yarışmaya katılmadan önce neleri bilmem gerek?"

sana-tarif-yarismasi-bir

- Yemek.com'a üye olup (eğer hala değilseniz), sağ üstte yer alan "Yazı Gönder" butonunu tıklayıp, açılan panel aracılığıyla tarifinizi göndermelisiniz.
- Tarifinizin başlığını, giriş yazısını, malzemelerini, yapılışını ve fotoğrafını eksik bırakmamalısınız.
- Tarifinizi yarışmaya katılmak için gönderdiğinizi anlamamız adına, tarif başlığının yanına "#tarifyarışması" hashtag'ini mutlaka eklemelisiniz (örnek: Peynirli Poğaça #tarifyarışması).
- Tarifiniz mutlaka size ait olmalı. Başkasının tarifiyle yarışmaya katılamazsınız. Lakin burada dünyada sadece sizin yaptığınız bir tarif olmak zorunda değil tabii ki. Un kurabiyesi tarifi de verebilirsiniz ancak bir yerden kopyalamamış, sizin yazmış olmanız gerekir. Aynı zamanda size ait olsa dahi dijital ya da basılı herhangi bir mecrada yayınlanmış tarifler, yarışmaya kabul edilmezler.
- Yarışmada 10 (on) kişi ödül kazanacaktır, ödülü kazanacak olan tarifler alanında uzman Yemek.com ve Sana ekiplerinden oluşan jüri tarafından belirlenecektir.

Evet, mümkün: "Kazanma şansımı artırmam mümkün mü?"

sana-tarif-yarismasi-iki

Yarışmaya katılan tariflerin özel jüri tarafından değerlendirileceğini söylemiştik. Onların göz önünde bulunduracakları detaylar ise şöyle olacak.

- Tarifin ne kadar doğru bir anlatımla yazıldığı ve yapım doğruluğu.
- Tarif fotoğrafının kalitesi.
- Tarifin ne kadar ilgi gördüğü ve sosyal medyada ne kadar paylaşıldığı.

Aslında çok basit: "Tarifimi nasıl yollayacağım?"

sana-tarif-yarismasi-uc

Aranızda biraz sonra göreceği tasarımlara ve panele aşina olanlar çok. Ancak biz, Yemek.com'la yeni tanışan ya da daha önce tarif yollamamış dostlar için dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışalım. Daha önce herhangi bir yere tarif yollamamış olanlara dahi çok kolay gelecek.

"Yazı Gönder" butonunu tıkladıktan sonra karşınıza böyle bir pencere çıkacak, buradan "Tarif"i tıklamalısınız.

tarif-nasil-gonderilir-sana-bir

Ardından gelen sayfada, #tarifyarışması hashtag'iyle başlığı buraya yazmalısınız.

tarif-nasil-gonderilir-sana-iki

Tarifi anlatan, ilham veren giriş metninizi de burayı tıklayarak yazabiliyorsunuz.

tarif-nasil-gonderilir-sana-uc-bir

Tarifinizin görselini buradan yükleyebilirsiniz, unutmayın kaliteli fotoğraf tarifi daha lezzetli kılan detaylardan biridir

tarif-nasil-gonderilir-sana-dort

Tarifinizin hazırlanma ve pişirme süreleriyle, kaç kişilik olduğunu buradan seçebiliyorsunuz. Okları tıklayarak birimleri belirleyebilir ve değiştirebilirsiniz

tarif-nasil-gonderilir-sana-bes

Malzemeleri ise buraya yazabiliyorsunuz. Yeni malzeme eklemeniz gerektiğinde "Ekle" butonu size yardımcı olacaktır

tarif-nasil-gonderilir-sana-alti

Tarifinizin yapılış adımlarını rahat rahat anlatabileceğiniz yer burası. Yeni madde eklemeniz gerektiğinde "Sonraki Adımı Ekle" butonunu tıklayabilirsiniz

tarif-nasil-gonderilir-sana-yedi

Püf noktası, pişirme önerisi ve servis önerisi yazmak tarifinizi daha anlaşılır, daha ilham verici ve daha yapılabilir kılacaktır

tarif-nasil-gonderilir-sana-sekiz

Son olarak, hazırladığınız tarifi "Onaya Gönder" butonunu tıklayarak gönderebilir, yarışmaya katılabilirsiniz

tarif-nasil-gonderilir-sana-dokuz

Yaklaşık 2 hafta: "Yarışma ne kadar sürüyor, ne kadar zamanım var?"

sana-tarif-yarismasi-dort

Yarışmamız 11.01.2018 tarihinde yani bugün saat 12.00 itibarıyla başlıyor, 24.01.2018 yani 24 Ocak'ta saat 11:59'da (öğleden önce) bitiyor. Yarışmanın kazananı da en geç 26 Ocak 2018'de 12.00'da Yemek.com'da açıklanıyor.

Yemek.com ve Sana'dan oluşan jürimiz, kazananları belirlemesinin ve Yemek.com'da açıklanmasının ardından; kazananlarla iletişime geçiliyor ve ödülleri 5 iş günü içerisinde ellerinde oluyor.

Biz artık daha fazla konuşmayalım, konuşma sırası sizin olsun dostlar.

Ha unutmadan, hafta içi gönderdiğiniz tarifler o gün içerisinde; hafta sonu gönderdiğiniz tarifler pazartesi günleri değerlendirilecektir. Ayrıca yarışmaya katılmaya hak kazanıp kazanmadığınız Yemek.com'a üye olduğunuz mail adresine gönderilecektir, kontrol etmeyi unutmayın.

Yarışmaya katılmak isteyenlerden şurayı tıklamalarını rica edelim o zaman


Yorumlar

5

ipekelif26 Ocak 2018 19:05
Ne zaman açıklanacak acaba meraktayız :))
Yanıtla
Eda Demiröz26 Ocak 2018 12:25
Ne zaman açıklanıcak acaba merak içinde bekliyorum :)
Yanıtla
Şebnem Sarı Yıldırım24 Ocak 2018 14:54
ön sayfadaki kurabiyenin adı ne?
Yanıtla
Emine Tınkır Şahin20 Ocak 2018 00:44
Herşey harikaaa
Yanıtla
Duygu Arslan 22 Ocak 2018 09:34
Yanıtla
Teşekkür ederiz. :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?