11 Ayın Sultanı Geldi: 2023 Ramazan Ne Zaman Başlıyor?

Favorilerime
Ekle

Bereket, neşe, iyiliğin, güzelliğin daha fazla paylaşılması, kocaman kalabalık sofralar... Bu kelimeleri duyar duymaz aklımıza ilk gelen şey pek tabi ramazan ayı. Yılın en güzel zamanı, 11 ayın sultanı ramazan ayı gelince evlerimizde o tatlı telaş başlar. ramazan hazırlıkları yapılır. İlk iftarın menüleri heyecanla oluşturulmaya başlanır. Bu ayın anlam ve önemine yakışır şekilde kalbimizden geçenler, soframızda olanlar da bolca paylaşılır. Ramazanın tadı da paylaştıkça çıkar. O bekletiğimiz günler geldi çattı. ''Ramazan ayı ne zaman başlıyor?'', ''Bu yıl ramazan kaç gün?'', ''Ramazan Bayramı ayın kaçında?''gibi tüm sorularınıza yanıt verelim.

2023 ramazan ne zaman başlıyor?

ramazan-2023

Sahurla başlayan bu manevi serüven, iftar saatiyle tamamlanır. Günler yaklaştıkça da akıllarda o soru dönmeye başlar. O zaman hazırlıklar başlasın! ''2023 Ramazan ne zaman başlıyor?'' sorusunun yanıtı verelim hemen.

Bu yıl ramazan 23 Mart 2023 Perşembe günü başlıyor. İlk iftarlarımızı, yılın ilk heyecanını 23 Mart günü hep birlikte yaşayacağız. Keyifle, bereketle afiyetle olsun.

2023 ramazan kaç gün sürüyor?

ramazan-2023-1

Akıllardaki bir diğer soru ise Ramazanın bu ay kaç gün süreceği. Her sene gün sayısı değişiyor. ''2023 ramazan kaç gün sürüyor'' sorusunun bu yıl yanıtını veriyoruz. Bu sene Ramazan 29 gün sürüyor. 23 Mart 2023 günü başlayan ramazan 20 Nisan 2023 Perşembe günü bitiyor.

2023 Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor?

ramazan-2023-2

Büyük bir mutlulukla kalktığımız sahurlar, iple çektiğimiz iftar saatleri sonrasında sıra geldi ramazan bayramına. Bu sene ramazan bayramı 21 Nisan 2023 günü başlıyor.

 • Ramazan Bayramı Arifesi- 20 Nisan Perşembe
 • Ramazan Bayramı 1. Gün- 21 Nisan Cuma
 • Ramazan Bayramı 2. Gün- 22 Nisan Cumartesi
 • Ramazan Bayramı 3. Gün- 23 Nisan Pazar
 • Bu sene ramazan bayramı bu günleri kapsıyor olacak.

  Bereketi, lezzeti bol, keyfi paylaştıkça çoğalan, sağlık dolu bir ramazan ayı dileriz.


  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?