patates-cipsi-bagimlisi-kadin

Patates Cipsi Bağımlısı Olan Kadının İlginç Hikayesi

Favorilerime
Ekle

İyi veya kötü, insanoğluna şaşırmaya bırakalı çok oldu.

Daha önceleri karşınıza her yıl kendi kilosu kadar ketçap içen kızdan bahsederek de çıkmıştık, tofu bağımlısı olup bu bağımlılığını böbreğinden çıkan 420 taşla ödeyen adamla da. Yine muhteşem ilginçlik de bir hikayeyle beraberiz: Patates cipsi bağımlısı olan kadın.

Vera Alberding.

Kendini ciddi bir cips bağımlısı olarak gören, cips yemediği gün fizyolojik ve psikolojik olarak çöken, dünyadaki bütün cipsleri seven ve böyle ilginç bir hikayeyle çok mutlu olan bir genç kadın.

Kendinin farkında Vera. Bir bağımlılığı olduğunu da kabul ediyor ve ekliyor "Patates cipsi bağımlısı olduğumu söylediğimde gülüyorlar ve en çok hangi cipsi sevdiğimi soruyorlar, bir alkolik içki ayırt eder mi?"

Patates cipsi bağımlısı olmasının ilk yıllarını çocukluk zamanlarına denk getiriyor Vera. Çocukların cips ya da abur cubur sevmesinde herhangi bir ilginç nokta olmadığı için ailesi de bu durumu abes görmüyor. Hayat kaldığı yerden devam ediyor. Ancak o çocukken izlediği ilk cips reklamını bile saniyesi saniyesine hatırlıyor.

Her gün cips yiyor Vera. Her gün o en büyük boylardan 1 tane yiyor en azından. Tek bir kural uyguluyor kendine cips konusunda: Her gün cips ye, eğer akşamdan kalma değilsen öğlen 1'den önce yeme. Evet, iyiden saçma gelecek ama Vera hangover olduğunda midesi yalnızca cipsi kaldırıyormuş. Şaşırdık mı? Hayır.

Birileri "Ya arkadaş her şeye de bağımlılık diyorsunuz" şeklinde erken bir yorum yapmadan ekleyelim. Vera'nın bağımlılığının çıldırdığı zamanlar da olmuyor değil. Öyle durumlarda ailesinden, ev arkadaşından yediği cips poşetlerini saklıyormuş. Bir alkoliğin, içtiği şişeleri yok etmeye çalışması gibi. Bazı günler erkek arkadaşını da cips için ekiyormuş. "Eve gidip cipslerimle bir arada olmak çok daha mantıklı geliyordu çünkü" diyerek savunuyor kendini.

munchies

munchies

Genelde kıssadan hisseyle bitirmeye çalışırız böyle hikayeleri ama ne yaptığının bu kadar farkında olan birine bir şey diyemedik. Ne desek, akşamları televizyonda çıkan "Haydi çocuklar yatağa" sahnesi olacak gibi geldi. Etkisiz, boşa.

Neyse bir şey diyelim bari: Her şeyin fazlası zarar.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

sehla13 Haziran 2016 14:23
bene bu tarifi verimisiniz
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?