memleketler-yarisiyor-bolum-1-one-cikan-yemekcom-son

Yöresel Tarifleri Yemek.com Takipçileri Yapıyor, Kazananı İzleyenler Seçiyor: Memleketler Yarışıyor

Favorilerime
Ekle

Yemek.com mutfağından bu günlerde her zamankinden daha nefis kokular yükseliyor, çünkü Türk mutfağının ne kadar zengin olduğunu, ne kadar farklı lezzetlerle dolu olduğunu yeniden keşfetmenizi sağlayacak taptaze yeni bir programımız var: Memleketler Yarışıyor!

Çok şanslıyız; ülkemizin dört bir yanından bambaşka ama her biri şahane yemekler fışkırıyor; kahvaltılığından hamur işine, et yemeklerinden tatlılara hemen her şehrin kendine özgü nefis lezzetleri var. Biz de bundan yola çıkarak Türk mutfağının tek başına tüm dünyaya bedel olduğunu gösterelim ve en güzeli "kendi şehrinde" yapılan tarifleri sizinle buluşturalım istedik.

memleketler-yarisiyor-katilimcilar

"Bu tarifleri en iyi kim yapar?" diye sorduğumuzda ise cevap aslında çok belliydi. O şehirde doğmuş, büyümüş, oranın yemek kültürüyle harmanlanmış hamaratlı eller en iyi, en doğru şekilde yapabilirdi bu yöresel tarifleri. Bu yüzden Instagram hesabımızdan yemek yapma konusunda iddialı olanlara, "Öyle bir yemek yaparım ki parmaklarınızı yersiniz" diyenlere ve Yemek.com videolarında başrol olmak isteyenlere bir duyuru yaptık ve kısa sürede onlarca başvuru aldık. Bize mesaj atan, ilgilenen herkese tek tek teşekkür ederiz, harikasınız!

Bu başvurulardan "Memleketler Yarışıyor"un ilk bölümüne konuk olan ilk iki mutfak ise Türkiye'nin tescilli gastronomi şehri, her lezzetine ayrı ayrı hayran olduğumuz Hatay ve gurmelerin uğrak noktası, Mevlana şehri Konya oldu.

biberli-ekmek-yemekcom

Yöresel hamur işlerini yarıştıracak olan bu iki güzel şehirden iki birbirinden nefis tarif çıktı. Hataylı Sinem Güllüler Ulutaş biberli ekmek, Konya'dan Burcu Haliloğlu etli ekmek tarifiyle birbirine meydan okudu.

Sinem Hanım'ın biberli ekmek tarifine buradan, Burcu Hanım'ın etli ekmek tarifine şuradan ulaşabilirsiniz.

Hamur işi konusunda iki iddialı mutfağın bu lezzet dolu ve nefes kesen yarışında ortaya jürinin yemelere doyamadığı iki farklı tabak çıktı. Yemek.com'un yemek konusunda uzman jürisinin her iki lezzeti de deneyerek verdiği karardan ise bir taraf üstün çıksa da henüz her şey bitmiş değil.

konya-etli-ekmek-yemekcom

Çünkü son sözü izleyici jürisi söyleyecek. Hataylılar ve Konyalılar başta olmak üzere dileyen tüm Yemek.com izleyicileri kazanmasını istediği şehri ya da yemeği YouTube kanalımızdaki "Memleketler Yarışıyor" videosunun altına yorum olarak bırakacak ve buradan da bir izleyici kazanını çıkacak.

Dolayısıyla memleketinizi desteklemek ve onun kazanmasını sağlamak sizin elinizde! Yorumunuzu 20 Ocak 2019 23:59'a kadar videonun altına bırakmayı unutmayın.

Bu arada "Şehrimin yemeklerini en iyi ben yaparım" diyorsanız, şehrinizin yemeklerini herkese tanıtmak ve Yemek.com videolarının başrolünü kapmak istiyorsanız "Memleketler Yarışıyor"un yeni bölümlerinde yer almak üzere başvurularınızı Instagram hesabımıza bekliyoruz.

En nefis yöresel lezzet kazansın!

Sözü daha fazla uzatmadan soluğunuzu tutup izleyeceğiniz Memleketler Yarışıyor Hatay vs Konya videomuzu hemen aşağıya bırakalım. İyi seyirler!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?