kirpik-nasil-uzar-shutter-6

"Kirpik Nasıl Uzar" Diye Düşünenlere Kirpik Uzatan ve Gürleştiren 10 Doğal Yöntem

Favorilerime
Ekle

Uzun ve/veya gür kirpikleri olsun isteyenleri, kirpiklerinin seyrekliğinden ya da kısalığından muzdarip olanları hemen böyle alalım ve kirpik nasıl uzar sorusuna en doğal yanıtları bulalım bugün.

Kirpik uzatan ve gürleştiren bu doğal yöntemleri keşfedince eminiz siz de bir şans vermek isteyecek, aldığınız sonuçları görünce ise "İyi ki denemişim" diyeceksiniz.

Yalnız baştan uyarımızı da yapalım: Eğer aşağıdaki malzemeler içinde alerjiniz olanlar varsa o yöntemleri asla denememeli, diğer yöntemleri uyguladıktan sonra göz çevrenizde anormal bir durum oluşursa hemen yüzünüzü dikkatlice yıkayıp doktorunuza danışmalısınız. Bu yöntemler ne kadar doğal olursa olsun, her bünyede aynı etkileri oluşturamayabilir, unutmayın.

Hadi buyurun, kirpik nasıl uzar anlatalım, kirpik uzatan yöntemlerle sizi baş başa bırakalım.

Şu yazımıza da göz atmayı unutmayın: Kirpik ve Kaşlarınızı Çoğaltacak Güzellik Sırları ve Bitkisel 5 Formül

Kirpik nasıl uzar: Kirpik uzatan doğal yöntemler

kirpik-nasil-uzar-shutter

1. Badem yağı

Kirpiklerin uzamasını sağlayan en temel maddelerden biri E vitamini. Bu sebeple içeriğinde E vitamini bulunan badem yağı gibi bitkisel yağlardan destek alarak kirpiklerinizin sağlıkla uzamasını ve gürleşmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken pamuklu bir çubukla ya da temiz bir rimel fırçasıyla badem yağını kirpiklerinize güzelce sürmek. Bu işlemi her akşam yatarken uygulayabilir ve zaman içinde gelişimini görebilirsiniz.

kirpik-nasil-uzar-shutter-3

2. Zeytinyağı

İçinde hem E vitamini hem de K vitamini bulunan zeytinyağı, hemen her evde olması sebebiyle çokça tercih edilen güzellik destekçilerinden biri, bildiğiniz gibi. Hem cilde hem de saça çok faydalı olan zeytinyağı, kirpikler konusunda da size destek olmaya hazır. Pamuk, pamuklu çubuk ya da temiz rimel fırçasıyla onu da kolayca kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Yağları kirpiklerinize uygularken dairesel hareketlerle bölgeye nazikçe masaj yapmanız gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

3. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı da kirpikleri güçlendirmek için yaygın olarak destek alınan malzemelerden biri de Hindistan cevizi yağı. Bunun için de Hindistan cevizi yağını birkaç damla zeytinyağıyla açıp yine bir pamuk ya da rimel fırçasıyla kirpiklerinize uygulamanız yeterli.

4. Jojoba yağı

İçeriğinde bolca E vitamini bulunan yağlardan jojoba yağında sıra. Özellikle saçları gürleştirmesi sebebiyle sıkça tercih edilen jojoba yağını güvenilir aktarlardan, doğal ürün satışı olan mağaza ve online alışveriş platformlarından kolayca temin edebilir, diğer yağlarda olduğu gibi bu yağı da her akşam yatmadan önce pamuk, pamuklu çubuk ya da rimel fırçasıyla kirpiklerinize zarifçe uygulayabilirsiniz.

kirpik-nasil-uzar-shutter-6

5. Hint yağı

E vitamini, omega 6 ve trigliserid yağ asitleri bakımından zengin yağlardan Hint yağı da kirpik nasıl uzar sorusuna yanıt olabilecek isimlerden. Jojoba yağı gibi az bilinen yağlardan olan bu yağı da yine güvenilir aktarlardan ve doğal ürün satışı olan mağaza ve platformlardan kolayca temin edebilir, diğer yağlarla aynı şekilde uyumadan önce kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

6. Yeşil çay

Kirpiklerin sağlığını korumak için onları sadece E vitaminiyle beslemek de yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda kirpiklerin hep nemli kalmasını sağlamaya da özen göstermeniz gerekir. Özellikle sık sık rimel ve eyeliner gibi makyaj malzemeleri kullanıyorsanız makyaj malzemelerini cildinizden ve kirpiklerinizden güzelce temizledikten sonra göz pamuklarını soğuk yeşil çay ile ıslatıp 10-15 dakika kadar gözlerinizde bekletebilir, bu sayede kirpiklerinize de sağlıklı bir terapi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda göz altı morluklarının da görünümünü azaltır, aklınızda bulunsun.

7. Aloe vera

Cilde faydaları saymakla bitmeyen doğal malzemelerden aloe vera da bu listede mutlaka olması gereken isimlerden. Çünkü o, yapraklarının arasındaki jelimsi yapı sayesinde kirpiklerin nem dengesini bulmasını sağlıyor, düzenli olarak kullanıldığında kirpiklerde gözle görülür bir uzama ve gürleşme sağlıyor. Bunun için yapmanız gerekense az miktarda aloe vera jelini birkaç damla zeytinyağı, Hint yağı ya da jojoba yağıyla karıştırıp kirpiklerinize uygulamanız yeterli.

kirpik-nasil-uzar-shutter-2

8. E vitamini yağı

E vitamininin kirpikler üzerindeki etkisinden doğrudan faydalanmak istiyorsanız güvenilir eczanelerden doğrudan E vitamini yağı temin edebilir ve bu yağı düzenli olarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Onu tek başına kullanmak istemezseniz yine birkaç damla zeytinyağını içine ilave edebilir, dilerseniz aloe vera jeliyle karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

9. Fındık yağı

İçeriğinde B1, B2, B6 ve E vitamini bulunan fındık yağı, tüm bu vitaminlerden de aldığı destekle kirpiklerin kısa sürede uzamasını sağlıyor. Kirpik dökülme sorunu yaşayanların da imdadına yetişen fındık yağını her akşam doğrudan kirpiklere hafifçe masaj yaparak uygulamak bu etkisini görmek için yeterli oluyor.

10. Vazelin

Kirpiklerin nemli kalmasını sağlamanın en pratik yollarından biri de kirpiklere vazelin sürmekten geçiyor. Özellikle kirpik dökülmelerinin hızlıca azalmasını sağlayan vazelin, düzenli olarak uygulandığında uzamalarına da destek oluyor.

Çok önemli bir not: Yukarıdaki malzemeler kirpiklerin uzamasına yardımcı oluyor ancak eğer bu ürünlerden herhangi birini sürdüğünüzde göz çevrenizde kaşıntı, kızarıklık oluyorsa o ürünü kullanmamanız, hemen cildinizi güzelce temizleyip o üründen arındırmanız büyük önem taşıyor. Eğer kızarıklık ve kaşıntı kısa sürede geçmezse vakit kaybetmeden doktorunuza danışmanız da gerekebilir, aman diyelim. Sağlığınızı riske atmayın, doktorunuza danışmadan doğal ürünler de dahil olmak üzere hiçbir ürünü düzenli olarak kullanmaya başlamayın.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Cilt doktoruna ve/veya güzellik ve bakım uzmanına danışmadan hiçbir cilt bakım ürününü uygulamamalısınız. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere uzmanların sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?