Kahve Aşıklarını Yolundan Alıkoyan Kahveci: Manivela Coffee Truck

Favorilerime
Ekle

Kahve düşkünü 3 arkadaşın bir hayal olarak başlattığı ama sonra bayağı bayağı yola çıktığı bir proje aslında Manivela Coffee Truck. “İyi kahve sokakta” sloganlarını benimseyip, bu felsefenin de hakkını son derece verircesine sokaktalar kendileri!

Biz de Yemek.com olarak bu güzel insanların elinden çıkan kahvelerin tadına bakmak için soluğu yanlarında aldık.

Yediğimiz lezzetli kurabiyeler ve kruvasanlar, içtiğimiz mükemmel espresso, latte, mocha ve diğer bütün kahvelerinden önce bugün tanıştığımız Nevcihan ve Selçuk'a tatlı sohbetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. "İnsan kahveye kurabiyeye teşekkür eder mi yahu?" demeyin. Özellikle sabahları içtiğiniz tek bir yudumla bile ayılınca, kahveye de teşekkür ediyorsunuz kurabiyeye de.

Slogan isimden önce vardı

iyi-kahve-sokakta

"İyi kahve sokakta" çok etkileyici bir slogan çünkü, sokakta içtiğin kahvenin gerçekten de iyi olması gerekiyor. Ancak sloganlarının altını o kadar güzel dolduruyorlar ki, insanda ister istemez "iyi kahve sokaktaymış" düşüncesi peydah oluyor.

İsim konusunda henüz ortada bir şey yokken, sloganlarını bulmuşlar. Ne de iyi yapmışlar! Hatta o kadar benimsenmiş ki, müşterilerin "Bardaklarınız da satılık mı?" diye sorularının sonucunda satılık bardaklarını da yapmışlar. Bu sayede iyi kahve sokakta, evde, ofiste! Çünkü evlere ve ofislere de servisleri mevcut.

Gelelim o güzel hikayelerine, proje nasıl başladı diye soruyoruz

isim-hikayesi

Sözü burada Nevcihan'a bırakıyoruz, olayı kısaca şöyle anlatıyor ki dinlemelere doyamazsınız. Kardeşi Ecehan ile en yakın arkadaşımız diye bahsettiği Uğur, 2-3 sene önce New York'a gidiyorlar ve orada daha yaygın olan kahve minibüslerinden birisine denk geliyorlar. Türkiye'ye de kafalarında "biz de bu işi yapmalıyız" düşünceleriyle dönüyorlar tabii.

"Nasıl olur, olur mu ya, nereden başlasak ki?" sorularıyla kolları sıvayan bu 3 güzel arkadaş, ilk önce minibüsü satın alarak tüm dekorasyon işlerini yapıyor ki bu da yaklaşık 5 ay sürüyor. Uzun bir isim arayışından sonra, bir sabah Ecehan aniden ismi buluyor: Manivela! "Ne demek bu Manivela?" diye soruyoruz. Sistemi harekete geçiren kol demekmiş. Yani "Haydi kalkın artık başlıyoruz"un en güzel örneği.

Daha sonra İzmir'den İstanbul'a bir yolculuktur gidiyor. Bu iş için profesyonel iş hayatını bir anda sonlandırarak İstanbul'a geliyor Nevcihan. Mayıs 2015'te de "Maslak'ta barista aranıyor" başlıklı bir ilan veriyor. O ilanla beraber ekibe, hali hazırda 5 yıldızlı bir otelde çalışan Selçuk katılıyor. İyi ki de katılıyor.

Kruvasanlar Fransa'dan, kurabiyeler Nevcihan'dan

kruvasan-manivela

Kahve yalnız gitmiyor farkındayız. Bazen insan yanında atıştıracağı bir şeyler de arıyor. Bizle aynı düşüncede olan Manivela, özel kruvasanlarını Fransa'dan dondurulmuş olarak getirtiyor. Lezzetli kurabiyeler ise Nevcihan'a emanet. Ancak sohbetimiz sırasında öğreniyoruz ki, Nevcihan evde yeni tatlar peşindeymiş. Yani yakın zamanda çeşitlere birkaç lezzet daha eklenecek! İşte bu çoook güzel bir haber.

Her gün bize bir anı

facebook

facebook

"Bugüne kadar yaşadığınız en güzel anı neydi?" diye soruyoruz. "Her gün bize bir anı" cevabını alıyoruz Nevcihan'dan. Üzerine söyleyecek söz bulamadık.

Hafta içi her gün Maslak'talar

ekipman-manivela

Hafta içi her gün sabit bir şekilde Maslak'ta park halinde olan Manivela Coffee Truck, hafta sonları ise pek bi hareketli. Kendilerini hafta sonu yakalamak istiyorsanız, Facebook sayfalarındaki duyurularını takip edebilirsiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?