pizza-vegas-dilim-pizza

İstanbul'da 5 Lira Altına da Karın Doyurulabildiğinin Kanıtı 14 Düşünceli Mekan

Favorilerime
Ekle

Her ne kadar enfes yemekler yemeyi, sofralarda uzun uzun oturmayı sevsek de ne yazık ki ay sonu diye bir gerçek var hayatımızda. Cüzdanlardaki paraların suyunu çektiği, ceplerimizin bomboş kaldığı, ay başı gelse artık diye iç geçirdiğimiz o hüzünlü günler...

Sade ama gerçekten sapsade makarnalarla geçirdiğimiz bugünlerde mekanlardan destek gecikmiyor tabii. 5 lira ve altına yemek yemenin mümkün olduğu bu güzel yerlerle ay sonunu da ağzımızın tadıyla geçirebiliyoruz.

Hatta dışarıdan yemek yeme alışkanlığınız varsa, bu alışkanlığınızı uygun fiyatlı ve nefis mekanlarla geçirmeye ay başından karar verirseniz, ay sonunda parasız kalmaz, tasarrufun dibine bile vurabilirsiniz, bizden söylemesi diyor ve pek düşünceli mekanlarımızı sıralıyoruz.

Canın pizza mı istedi: Pizza2Go

pizza2go

Canın pizza istedi ama ay sonu diye pek de elin gitmiyorsa almaya, hemen Pizza2Go'ya doğru alalım seni. Bir dilim pizza ye mesela, hem karnın doysun hem de pizza yeme isteğini karşıla. Bir dilim pizza 3,5 lira.

Son olarak, mekanın beşiktaş'ta da bir şubesi olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Kadıköy Adres: Caferağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi, Sarraf Ali Sokak, No 39/A, Kadıköy, İstanbul

Beşiktaş adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Yenilik Sokak, No 25, Beşiktaş, İstanbul

Börek severleri bu yana alalım: Cafe Faruk Kahvaltı

foursquare

Bakmayın adının kahvaltı kafe olmasına, gün boyu gidebilirsiniz bu güzel mekana. Beşiktaş'ta yer alan Cafe Faruk'ta kıymalı köy böreği de yiyebilirsiniz 5 liraya, su böreği de. Menüsünde kesenize uygun farklı seçenekler de bulunuyor, hatta 10 lirayı geçen hiçbir lezzete menüde yer yok, bizden söylemesi.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Şair Aşık Veysi Sokak, No 4/E, Beşiktaş, İstanbul

Börek demişken: Çengelköy Börekçisi

istkazanbenkepce

Börek dediğin öyle ne sadece kahvaltılıktır ne de çay eşlikçisi. Aslında o başlı başına bir öğündür. Hele bir de ay sonuysa bol bol yanımızda, soframızda olur. Çengelköy Börekçisi de onların en güzel yapıldığı yerlerden. Tepsi böreğinden kır pidesine, çeşit çeşit Karadeniz pidesinden su böreğine, canınızın istediği hemen her çeşit böreği 5 lira ve altına bulabilirsiniz, gönül rahatlığıyla gidiniz.

Son olarak, İstanbul'da 10'un üzerinde şubesi bulunan bu meşhur Çengelköy Börekçisi, neredeyse her yerde karşınıza çıkabilir, küçük bir araştırmayla size en yakın şubeyi bulabilirsiniz.

Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, Çınarlı Cami Sokak, No 26, Üsküdar, İstanbul

Ay sonu ay başı fark etmez: Dilmaçlar Döner ve Hamburger

semtdunyasi

Sadece ayın sonu olduğu için değil her gün yesek her gün bıkmayacağımız lezzetlerden olan döneri, bir de Dilmaçlar Döner'de yemeli. Malzemeyi sakınarak değil, bol bol koyan, nefis tavuk dönerleri dışında çorbadan pilava hatta kavurmalı tosttan hamburgere pek çok lezzeti 5 lira ve altına bulabileceğiniz bir mekan.

Adres: Feneryolu Mahallesi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, Feneryolu Sokak, No 2/A, Kadıköy, İstanbul

Müptelası çok: Goralı

foursquare

Canınız fast food yemek istediğinde ilk aklınıza düşen adreslerden olacak Goralı. Hem hafif ve enfes lezzetler sunuyor hem de menü fiyatlarıyla cüzdanınızı yormuyor. Patates köfteli sandviçini mutlaka deneyin deriz.

Adres: Seyyid Ömer Mahallesi, Kızılelma Caddesi, No 22/A, Fatih, İstanbul

Pilavdan güzeli mi olurmuş: Unkapanı Pilavcısı

foursquare

Her köşebaşında gördüğümüz, hepimizin bir favorisi mutlaka olan seyyar pilavcılarımızı da anarak, Unkapanı pilavcısından bahsetmek istiyoruz biraz. Yeri sabit, lezzetleri enfes ve tabii ki bütçe dostu mekanlardan burası. Ay sonu için en ideal mekanlardan anlayacağınız.

Adres: Molla Hüsrev Mahallesi, Atatürk Bulvarı, IMÇ 1. Blok, Fatih, İstanbul

Hamburger bile şaşırdı: Jetbite

facebook

Hamburger, hamburger olalı böyle uygun fiyat ve böyle lezzeti bir arada görmedi. Jetbite'ta, jetburger, burgerchick, veganburger ve hatta hotdog gibi çeşit çeşit lezzeti 5 lira ve altına fiyatlarla bulabilirsiniz. Gidin gidin yiyin.

Adres: Osmanağa Mahallesi, Halitağa Caddesi, No 12, Kadıköy, İstanbul

Cüzdanımızın da midemizin de en sevdiği: Halil Lahmacun

mekangurme

Sadece ay sonu değil ayın her günü kalabalık bir mekandan bahsediyoruz, yaptıkları enfes lahmacunlarla her konuğunu mutlu eden, damakları şenlendiren, bunu yaparken de bütçeyi sarmayan bu nefis mekana mutlaka uğrayın diyoruz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No 26, Kadıköy, İstanbul

Sulu yemeğe hasret kalma: Beyaz Lokanta

yelp

Ay sonu geldi, az para harcamalıyız diye de sulu yemeklerden uzak kalmamıza gerek yok. Uygun fiyatlara sulu yemek bulabileceğimiz düşünceli mekanlar var çünkü. Beyaz Lokanta'da mesela, kuru fasulye olur, çeşit çeşit sebze yemeği olur, birçok yemek 5 liranın altında fiyatlarla sunuluyor, değerlendirmeli.

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi, İstiklal Caddesi, İmam Adnan Sokak, No 10, Beyoğlu, İstanbul

Her daim kalabalıksa nedeni var: Bahçe Büfe

bahcebufe

Bakırköy'de yer alan Bahçe Büfe, uygun fiyatlarıyla ayın her günü tıka basa dolu, önünden kuyruk eksik olmayan yerlerden. Bu kalabalığın tek nedeni de fiyatların uygunluğu değil elbette, sundukları yiyecekler de pek lezzetli. 5 liraya sosisli sandviçten ıslak hamburgere dek birçok seçenek bulabilirsiniz.

Adres: Bakırköy Mahallesi, İncirli Caddesi, No 79, Bakırköy, İstanbul

Bir dilimi bile doymaya yeter: Pizza Vegas

facebook - pizza vegas

Dilim pizzacıların en bilinenlerinden olan Pizza Vegas da ay sonu sizi yalnız bırakmayacak adreslerden. Bir dilimi bile açlığı bastıracak kadar büyük ve doyurucu oluyor üstelik. Pek çok yerde şubesine rastlamak da mümkün. Özellikle Cihangir'dekini denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Liva Sokak, No 18/A, Beyoğlu, Istanbul

Tatlısız da olmaz: Baltepe Pastanesi

noktala

Evde ay başından stokladığınız makarnalar, pirinçler, konservelerle idare edebilirsiniz ama canınız tatlı ister de evde bulamazsanız, işte o fena. Hemen 5 lira altına da enfes tatlılar yiyeceğiniz bir şeyler lazım size, tam da bu soruna çözüm Baltepe Pastanesi'nden geliyor. Damaklara lezzet, vücuda mutluluk, bütçeye ferahlık oluyor.

Adres: Atikali Mahallesi, Yavuz Selim Caddesi, Müstakimzade Sokak, No 33/A, Fatih, İstanbul

Al yiyeceğini git: Moda Aile Çay Bahçesi

ceylanontheroad

Nefis bir manzara eşliğinde kendinizi şımartabilirsiniz ay sonu da. Hazır havalar da hala güzelken, alın simidinizi poğaçanızı, gidin Moda Aile Çay Bahçesi'ne. Uzun uzun kitabınızı okuyun, son güneşli havaların tadını çıkarın mesela, dünyalarca para harcamak şart değil ya.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No 13, Kadıköy, İstanbul

Her köşebaşında bulunur bonusu: Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi

ticarikatalog

Çiğ köfte de bizim kötü gün dostlarımızın başında gelenlerden. Uygun fiyatı, enfes tadı ve bol acısıyla gönlümüzü fethetmeyi bilenlerden. Özellikle her yerde karşımıza çıkan, dükkanın önünde mutlaka bu afişin asılı olduğu Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi olan tüm mekanlar da tam şu sıralar uğrak noktalarınız olacak, eminiz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?