zeytinyaginin-faydalari-8-yeni

Neden Her Sabah Aç Karnına Zeytinyağı İçmelisiniz?

Favorilerime
Ekle

Sarma gibi zeytinyağlıların var olma sebebi, sebze yemeklerine yakıştığı kadar salatalara ve soslara sınıf atlatan zeytinyağı doğanın bize verdiği bir mucize.

Ama sadece yemeklere verdiği lezzet için geçerli değil bu söylediklerimiz, aynı zamanda insan vücudu için de tam bir sağlık kaynağı zeytinyağı.

Yağ asitleri ve vitamin açısından çok zengin olan zeytinyağını yemeklerde sık sık kullanıyor olabilirsiniz ama aynı zamanda onu içebileceğinizi de biliyor muydunuz mesela?

Zira her sabah aç karnına bir yemek kaşığı zeytinyağı içmenin sağlığa o kadar çok faydası var ki...

Çünkü kansere, özellikle de kalın bağırsak (kolon) kanserine karşı sizi korur

Gerçek Zeytinyağı

Zeytinyağının içindeki fenolik bileşikler oleik asitle bir araya geldiğinde kontrolsüz hücre çoğalmasını baskılayarak kanser hücrelerinin büyümesini engeller. Oleik asit özellikle kalın bağırsak kanseri oluşumunda etkili olan safra asitlerinin üretimini azaltır ve mukoz dokunun bütünlüğünü sağlar.

Çünkü daha güçlü ve sağlıklı cilt, saç, tırnak ve kemiklere sahip olmanızı sağlar

Zeytinyağıyla Makyaj Temizleme

Zeytinyağı cildinizi, tırnaklarınızı ve saçınızı yumuşatır, onarır, besler, nemlendirir ve böylelikle saç ve tırnakların hızla uzamasına yardımcı olur. İçinde zeytinyağı bulunan birçok maske ve kremler mevcut olsa da zeytinyağını vücuda doğrudan almak bu olumlu etkileri daha hızlı yaşamanızı sağlar.

Çünkü karaciğeri temizler

Gerçek Zeytinyağı

Karaciğer iç organlarımızı temizleme görevi görürken arada kendini de temizlemeye ihtiyaç duyar. Bu noktada ise onun ihtiyaç duyduğu şey zeytinyağı olabilir. Bu yüzden bir bardağın içine iki yemek kaşığı zeytinyağı ekledikten sonra üzerine bir limonun üçte birini sıkın ve onu afiyetle tüketin.

Çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir

Gerçek Zeytinyağı

Zeytinyağında yer alan yağ asitleri bağışıklık sisteminin farklı fonksiyonlarının görevini yapmasında büyük katkıya sahip. Mesela bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi ve hatta doğuştan gelen bağışıklık sistemine bağlı hastalıkların tedavisi gibi...

Çünkü kalp hastalıklarından korur

null

E vitamini ve selenyum içeren zeytinyağı damar sertliği ve kalp krizine karşı en etkili doğal ilaçlardan biri olarak biliniyor. Ayrıca zeytinyağı, içindeki K vitamini sayesinde damar çeperleri ve kalp dokusunu koruyucu bir etkiye de sahip.

Çünkü vücuttaki iltihapları geçirir

null

Zeytinyağı, vücuttaki iltihapları geçirmede doğal bir ilaç. Araştırmalar gösteriyor ki üç yemek kaşığı zeytinyağı içmek bir kutu ilacın %10 kadar faydasını vücudunuza almanızı sağlıyor. Üstelik doğal yollarla...

Çünkü kötü huylu kolesterolü azaltır, kan şekerini dengeler

Damara çöken kolesterollerden kötü huylu olanının damarda yapacağı hasarı önleme özelliğine sahip zeytinyağı kandaki farklı kolestrollerin de dengesini sağlıyor. Yani aç karnına içeceğiniz zeytinyağı kötü huylu kolesterolün azalmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda damar sağlığını koruyan iyi huylu kolesterolün de artmasını sağlıyor. Bunun sebebi ise içinde muhteva ettiği oleik asit.

Çünkü beyninizi korur

null

Zeytinyağının ayrıca Alzheimer'dan koruduğu, belleği güçlendirdiği ve depresyon riskini azalttığı biliniyor. Bunun bilimsel sebebi ise zeytinyağında çok yüksek oranda polifenol adı verilen doğal antioksidanlar bulunması.

Kadınlara özel bonus: Göğüs sarkmalarını önler ve büyümelerini sağlar

null

Antioksidan ve yağ asitleri açısından oldukça zengin olan zeytinyağı serbest radikallerin oluşturduğu hasarı gidererek olası sarkmaları önler, cilt rengini ve dokusunu iyileştirir. Zeytinyağıyla yapacağınız 15 dakikalık masajlar sayesinde kan akışını hızlandırabilir ve hücrelerin onarılmasını sağlayabilirsiniz. Hatta bu masajla bir ay içinde göğüslerinin büyüdüğünü söyleyen kadınlar da çok. Tabii siz bilirsiniz.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere doktorunuzun sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

4

ersinerol19 Eylül 2019 13:48
Doğru zeytinyağını bulmuşsanız onu sadece yemeklerde değil aynı zamanda ilaç niyetine içebilirsiniz. Hele ki o taş baskı soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağı ise. https://www.zeytinbakkal.com/tas-baski-sizma-zeytinyagi-5lt
Yanıtla
zeytinana13 Aralık 2018 15:14
Zeytinyağını her sabah aç karnına bir kaşık içerim. Genelde de buradan zeytinyağı satın alırım https://zeytinana.com/zeytinyagi
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?