Göz Altı Morluklarından ve Yüzdeki Şişkinliklerden Kurtaran 3 Malzemeli Karışım

Favorilerime
Ekle

Güzellik ve bakım deyince bile aklınıza ilk olarak yiyecekler geliyorsa doğru yerdesiniz.

Artık dünyadaki hemen herkes yüzünü doğaya dönmüş durumda, malumunuz. O zaman biz neden eksik kalalım, bir sivilceden kurtulmak, kara noktaları temizlemek ya da yüzümüzdeki şişkinliklerden, göz altımızdaki morluklardan kurtulmak için içinde hangi kimyasal maddelerin kullanıldığından bile bihaber olduğumuz kremlere, maskelere, cilt bakım ürünlerine dünyanın parasını verelim ki?

Üstelik elimizin altında zerdeçal, yoğurt ve limon suyu gibi değerini aslında hepimizin az çok bildiği basit malzemeler varken?

Hazır hafta sonu da yaklaşıyorken bu tarifi bir köşeye not edin bizce. Göz altınızdaki morluklardan, yüzünüzdeki lekelenmelerden, şişkinliklerden hatta sivilcelerden kurtulmak, şöyle ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için denemeye değmez mi sizce de?

E haydi o zaman sözü hiç uzatmayalım, 3 basit malzemeyle kolayca hazırlayabileceğiniz bu karışımı anlatmaya başlayalım.

Önce malzemeleri tanımalı: Zerdeçal, yoğurt ve limon suyu

Karışımın en renkli yüzü olacak isim zerdeçal. Kendisi, içindeki kurkumin (curcumin) adlı madde sayesinde son zamanlarda altın değerinde görülen bir malzeme bildiğiniz gibi. çünkü bu aktif madde sayesinde vücutta oluşan iltihaplanmaların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine destek oluyor, toksinlerin, yani vücudumuza giren yabancı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına da yardım ediyor.

Bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz, çünkü zerdeçal tüm bunların yanında kan damarlarındaki plakların, pıhtıların temizlenmesini de hızlandırıyor. Ödemden eklem ağrılarına kadar birçok sorunla baş etmemize destek veriyor. Hal böyle olunca göz altı morluklarına, şişkinliklere ve hatta sivilcelere de iyi geliyor tabii.

Yoğurt derseniz, o zaten evlerimizin baş tacı, soframızın olmazsa olmazı ama sadece bu kadar da değil. İçindeki laktik asit sayesinde cilt rengini açmada da önemli bir malzeme. Doğal olarak birçok güzellik ve bakım formülünün içinde de kendine yer buluyor.

Tabii burada dikkat edilmesi gereken kullanılan yoğurdun olabildiğince doğal sütten hazırlanmış doğal bir yoğurt olması. Aksi halde yeterli etkiyi göremeyebilirsiniz, bizden söylemesi.

Limonsa hepimizin bildiği gibi asidik yapısıyla cilt beyazlatma yöntemlerinin en gözde malzemelerinden. Doğal olarak göz altı morluklarında da üzerine tanımıyor. Ancak asidik özelliği nedeniyle göze asla temas ettirilmemesi, tarifinde yazan miktardan fazla kullanılmaması büyük önem taşıyor.

Son olarak karışıma ekleyebileceğiniz diğer malzemelerden de söz edelim. Eğer cildiniz çok kuruysa bu karışıma bal ya da zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. her ikisi de içinde bulunan yararlı bileşenler sayesinde cildinizi beyazlatırken besleyecek, daha fazla kuruyup tahriş olmasının, kızarmasının önüne geçecektir. Bu sayede sadece göz altı morluklarından kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda ışıl ışıl, aydınlık ve sağlıklı bir görüntü de elde etmiş olursunuz. Mis.

Beklenen an geldi: Göz altı morluklarından ve şişkinliklerden kurtaran 3 malzemeli karışım tarifi

kattivatrends

kattivatrends

Malzemeler:

 • 1/2 çay kaşığı toz zerdeçal
 • 1/2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1/2 çay kaşığı bal ya da zeytinyağı (İsteğe bağlı)
 • Nasıl Yapılır?

  Hemen her evde bulunan üç basit malzemeyle yapılan bu karışımı hazırlamak da oldukça kolay tahmin edebileceğiniz gibi. Küçük bir kabın içine tüm malzemeleri ekleyin ve güzelce karıştırın. Ardından hiç bekletmeden göz altı morluklarınızın bulunduğu alan başta olmak üzere yüzünüzde şişlik, renk değişimi gibi sorunlar olan bölgelere sürün ve 20 dakika bu şekilde bekleyin. Son olarak yüzünüzü soğuk suyla güzelce temizleyin.

  Eğer cildiniz fazla kuruysa karışıma 1/2 çay kaşığı bal ya da zeytinyağı da ilave edebilirsiniz.

  Ancak dikkat, karışımın gözünüze temas etmemesine dikkat edin. Özellikle karışımdaki malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa, bu karışımı uygulamayın.

  Aynı şekilde alerjik, hassas bir cildiniz varsa yüzünüze uygulamadan önce mutlaka alanında uzman doktorlara danışın, eğer mutlaka uygulamak istiyorsanız önce kolunuzun iç kısmı gibi bir bölgede, küçük bir alana uygulayarak sonuçları gözlemleyin.

  Bu karışım cilde sürüldüğünde içindeki limon suyunun etkisiyle hafif bir kaşıntı yapabilir ancak karışımı uyguladığınızda hissettiğiniz kaşıntının şiddeti fazlaysa hemen cildinizi temiz suyla güzelce temizleyin.

  Kaynak: homeremediesforlife  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?