Mükemmel Hamur İşleri Yapmanızı Sağlayacak 12 Pratik Ürün

Favorilerime
Ekle

Hamur işi yaparken kullanacağınız birkaç malzeme, uygulayacağınız birkaç pratik yöntem ve püf nokta sayesinde işlerinizi kolaylaştırabilir, puf puf kabaran, yumuşacık, tam kıvamında pişen hamur işleri hazırlayabilirsiniz.

Mantıdan tarta, makarnadan çeşit çeşit poğaça ve böreğe, aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm hamur işlerinde bu ürünleri kullanabilir, içlerinden ihtiyacınız olanları hemen belirleyip sepetinize ekleyebilirsiniz.

Tam istediğiniz boyutta olsunlar: Silikon Hamur Matı

hamur-isi-malzemeleri-1

Hamur işi yaparken en zorlandığınız kısımlardan biri hamuru doğru boyutlarda açmak oluyorsa ya da hamurun tezgaha yapışmasından, etrafın un olmasından şikayetçi oluyorsanız bu silikon mat tüm sorunlarınıza çare olmaya hazır. Hamurunuzu tam istediğiniz boyutlarda açın, silikon malzemesi sayesinde hamurunuz yapışıp kalmasın. Bu kullanışlı matın fiyatı sadece 39,99 TL.

Şekil vermek artık çok kolay: 6'lı Hamur Kesici

hamur-isi-malzemeleri-2

Bu 6 parçadan oluşan hamur kesiciler, düz ve tırtıklı kenarlarıyla birçok işinizi kolaylaştıracak, onlar sayesinde hamuru yapıştığı yerden kolayca kazıyabilecek, hamuru bezelere çok pratik bir şekilde ayırabilecek, dilimleyebilecek, hatta dilerseniz kenarlarıyla düz ya da tırtıklı birçok şekil verebilecekseniz. Bu setteki özel hamur spatulalarının her birini pastalara şekil verirken de kullanabilirsiniz. Fiyatı 108,34 TL.

Gelsin krepler, cupcake'ler: Hamur Dağıtıcı

hamur-isi-malzemeleri-3

Hazırladığınız daha sıvı kıvamlı hamurları porsiyonlarken zorlanıyorsanız, örneğin krep yaparken her seferinde aynı miktarda hamuru tava ile buluşturmak zor geliyorsa ya da hamuru paylaştırırken sıvı kıvamlı hamur etrafı kirletiyorsa bu pratik dağıtıcı sayesinde tüm bu sorunlardan kurtulabilir, her biri birbirinin aynı krepler, pancake'ler, muffin'ler, cupcake'ler yapabilirsiniz. Fiyatı 54,85 TL.

Her yer un olmasın: Büyük Hamur Torbası

hamur-isi-malzemeleri-4

"Şimdi her yer un olacak" diye uzak durduğunuz tüm hamur işlerini yapma hevesi uyandıracak bir ürün var karşınızda! Tekrar tekrar yıkanabilir silikon yapılı bu torbaya hamurunuz için gerekli tüm malzemeleri aktarın ve torbanın üzerinden yoğurmaya başlayın. Malzemelerin kısa sürede homojen kıvamlı bir hamur olmasını sağlayacak bu torbayla tezgahı hiç kirletmeden dilediğinizi yapın. Mis. Fiyatı 44,87 TL.

Ahşap oklavalardan çok daha pratik: Paslanmaz Çelik Oklava

hamur-isi-malzemeleri-5

Ahşap oklavalara göre çok daha kısa sürede hamuru istediğiniz incelikte açmanızı sağlayacak bu oklava, paslanmaz çelikten yapıldığı için çok daha uzun ömürlü oluyor, ele oturan ergonomik yapısı sayesinde hamur açarken elinizi kolunuzu da çok yormuyor. Bulaşık makinesinde de kolayca yıkayabileceğiniz oklavanın fiyatı 123,88 TL.

Isıya dayanıklı: Silikon Fırçalı Yağ Şişesi

hamur-isi-malzemeleri-6

Pişirmeden önce ya da pişirdikten sonra üzerine yağ, su ya da yumurta sürmek istediğiniz tüm hamur işlerinde kullanabileceğiniz bu özel yağ şişesi, silikondan yapıldığı için çok pratik bir kullanım sağlıyor, ısıya dayanıklı olduğu için sıcak hamurlara da kolayca uygulanabiliyor. Fiyatı 41,69 TL.

Saniyeler içinde: Pizza Kesici

hamur-isi-malzemeleri-7

Pizza başta olmak üzere pişirdikten sonra dilimlemeniz, porsiyonlamanız gereken tüm hamur işlerinde kullanabileceğiniz bu kesici sayesinde klasik bıçakla kesmeye çalıştığınız, keserken üzerindeki malzemelerin dağılmasına sebep olduğunuz tüm hamur işlerini saniyeler içinde tam istediğiniz şekilde dilimleyebileceksiniz. Fiyatı 92,59 TL.

Her yeri eşit pişsin: 2 adet Ahşap Krep Yayıcı

hamur-isi-malzemeleri-8

Krep ya da pancake yaparken hamuru tavaya tam istediğiniz yuvarlaklıkta yayamıyorsanız, yaptığınız kreplerin bir tarafı kalın bir tarafı ince oluyorsa bu pratik hamur yayıcı sayesinde bir hareketle istediğiniz mükemmel yuvarlaklık ve incelikte krepler elde edebilirsiniz. Fiyatı 59,39 TL.

Hamur açmanın kolay yolu: Makarna Makinesi

hamur-isi-malzemeleri-9

Makarnasını bile evde, elleriyle hazırlayan hamur işi ustalarını böyle alalım. Hamuru çok pratik bir şekilde, istediğiniz boyutlarda açmanızı sağlayacak bu makine sayesinde sadece makarna yapmakla yetinmeyebilir, hamur açmanız gereken birçok tarifte değerlendirebilirsiniz. Fiyatı 792,00 TL.

Mantı kapamak iş olmaktan çıksın: Mantı Kalıbı

hamur-isi-malzemeleri-10

Evde mantı hazırlamak için epeyce bir emek ve zaman harcamak gerekiyor, hamuru hazırlaması, açması derken bir de tek tek kapatmasıyla uğraşmak gerekiyor. İşte sizi en azından bu uğraştan saniyeler içinde kurtaracak çok pratik bir mantı kalıbı var karşınızda. Onunla mantı kapamak çok kolay. Fiyatı 34,90 TL.

Puf puf kabarsınlar: Mayalama Sepeti Seti

hamur-isi-malzemeleri-11

Mayalı hamuru tam kıvamında kabartmanızı sağlayacak bu set, hafif nemli bir mikro klima sağlayarak hamurlarınızın mükemmel bir dokuda olmasını ve puf puf kabarmasını sağlayacak. İçeriğinde sepet, fırça, kumaş, kazıyıcı ve bıçaklar bulunan bu mayalama sepeti setinin fiyatı da 216,88 TL.

İçi dolgulu nefis hamur işleri için: Hamuru Kesici

hamur-isi-malzemeleri-12

Ravioli'den çiğ böreğe, içi istediğiniz malzemelerle dolu çeşit çeşit poğaçalara, bu kalıp sayesinde hamurlarınıza kolayca şekil verebilir, dışarı taşmayacak, şekli bozulmayacak dolgulu lezzetler hazırlayabilirsiniz. Fiyatı 30,79 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?