Beyaz Saçlarla Kısa Sürede Vedalaşmanızı Sağlayacak İki Malzemeli Doğal Karışım

Favorilerime
Ekle

İlerleyen yaş, çevresel ve genetik faktörler sebebiyle beyazlayan saçlar özellikle kadınlar için zaman zaman büyük bir endişeye dönüşebiliyor. Beyaz saçlarından kurtulmak isteyenlerse çözümü evde saçlarını hazır boyalarla boyamakta ya da kuaför koltuklarında aramakta bulabiliyor.

Peki size beyaz saçlarınızdan kurtulmanın ve onları boyamanın çok daha doğal bir yolu olduğunu söylesek?

Üstelik evde uygulamak da çok basit.

Saç sağlığına faydaları say say bitmeyen iki basit malzeme

Saçtaki beyazlardan kurtulmak ve onları doğal olarak boyamak için ihtiyacınız olan sadece iki basit malzeme aslında: Ceviz kabuğu ve ceviz yaprağı.

Bu iki doğal malzemenin saça faydaları ise say say bitmiyor. Doğal saç boyası olmalarının yanı sıra saç beyazlamasına bitkisel çözüm olarak kullanılıyorlar. Saç dökülmesini önleyip saça ipeksi bir görünüm ve parlaklık kazandırıyorlar.

Daha da detaylandırmak gerekirse kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını hızlandırdığı bilinen ceviz, kanla beslenen saç köklerini güçlendirerek dökülmelere karşı koruyor. Ceviz kabuğu ise saça koyu kahverengi bir renk verirken saçların parlaklığını artırma özelliğine sahip. Bu yüzden yıllardır insanlar cevizi doğal bir saç boyası olarak kullanıyorlar.

Beyaz saçlardan kurtaran iki malzemeli doğal saç boyası tarifi

Malzemeler:

 • 3 çorba kaşığı ceviz kabuğu
 • 6 adet ceviz yaprağı
 • Nasıl Yapılır?

 • Ceviz yapraklarını 2 su bardağı kadar suya atın ve 20 dakika kaynatın.
 • Kaynadıktan sonra 20 dakika kadar demlenmeye bırakın.
 • Bu sırada ceviz kabuklarını iyice ezerek blenderdan geçirin ve püre kıvamına getirin.
 • Ardından demlenen karışıma ceviz kabuklarını da atın ve karıştırın.
 • Son aşamada hazırladığınız karışımı bir şişeye koyarak iyice çalkalayın.
 • myilifestyle

  myilifestyle

  Nasıl Kullanılır?

  Önce bu işin sabır isteyen bir süreç olduğundan bahsetmek gerek. Tek seferde saçlarınızdaki beyazlarla vedalaşmayı beklemeyin.

  İkinci önemli nokta ise bu karışımı sadece koyu renk doğal saç rengine sahip kişilerin uygulaması gerektiği. Zira cevizli bu karışımla boyadıktan sonra saçınızın renk tonu kahverengi ya da bir kaç ton daha açığı olacaktır.

  Peki hazırladığınız karışımı nasıl ve ne sıklıkla uygulamalısınız?

  Saçınızdaki beyazların yoğunluğu çoksa bu karışımı her gün bir çay bardağını geçmeyecek şekilde uygulamanızda bir sakınca yok. Karışımı bir pamuk yardımıyla özellikle saç diplerine yedirin ve bir saat bekletip durulayın. Saçlar koyulaşmaya başladığında ise haftada bir ya da iki defa uygulamaya başlayabilirsiniz.

  Bu arada bu karışımı uygularken eldiven giymeyi ve yüzünüzü korumayı unutmayın. Çünkü dediğimiz gibi ceviz çok etkili bir renklendirici.

  Saçlarınızın koyulaştığını ve beyaz saçların kaybolduğunu bir hafta içinde hemen fark edeceksiniz.

  Son ve önemli bir not: Cevizli bu karışımın bilinen herhangi bir zararı yok. Ancak hassas bir cilde ve alerjik bir bünyeye sahipseniz önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz.

  Kaynak: 1, 2  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?