Anasonlu Balık Çıtırları Tarifi

Tapasuma Restaurant'tan Boğaz Manzaralı Tarifler

Favorilerime
Ekle

İstanbul'un canlılığını fırsat bilip hava nasıl olursa olsun kendimizi Karaköy'e, Tophane'ye, Kadıköy Moda'ya atmaya başladık. Tam o sıralarda romantik mi romantik, geçirdiğiniz akşamın keyfini çıkarabileceğiniz bir yeri size önermek istedik ve önerdik de: Tapasuma Restaurant.

Boğaz'ı en iyi görebileceğiniz, deniz kokusunu en iyi duyabileceğiniz, güzel bir yemeği nezih bir şekilde yiyebileceğiniz bir yer. Bir gittiğinizde en kısa sürede tekrar gitmek isteyeceğiniz yer.

Daha önce sizin için Tapasuma Restaurant'ı biz güzel gezmiş ve kendisinin güzelliğinden bahsetmiştik. Sıra geldi olur da gidemezsiniz diye Tapasuma Restaurant tariflerini bir araya getirmeye.

Malzemeler hazırsa başlayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi değil: Üç etli çentik kebabı

Tapasuma Çentik Kebabı Tarifi

Tapasuma Çentik Kebabı Tarifi

Bildiğiniz çentik kebaplarından farklı bir tarif denemek istiyorsanız üç etli çentik kebabı tam size göre. Neden mi? Çünkü içinde yalnızca dana bonfile eti değil bir de marinasyon karışımında bekleyen tavuk but eti ve ızgara köfte ilavesi var. Yani ağzınıza layık.

Farklılıkları severim diyenlere: Tapasuma Restaurant’tan Üç Etli Çentik Kebabı

Pamuk gibi yumuşacık: Kuzu külbastı

Kuzu Külbastı Tarifi

Kuzu Külbastı Tarifi

Bir etin iyi marinasyon sürecinden geçip geçmediğini yerken ağzınızda kalan tadından ve yumuşaklığından anlarsınız. Lezzetten yumuşacık olan kuzu külbastı eti yerken ağzınızda dağılacak, mutluluk verecek. Servis edilirken yaverlik eden beğendi ve patlıcan da lezzeti taçlandıracak.

Beğendisini beğenmeye hazırım diyenlere: Tapasuma Restaurant’tan Kuzu Külbastı

Tam mezelik: Anasonlu balık çıtırları

Anasonlu Balık Çıtırları Tarifi

Anasonlu Balık Çıtırları Tarifi

İki güçlü yemekten sonra dilerseniz ara sıcak dilerseniz de ana yemek olarak servis edebileceğiniz anasonlu balık çıtırlarına geldi sıra. Anason tozunun verdiği farklı lezzetle harmanlanan, dolmalık fıstıkla lezzetlendirilen bu çıtırlar masada ilk biten olabilir.

Masamı şenlendirir diyenlere: Tapasuma Restaurant’tan Anasonlu Balık Çıtırları

Hepsinin üzerine: Beyaz çikolatalı mus

Beyaz Çikolatalı Mus

Beyaz Çikolatalı Mus

Tüm yemeklerinizi hazırladınız, son olarak tatlıya geldi. İçinizi ısıtacak, yerken kendinizi şanslı hissedebileceğiniz bir tarif var elimizde. Kendisi beyaz çikolatalı mus. Yumuşacık bir lezzet. Yalnızca siz değil tüm ailenizin bu tatlıya bayılacağına eminiz.

İşte şimdi oldu diyenlere: Tapasuma Restaurant’tan Beyaz Çikolatalı Mus


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?