Neredeyse Obeziteye Çalışan Dünyanın En İlginç Diyetleri

Favorilerime
Ekle

Bu yazıyı okuyanlar arasında en ilginç diyetler diyerek kibar bir şekilde telafuz etmeye çabaladığımız bu saçma diyetleri yapan birinin olduğunu zannetmiyoruz.

Sonuçta bırakın yalnızca kilo vermeyi diyetin sonunda Victoria's Secret modeli dahi olsanız tenya yemeye değmez. Tenya. Obez olun daha iyi.

Arap sen diyet yapma tokunu çıkarıyorsun: Maymun diyeti

Gülen Adam Kemal Sunal'ı kaybedişimizin 14. yılı anısına onun efsane repliğiyle (bkz: Arap sen içme bokunu çıkarıyorsun) söze girdik, nur içinde yatsın diyelim ve diyete geçelim. Adam Scott adında nev-i şahsına münhasır bir arkadaş maymunların günlük besin ihtiyaçlarını karşılayan maymun mamasını yemek suretiyle kilo vermeye çalışır. Söylentilere göre Scott aynı zamanda "Maymun kadar güçlü olurum belki Maymunlar Cehennemi'nde başrol falan oynarım" diyerek de böyle bir işe girer. Peki sonuç? O kadar lifli yiyeceğin ardından günlerce tuvalete hasret kalma. Akıl fikir.

Diyetin sonunda ışık var "Gel gel" diyor: Güneş ya da nefes diyeti

The Breatharian Diet olarak da bilinen güneş ya da nefes diyetini yapanların Acun Ilıcalı tarafından fellik fellik arandığı söyleniyor. Çünkü bu diyetin temelinde hiçbir şey yememek yatıyor. Su dahi içilmiyor. Güneş ışığı ve alınan nefes insana yeterli besini sağlıyormuş. Tam Survivor'lık. Mamafih bu diyeti yapanların hiçbiri aldıkları besinleri kontrol etmek isteyen doktorlara kendini göstermeye yanaşmıyormuş. Adına Survivor diyeti mi desek?

Not: Bu diyetin su kaybından dolayı insan yaşamlarına son verdiği doğrudur.

Japonlar bildiğimiz gibi: Mavi gözlük diyeti

Eğer ortamlarda Cyclops'un kuzeni olduğu yalanını atmak ve bir yandan kilo vermek istiyorsanız, Japon'dan satılık mavi gözlük var. Bu diyete göre mavi gözlük taktığınızda beyindeki iştahtan sorumlu yeme bakanlığı görevlerini yerine getiremiyor ve siz de yemek yemiyormuşsunuz. Deterjan ve bilumum temizlik malzemesinin rengini düşününce mantıklı gelse de hem sürekli gözlükle gezilmez hem de beyinde o yemeğin doğal rengiyle olan hali var. Tam bilemedik. Bilen haber etsin.

Esprisi kendinden: Pamuk diyeti

Bu diyeti başarıyla uyguladığınız takdirde diyetin hem başında hem de sonunda vücuda pamuk girme garantisi var. Dalından koparılan pamuğun içerdiği lif uzun süre tok tuttuğu için insanoğlu taze taze pamuk da yemiş. Lakin o bakış açısıyla tuvalet terliği de tok tutar ya neyse.

Şimdi sana kaybolan yıllarını verseler: Bebek maması diyeti

Amerika'nın önde gelen fitness'çılarından Tracey Anderson'un günde 100 ml'lik cam şişelerde 14 adet bebek maması yemek suretiyle yaptığı bu diyet, içinde imam ve cemaat geçen o güzide atasözümüz misali birden yayılmış ve hızlı tüketmek anlamında bir evren markası Amerika'da oldukça popüler olmuştur. 'Daktır Oz'a sormak lazım.

Beyni berraklar: Uyku diyeti

Uyku diyetinin mantığı çok basit "Uyuduğun sürece yemek yiyemezsin". Başka da bir adımı yok. Ne kadar çok uyursan o kadar az yer, kilo verirsin. Tek bir diyeceğimiz var: Bu gerçek olsa ülkede fazlalığı olan üniversite öğrencisi olmazdı.

Gel beni de ye gel: Tenya diyeti

glee-wikia

glee-wikia

Çok fazla söze gerek yok: Tenya vücuttaki iştahı kontrol altına alıyormuş da o yüzden kilo veriliyormuş. İnsanlık olmadı, baştan başlayalım.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?