akilli-pizza-kutusu-greenbox

Bıraksak Bizim Yerimize Pizzayı da Yiyecek Akıllı Pizza Kutusu

Favorilerime
Ekle

Pizzaya kimsenin hayır diyemeyeceğini kabul ederek başlayalım öncelikle. Soğuk da olsa, sıcak da olsa her öğün ve her an yenebilir pizza. Zaten çok sevdiğimiz büyüklerimizin de dediği gibi, "sex is like pizza, even when it's bad it's still pretty good".

Greenbox şirketindeki güzel insanların derdi ise pizzayla değil, pizzanın kutusu ile. Pizza kutusunun efektif kullanılamadığını, çöpe atıldığı zaman yer kapladığını ve tabii katlanamadığını bilen Greenbox, nefis bir fikirle epey akıllı bir pizza kutusu tasarlamış.

Yüzde 100 geri dönüştürülmüş ürünlerden yapılan ve yeniden geri dönüştürülebilen Greenbox pizza kutusunun üst kısmı, aşağıdaki giflerde görebileceğiniz gibi, dört farklı tabağa dönüşüyor. Böylece kirlenen tabak derdi son eriyor. Kutunun alt kısmı ise sonra yemek üzere ayrılan dilimler için saklama kutusu oluyor.

Şu anda ABD'de birçok yiyecek dağıtıcısına verilen ve kullanılmaya başlayan Greenbox pizza kutuları öncelikli olarak doğum günü partileri, piknikler ve ofislerdeki kutlamalar için düşünülmüş. Bulaşık derdi yok, çöpe sığmayan kutu derdi yok, çöpe atılan pizza derdi yok.

Türkiye'ye de gelsin isteriz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Alperen18 Eylül 2014 05:57
Arkadaş ben de bir şey var sandım. Karton ayırma kısımları eklemişler olan bu. Her parçaya bir dilim pizza düşüyormuş da tabak derdi bitiyormuş. Te Allahım. Kutunun üstünü yırtıp pizza dilimini üstüne koymayı akıl edemeyen bir toplumdan nasıl Apple'lar, Microsoft'lar çıkıyor böyle.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?