Elma Sirkesinin Bir Salata Sosundan Çok Daha Fazlası Olduğunun 13 Kanıtı

Favorilerime
Ekle

Tanışmayanınız yoktur aslında elma sirkesiyle, en kötü adını biliyorsunuzdur. Ancak iş kullanıma geldiğinde birçoğumuz salatanın dışında görmedik kendisini.

İşte bugün o alışkanlığımızı kırma niyetindeyiz. Çünkü elma iksiri, mucizenin tanımının izin verdiği kadar mucize bir içecek.

Çünkü tamamen doğal bir ürün

Elma sirkesi, elma suyunun fermante edilmesiyle elde edilir. Yüzde yüz doğaldır o yüzden.

Her sabah aç karnına içerseniz, vücuttaki yağlarınızın başına gelenlere şaşırırsınız

Her sabah, aç karna, 1 bardak ılık suya, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve dilerseniz 1 tatlı kaşığı bal katarak için. Birkaç haftada vücuttaki yağlarınızın başına gelenler, pişmiş tavuğun başına gelmeyecek.

Yüz toniğine harcadığınız parayla tatile çıkın

yuz-tonik-elma-sirkesi

Gerçekten. Elma sirkesinin yüzünüze sağladığı katkıyı İsviçreli bilim adamlarının aylarca yaptığı tonik sağlayamaz. Yapmanız gereken, yarım bardak suya, çeyrek bardak sirke ekleyip bu karışımla yüzünüzü silmek.

Çünkü biliyorsunuz, diş temizletmek aslında dişe zarar verir

Bu nedenle elma sirkesine bir kez daha ihtiyacınız var. Dişlerinizi elma sirkesiyle ovun ve ağzınızı suyla çalkalayın. Elma sirkesi, diş lekelerinizi temizleyecek.

Malum önümüz yaz, güneş yanıkları tatlı tatlı dert açabilir

Güneş altında uyuyakaldınız, çevreniz vicdansız dostlarla çevrili olduğu için uyandıran da olmadı, olur öyle. Küveti doldurun, içine bir fincan elma sirkesi ekleyin ve 10 dakika içinde bekleyin. Bir de gece uykunuzu iyi alın.

Her gün traş olmak zor iş, kabul edelim

tras-losyonu-elma-sirkesi

Bir de traş losyonu denilen bir şey var. Losyon. Bir kelime bu kadar güvenilmez olabilir. Alıyorsun hemen bitiyor, yüz yakmaktan başka bir şeye yarayıp yaramadığı konusunda da bir şey diyen yok. Siz en iyisi, bir bardağın yarısını suyla, yarısını elma sirkesiyle doldurun, traştan sonra yüzünüzü onla yıkayın.

Çünkü elma sirkesi utanmasa kalkıp masaj yapacak

Mübalağa ediyoruz diye, gerçekliğinden uzaklaştık sanılmasın. Yorgun el ve ayaklarınıza elma sirkesiyle yapılan masaj, masajın getirdiği rahatlama hissini kesinlikle artıracaktır. Deneyiniz.

Saçlarınızın daha parlak ve hacimli olması konusunda da elma sirkesinin bir fikri var

 

patlak-elma-1

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama işlemini elma sirkesiyle yapın, giyinip evden çıkınca aradaki farkı anlayacaksınız.

Çünkü yorgunluk ve unutkanlık dediğin izelma sirkesine kadar

 

patlak-elma-2

Deneyiniz, denettiriniz.

Evcil hayvanlarda pire kovucu olarak da kullanılabilir

pet-temizligi

Aynı oranda su ve sirkeyi, pireli olduğunu düşündüğünüz dostunuzun tüylerine püskürtün. Birkaç gün sonra o da siz de rahat edeceksiniz.

Bir temizlik malzemesi olarak elma sirkesi

Klozetin içine 1 bardak elma sirkesi dökün, 1 gece bekletin ve ertesi gün sifonu çekin: Klozet ?
Bulaşık makinelerinin deterjan kısmına elma sirkesi dökün: Bulaşıklar ?
Aynı oranda ölçülerle, su ve sirke karışımıyla: Fırın içi, mutfak tezgahı ve ayna ?

Zorunlu bonus: Elbette pek bir güzel salata sosu olur

İroni bonusu: Elma sirkesi mide yanmalarına da iyi geliyor

healthcareatoz

healthcareatoz

Neden şok dedik? Çünkü elma sirkesinin kullanımı midesinde rahatsızlık olanlar için pek önerilmez. Çünkü elma sirkesi de asidiktir. Ancak ülser haricinde bir mide rahatsızlığınız varsa, bir çay kaşığı elma sirkesi içip üzerine bir bardak su içebilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?