Ekim Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 10 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Bilenler bilir, Instagram'da yepyeni, lezzet dolu hesaplar keşfetmeyi ve bunu sizlerle paylaşmayı çok severiz.

Bu ay da yine nefis bir liste hazırladık, hem birbirinden özel tariflerini tüm püf noktalarıyla paylaşan hesaplara hem de nefis mekan önerileriyle sizi yollara düşürecek gurme damaklara yer verdik.

E haydi o zaman sizi daha fazla bekletmeden her birinden bal damlayan, mis kokular yükselen hesaplarla tanıştıralım, içlerinde hala takip etmedikleriniz varsa hemen takibe başlayın.

Küçük bir not: Sıralamayı hiçbir kriter gözetmeden yaptık, çünkü bu Instagram hesaplarının her biri zaten birbirinden nefis, birbirinden lezzetli.

dyt.aleynaturan

Neden takip etmeli: Şöyle sağlık dolu bir Instagram hesabıyla başlayalım dedik, insanı hiç aklında yokken bile sağlıklı beslenmeye ikna edecek nefis tarifleriyle bu hesabı mutlaka takip edin istedik. Özellikle tatlıları pek bir efsane, bizden söylemesi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: dyt.aleynaturan

haydipisirelim

Neden takip etmeli: Hem çok sevdiğiniz yemeklerin hem de bugüne dek belki de hiç denemediğiniz sıra dışı ve nefis lezzetlerin tariflerini bulabileceğiniz bir Instagram hesabı karşınızda. "Bugün ne pişirsem?" diye düşündüğünüz her an bir rehber olarak değerlendirebileceğiniz bir hesap üstelik.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: haydipisirelim

haticeli_tatlar55

Neden takip etmeli: Mutfağının şefi olmak isteyenlerin, pastanelerden çok daha lezzetli ve şık tatlılara imza atmak isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken, tarif defterlerinizde tarifleriyle kendine sık sık yer bulacak bir Instagram hesabı o. Şu ana dek takip etmediyseniz hemen şimdi, hiç vakit kaybetmeden takip butonlarına doğru alalım sizi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: haticeli_tatlar55

yemekani

Neden takip etmeli: "Bana sadece tarif yetmez, mekan önerileri de istiyorum" derseniz bu Instagram hesabını bir an önce takip etmeye başlayın deriz. Kendisi, gezdiği hemen her mekana gitme isteği uyandırıyor, tüm yönleriyle dürüstçe yaptığı yorumlarla takipçilerine lezzet dolu önerilerde bulunuyor.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: yemekani

mimar_seda

Neden takip etmeli: Tariflerini en çok merak ettiğiniz lezzetlerin de, çok sevdiğiniz ama bir türlü doğru tarifini bulamadığınız yemeklerin de adreslerinden biri bu Instagram hesabı. Üstelik bir mimarın ellerinden çıktığı çok ama çok belli olan, her karesiyle iştahları kabartan sunumları da size nefis fikirler verecek, eminiz. Sözün kısası, bir an önce takip ediniz.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mimar_seda

burcununsagliklitarifleri

Neden takip etmeli: Sağlıklı tarifler, enfes öneriler, ufkunuzu en az iki katına çıkaracak harika bilgiler ve çok daha fazlası var bu Instagram hesabında. Daha da çok neden sayardık ama sizi doğrudan takip butonuna doğru alalım, daha fazla vakit kaybetmeden onunla tanışın.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: burcununsagliklitarifleri

yummymutfak

Neden takip etmeli: Birbirinden nefis tarifler bulabileceğiniz, aynı zamanda belki de hiç duymadığınız mutfak tüyoları alabileceğiniz, hatta hangi ayda hangi sebze ve meyve yenir sorunuza yanıt bulabileceğiniz bir Instagram hesabı olur kendisi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: yummymutfak

sevims_kitchen

Neden takip etmeli: Her paylaşımıyla hayranlığınız biraz daha katlanacak, her tarifiyle koşar adım mutfağa gitmek isteyeceksiniz. Bu Instagram hesabından paylaşılan tariflerle eviniz bir anda en ala restorana ya da pastaneye dönüşebilir!

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: sevims_kitchen

ilknurunpastablogu

Neden takip etmeli: Özellikle tatlı düşkünlerinin bir an önce takip etmeye başlaması gereken bir Instagram hesabı karşınızda! Gördüğünüz her tatlıyı yapmak isteyecek, istediğiniz her tarifi tüm püf noktalarıyla bulabileceksiniz.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: ilknurunpastablogu

nigarin_nefis_mutfagi

Neden takip etmeli: Dışarıdan hazır olarak almaya alışık olduğunuz hemen her türlü lezzeti evde nasıl yapabileceğinizi tüm detaylarıyla anlatıyor, bu yetmezmiş gibi bir de iştah açan videolarıyla mutluluğunuzu en az iki katına çıkarmayı garantiliyor.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: nigarin_nefis_mutfagi

"Biz eksik kalır mıyız" bonusu: Yemek.com Instagram hesabı

Bu kadar çok Instagram'dan söz ettik, birbirinden nefis tarif ve mekan önerileriyle dolu hesaplardan bahsettik, bunu da söylemeden bitirmek olmaz. Aranızda hala bilmeyen kaldı mı, bilemiyoruz ama tabii ki biz de Instagram'dayız! Tam kıvamında tariflerimizi, izlerken mutfağa sürükleyen tarif videolarımızı güncel olarak takip etmek ve kolayca kaydedebilmek isterseniz bekleriz.

Hala takip etmeyenleri hemen şuraya doğru alabiliriz, buyursunlar: Yemek.com Instagram hesabıDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?