Ekim Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 10 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Sosyal medya hesaplarında gezerken gördüğü her yemek fotoğrafını şöyle bir incelemeden geçemeyenler, izlediği iştah açıcı videolar yüzünden koşar adım mutfağa gidenler, hatta gecenin kör saati bile olsa Instagram'da karşısına çıkan o yemekleri yemek için kendini yollara vurup açık pastaneye, restoran arayanlar toplanın!

Çünkü biliyoruz yalnız değiliz, yalnız değilsiniz!

Gurme damakların günde en az 5 kez girip bakmadan duramayacağı Instagram hesaplarıyla geldik karşınıza. Kimi enfes tariflerini tüm detaylarıyla paylaşıyor, kimi ağız sulandıran şahane yemek videoları paylaşıyor, kimi "Nerede, ne yenir?" sorusuna cevap olup enfes mekan önerilerinde bulunuyor.

Ortak özellikleriyse hepsinden bal damlıyor!

Buyurunuz, Ekim ayı bitmeden, takip etmeniz Instagram hesapları karşınızda. Daha fazla vakit kaybetmeyin.

Küçük bir not: Sıralamamızı herhangi bir kriter gözetmeden yaptık, Bu Instagram hesaplarının her biri zaten birbirinden mis kokulu, birbirinden lezzetli.

sekersizmutfagim

Neden takip etmeli: Sağlıklı beslenmeye önem veriyor, sağlıklı beslenmenin aslında pek nefis, pek lezzetli bir deneyim olabileceğini keşfetmek istiyorsanız ya da rafine şekerden uzak durmak için elinizden geleni yapıyorsanız bu Instagram hesabı sizin için doğru adres. Hem şekersiz hem de bu denli tatlı bir mutfak zor bulunur, bizden söylemesi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: sekersizmutfagim

kevserinmutfagi

Neden takip etmeli: Her paylaşımı ayrı bir olay, her tarifi ayrı bir şahane. Yemekle ilgili bir Instagram hesabında görmek istediğiniz her şey onda desek hiç abartmış olmayız. Nefis tarifler, şahane yemek fotoğrafları, iştah açan sunumlar... O zaman...

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: kevserinmutfagi

gurmebella

Neden takip etmeli: Kendi deyimiyle hayatı lezzetleriyle yaşayan bir Instagram hesabı bu. Keşfettiği lezzetleri takipçileriyle bir bir paylaşmayı, nefis önerilerde bulunmayı da ihmal etmiyor üstelik. Bir lezzetin peşinde sokak sokak, şehir şehir gezebilecek gurmeleri böyle alalım hemen.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gurmebella

cupcakepembe

Neden takip etmeli: Glutensiz tarifler, enfes tarif videoları, hem en sevdiğiniz hem de daha önce belki de hiç denemediğiniz şahane lezzetler... Sizin için de yemek deyince akan sular duruyorsa, bir tarifi görür görmez mutfağa gidiyorsanız, sizin için en doğru adreslerden biri karşınızda.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: cupcakepembe

mhvss

Neden takip etmeli: Siz de bir yemek fotoğrafına dakikalarca, tekrar tekrar dönüp bakanlardansanız, sadece o fotoğrafa bakarken bile huzur dolanlardansanız yaklaşın böyle. Bu kez hayran olacağınız o yemek fotoğraflarındaki lezzetleri mutfağınıza taşıyabileceğiniz tarifleri de kolayca bulabileceksiniz çünkü. Daha ne olsun?

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mhvss

dokuzuncubulut

Neden takip etmeli: Kolayca hazırlayabileceğiniz, üstelik pek de sağlıklı olacak tarifleri çok seviyorsanız sizi hemen dokuzuncubulut'a doğru alalım. Zira bu Instagram hesabı, şahane önerileri, denenmiş nefis tarifleri ve bol lezzetiyle mutfağınıza efsane tatlar katmaya hazır.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: dokuzuncubulut

mutfakcandir

Neden takip etmeli: Hani annenizin elinden yediğiniz lezzetler vardır, çocukluğunuzda damağınızda kalan o lezzeti başka hiçbir yerde bulamaz, ne kadar uğraşsanız da o tada bir türlü ulaşamazsınız. İşte bu Instagram hesabı o lezzetleri size geri getirecek, her tarifiyle mutfağınızda şahane izler bırakacak.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: mutfakcandir

cafekakao

Neden takip etmeli: Hep deriz, bazı lezzet vardır hem bakmaya doyamaz hem de yemeden duramazsın. İşte bu Instagram hesabındaki tüm lezzetler tam da öyle. Görüntüleriyle hayran eden, detaylı tariflerini kolayca bulabileceğiniz için hemen yapıp konu komşuya hava atabileceğiniz kadar şık ve sevimli lezzetler...

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: cafekakao

dyt.merveayyildizli

Neden takip etmeli: Her paylaşımı ayrı bir motivasyon, her paylaşımı ayrı bir lezzet! Sağlıklı beslenenlerden tutun da diyetini bozmamak için direnenlere kadar herkese iyi gelecek bir Instagram hesabı bu. Lezzetten ödün vermeden sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyenleri hemen takip butonuna doğru alabiliriz.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: dyt.merveayyildizli

antepliyiyor

Neden takip etmeli: Şimdi de rotamızı Antep'e çeviriyoruz ve Instagram'ın en bol fıstıklı, en tatlı hesabıyla karşı karşıya kalıyoruz. Paylaştığı baklava ve katmerlerle kalp çalan, çiğ köftelerin, alinaziklerin bakarken bile kilo aldırabileceği bu Instagram hesabının önerdiği mekanlar, Gaziantep'e tek yön bilet alma sebebiniz olacak.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: antepliyiyor

Biz de varız bonusu: Yemek.com Instagram hesabı

instagram

instagram

Instagram'dan bu kadar söz etmiş, lezzet dolu tariflerden, videolardan bahsetmişken söylemeden geçmek olmaz, Instagram'da biz de varız! İştah açan videolarımızı, ağız sulandıran tariflerimizi, güldürürken yediren paylaşımlarımızı güncel olarak takip etmek, gece acıkmalarınızı bizimle bir birlikte yaşamak isterseniz sizi hemen Instagram hesabımıza doğru alabiliriz.

Buyursunlar: Yemek.com Instagram hesabı


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?