dr-nowzaradan-kimdir

Dr. Nowzaradan Hakkında Şimdiye Kadar Hiç Duymadığınız 9 Şaşırtıcı Bilgi

Favorilerime
Ekle

TLC'de yayınlanan Ağır Yaşamlar programının tontiş ve başarılı doktoru Dr. Nowzaradan programın kendisinden bile daha ünlü artık.

Özellikle ülkemizde çok sevilen Dr. Nowzaradan ya da hastalarının ona seslendiği isimle Dr. Now dobralığı, tatlı-sert mizacı ve hastalarına olan farklı yaklaşımıyla kalpleri çoktan kazandı ve kendine sadık bir hayran kitlesi edindi.

Tabii 200 kilonun üzerinde olup fazla kiloları yüzünden sağlıklarını kaybetme noktasına gelen onlarca kişinin hayatını nasıl değiştirdiğinden bahsetmiyoruz bile...

Peki televizyonda görüp hayranlıkla izlediğimiz Dr.Now'u yeterince iyi tanıyor muyuz? Onun hakkındaki bu bilgileri öğrendikten sonra ona artık farklı gözle bakmaya başlayacaksınız.

Dr. Nowzaradan'ın tam adı Younan Nowzaradan ve 1944 İran doğumlu

İran'da doğup büyüyen ve orada eğitim alan Dr. Now bugüne bugün tam 74 yaşında. Yaşına göre oldukça dinç olduğu ve hala büyük bir enerjiyle, istekle çalıştığı sizin de gözünüzden kaçmamıştır diye düşünüyoruz.

Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1970 yılında mezun oldu

Doktorluk eğitimini İran'da alan Dr.Now'u ülke sınırlarının dışına taşıyan ve onun Amerika'nın en ünlü doktorlarından biri yapan süreç ise cerrahide ihtisas yapmak üzere Tennessee'ye; ardından göğüs cerrahisi eğitimi için Teksas'a gitmesiyle başlıyor. Yaklaşık 40 yıldır doktorluk yapıyor Dr. Now.

Mesleğini o kadar seviyor ki aynı anda üçten fazla hastanede çalışıyor

Şu anda Houstan'da yaşıyan Dr.Nowzaradan tek bir işle yetinmeyen çok çalışkan bir doktor. Zira son dönemde Houstan çevresinde yer alan First Street, Tidwell Doctors Hospital, Renaissance, Surgery Speciality ve University General Hospital'da çalıştığı biliniyor.

20 yılın üzerinde laparoskopik cerrahi, 6 yılın üzerinde ise laparoskopik bariatrik cerrahi geçmişine sahip

İnsanların fazla kilolarından kurtulmak için hayatlarını emanet ettikleri Dr.Nowzaradan'ın sadece mide by-pass ameliyatında uzmanlığı yok. Vasküler ve zayıflama ameliyatları da yapan Dr.Now mide kelepçesi, tüp mide ameliyatı ve revizyon cerrahisinde de oldukça deneyimli.

Ağır obezite sorunu yaşayan ve kimsenin ameliyat etmek istemediği yüzlerce kişiyi hayata döndürdü

Laparoskopik cerrahide birçok başarısı bulunan ve tıp dünyasına bu konudaki araştırmalarıyla yön veren Dr.Now'u daha farklı ve özel bir yere taşıyan şey ise cesareti ve kendine güveni. Kimsenin ameliyat etmeye yanaşmadığı, risk almak istemediği 250 kilo üzerindeki vakalarda o taşın altına elini koyup herbirinden alnının akıyla çıktı ve şimdiye kadar yüzlerce kişinin hayatını kurtardı, onları sağlıklarına kavuşturdu.

Onun başarılarını şu içeriğimizden de detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Gelelim özel hayatına: Dr.Now 2002 yılından beri üç çocuklu bekar bir baba

Dr.Now 1975 yılında Delores ile evlendi. Delores o sıralar sekreterlik yapıyordu, evlenince işi bıraktı ve hayatını ailesine adadı. Hatta Dr.Now'un hasta annesiyle de o ilgilendi.

Younan ve Delores Nowzaradan çiftinin üç çocuğu oldu. Ancak 27 yıllık evliliklerinin ardından 2002 yılında boşandılar. Sebebi ise sizi şaşırtmayacak: Dr.Now'un çok yoğun çalışması!

Oğlu, Ağır Yaşamlar programının yapımcısı aynı zamanda

Başarılı cerrahın oğlu Jonathan Nowzaradan, babasıyla birlikte çalışıyor. Kendisi severek izlediğimiz Ağır Yaşamlar programının yapımcısı. Jonathan ayrıca yine TLC programlarından olan Shipping Wars ve Half Ton Teen'in de yapımcısı.

Serveti 3 milyon dolar!

Sadece başarılı bir cerrah olmasının ve zayıflama ameliyatlarının aranan ismi olmasının etkisi yok onun bu maddi başarısında. Ayrıca Amerika'da en az Dr.Öz kadar ünlü olan Dr.Now ekran yüzü olması sebebiyle de oldukça para kazanıyor. Boşuna "altın stetoskop"uyla dolaşmıyor kısacası.

Bonus: Onu televizyonda seslendiren isim ünlü tiyatro sanatçısı Dündar Müftüoğlu'ndan başkası değil!

pinterest

pinterest

Dr.Now'u hafızalara kazıyan o ünlü "Merhaba" diyişi ve ona çok yakışan ses tonu aslında tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Dündar Müftüoğlu'na ait.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?